تاريخ انتشار : 1402/11/23 - 15:10
كد :151

نحوه اجرای گریل دور استخر

نحوه نصب کانال گریل استخر این گونه است که کانال گریل را باید در محل مورد نظر قرار داده و شیب بندی مناسب را انجام دهید و سپس اطراف گاتر مخفی استخر را با ملات پر نمایید. به این صورت از هدر رفتن بیهوده آب و تجمع بیش از حد آب و بروز سیلاب جلوگیری خواهد شد.

سیستم هایی برای دور استخر تعبیه می شود تا از تجمع آب و هدر رفتن انرژی جلوگیری شود.از کاربرد گاتراستخر در نمای چوب پلاست دور استخر، سونا و جکوزی‌هاست. این تجهیزات استخر بسته به نوع استخر و سیستم تصفیه و لوله کشی استخر به صورت تکی یا دوبل بکار می‌رود. گاتر برای استخرهای بدون سر ریز بسیار مناسب است.
طریقه نصب گریل استخر بدین صورت است که ابتدا کانال مورد نظر را با توجه به عرض و دبی مورد نیاز ساخته آبندی کانال را به درستی انجام داده و جهت طول عمر بالا داخل آن را سرامیک میکنند. ساخت کانال باید به صورتی باشد که در هر ضلع استخر دارای کفشور جمع آوری آب بوده و  در کف کانال به سمت کفشور شیب مناسبی داشته باشد.

553

کانال گریل استخر

گاتر استخر یا کانال پیش ساخته آب به منظور جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی به خروجی موردنظر به کار می‌رود. یکی از کاربردهای گاتر استخر، در استخر، سونا و جکوزی‌هاست. این تجهیزات استخر بسته به نوع استخر و سیستم تصفیه و لوله کشی استخر به صورت تکی یا دوبل به کار می‌رود. گاتر برای استخرهای بدون سر ریز بسیار مناسب است.
نحوه نصب کانال گریل استخر این گونه است که کانال گریل را باید در محل مورد نظر قرار داده و شیب بندی مناسب را انجام دهید و سپس اطراف گاتر مخفی استخر را با ملات پر نمایید. به این صورت از هدر رفتن بیهوده آب و تجمع بیش از حد اب و بروز سیلاب جلوگیری خواهد شد.

گریل استخر چیست

گریل و گاتر استخر از نمونه تجهیزات استخر محسوب می‌شوند که به منظور جمع‌آوری آب دور استخر و هدایت آن به خروجی موردنظر استفاده می‌شوند. درواقع گریل استخر آب به عنوان نوعی درپوش، آب سرریز دور استخر را جمع‌آوری می‌کند. و گاتر استخر یا کانال پیش ساخته آب را به صورت خطی به سمت خروجی هدایت خواهد کرد.گریل دور استخر لازم است تا با رعایت نکات اصولی تعبیه شود تا از هدر رفتن بی رویه اب جلوگیری شود. استفاده از این تجهیزات استخر سبب عدم تجمع آلودگی و انتقال راحت آب به خروجی مورد نظر می‌شود.

ابعاد گریل دور استخر

ابعاد گریل دور استخر بسته به مساحت استخر می تواند با ضخامت های گوناگون مورد استفاده قرار بگیرد.گریل ها شبکه های افقی هستند که در طول به صورت پازل در کنار یکدیگر بر روی کانال دور استخر قرار می گیرند و می توانند داراری عرض ها و طرح های زیبا و مختلفی باشند . اگر جهت تصفیه آب استخر از سیستم سرریز استفاده می نمایید به کارگیری گریل دور استخر ضروری می باشد گریل ها معمولا از جنس پلیمر , چدن و استیل می باشند. که هر کدام ویژگی مخصوص به خود را دارا می باشد . گریل های پلیمری از قیمت مناسب تری برخوردار هستند و مستلزم این است که زیر ساخت آن توسط سازنده استخر طراحی شده باشد به صورتی که لبه های گریل در کانال طراحی شده به میزان 2 سانتیمتر از دو طرف قرار می گیرد و گریل هم سطح با زمین اطراف خود می شود.

نحوه ساخت گریل استخر

گریل به دو صورت پازلی و یک تکه در بازار موجود است. گریلهای پازلی از قطعات 2 سانتیمتری تشکیل می شوند که توسط یک یا دو پین به قطعه بعدی متصل شده و طول مورد نظر را پوشش می دهد. در روش سنتی بدنۀ کانال با سنگ یا سرامیک ساخته می شود. دو طرف جوی آب ایجاد شده باید به صورت نبشی باشد. این نبشی معمولاً 2*2 سانتیمتر در نظر گرفته می شود که محل نشیمن یا زیرسری گریل است. اگر دور استخر به صورت منحنی یا پلن استخر به طور کلی دایره یا بیضی باشد، ناگزیر به اجرای کانال به روش سنتی هستیم. اما در مواردی که پلن استخر مستطیل است می توانیم از گاتر یا همان کانال پیش ساخته استفاده کنیم.پس در زمان نیاز برای استفاده از گریل دور استخر که وظیفه اصلی آن جلوگیری از تجمع آلودگی ها می باشد حتما کانال گریل را به درستی توسط نصابان متخصص انجام دهید.