تاريخ انتشار : 1402/11/21 - 15:34
كد :150

نمای چوبی ساختمان ویلایی

نمای چوبی ویلا یکی از تأثیرگذارترین ایده‌های معماری است. نه‌تنها ویلا، بلکه نمای چوبی ساختمان هم ایده‌ای شناخته‌شده است که در هر دوره زمانی دارای ارزش و اهمیت زیادی است. قیمت نمای چوبی ویلا بستگی بسیاری به نوع چوب انتخاب‌شده دارد. چوب از مصالحی است که علاوه‌بر ظاهر خانه ‌بر روحیه و شادابی ساکنان بسیار تأثیرگذار است.

چوب پلاست نما ویلایی با توجه به متریال به کار رفته در آن و با توجه به کیفیت جانبی آن می تواند متفاوت باشد. نمای چوبی ویلا یکی از تأثیرگذارترین ایده‌های معماری است. نه‌تنها ویلا، بلکه نمای چوبی ساختمان هم ایده‌ای شناخته‌شده است که در هر دوره زمانی دارای ارزش و اهمیت زیادی است. قیمت نمای چوبی ویلا بستگی بسیاری به نوع چوب انتخاب‌شده دارد. چوب از مصالحی است که علاوه‌بر ظاهر خانه ‌بر روحیه و شادابی ساکنان بسیار تأثیرگذار است. ساخت نمای چوبی چنان به زیبایی منزل می‌افزاید؛ که دیگر نیازی به استفاده از اشیاء تزئینی نداریم. از چوب هم در نمای خارجی و هم در نمای داخلی محل سکونت استفاده می‌شود.
حشرات علاقه زیادی به چوب دارند بنابراین برای جلوگیری از تخریب چوب در برابر آن‌ها در این مواقع از مواد نگهدارنده چوب استفاده می‌شود. موریانه و حشرات چوب‌خوار از عواملی هستند که سبب نابودی چوب می‌شو‌ند که خوشبختانه ساختار چوب پلاست و چوب ترمو به گونه ای می باشد که از سوسک ها و موریانه ها از آمدن به داخل چوب نما گریز می کنند و این خود برگ برنده ای می باشد تا نمای ساختمان از تخریب و پوسیدگی در امان بماند.

553

نمای چوبی داخل ساختمان

ویلا نمای چوبی یک نوع ساختمان است که از چوب به عنوان ماده اصلی ساختاری استفاده می‌کند. این نوع ویلاها به دلیل زیبایی و استحکام بالایی که دارند، در بسیاری از مناطق جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند.نمای چوبی داخل ساختمان مانند نمای بیرونی از اهمیت زیاد برخوردار می باشد که با استفاده از ساختار چوب از پوسیدگی در برابر رطوبت و حرارت در امان می باشد.نمای چوبی داخل ساختمان فقط به ساختار کلی ساختمان محدود نمی شود.بلکه از چوب ترمو به عنوان دیوار پوش چوبی ، سقف کاذب چوبی ، دیوار کوب های چوبی که همگی علاوه بر جنبه زیبایی که آسیب دیدگی در برابر ضربه از دیوار محافظت می کنند.

انواع چوب در نمای ساختمان

از انواع چوب در نمای ساختمان می توان به چوب پلاست و چوب ترمو اشاره کرد که در نمای مدرن و کلاسیک و غیره .. استفاده می گردد. استفاده از چوب در نمای ساختمان‌ها می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد. برخی از انواع چوب‌ها مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند که می‌توانند انتخاب مناسبی برای طراحی نمای چوبی باشند
نمای صفحات چوبی معمولا از صفحات ساده‌ای از جنس پلی وود ساخته شده‌اند. این صفحات از جمله نماهای خارجی ارزان‌ قیمت در میان نماهای چوبی هستند. البته اخیرا نمای صفحات چوبی با جنس ترمووود در بازار های مختلف وجود دارند که در پروژه های ساختمانی متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد.

نمای خانه ویلایی ساده

امروزه نمای خانه های ویلایی را به شیوه های سنتی می سازند و برای افرادی به طرح چوب علاقه مند هستند ساختمان های چوبی را به زیباترین شکل ممکن و در عین حال ساده می سازند.ویلاهای نمای چوبی در طراحی خارجی و داخلی خود از طرح‌ها و الگوهای مختلف استفاده می‌کنند. این طرح‌ها می‌توانند شامل پنجره‌های بزرگ، نمای جلویی چوبی، پنل‌های چوبی یا حتی سقف‌های چوبی باشند.

نمای ویلا دوبلکس

نمای ویلا دوبلکس یک نمایی از ساختمان می باشد که از دو طبقه تشکیل شده است که بخشی از اجزای ساختمان در قسمت بالای ساختمان قرار دارد و در برخی نمای ویلا ها یک فضای تراس رو به نما دارد.ترکیب مناسب رنگ‌ها و جزئیات طراحی به نمای ویلا جذابیتی خاص بخشیده و ساکنان را به تفکر در مورد استفاده بهینه از هر فضا و زاویه ویلا ترغیب می‌کند. از این رو، نمای ویلای دوبلکس به عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر جذابیت ویلاهای مدرن شناخته می‌شود.نمای ویلا دوبلکس با استفاده از چوب نما می تواند هم نمای زیبایی به محوطه ویلا بدهد و هم اینکه در بودجه های افراد به خوبی صرفه جویی می شود.