تاريخ انتشار : 1402/11/24 - 15:15
كد :152

سقف کاذب کناف

امروزه سقف کاذب کناف تبدیل به یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین انواع سقف کاذب شده چون علاوه بر صرفه جویی در هزینه، باعث صرفه‌جویی در انرژی و زمان هم میشه و به وسیله‌ی امکان پیاده سازی طرح‌های مختلفی را برای ما فراهم می کند.

استفاده از سقف کاذب چوب پلاست کناف امکان خلاقیت در طراحی را فراهم می‌آورد؛ از طرح‌های ساده و کلاسیک تا پیچیده و مدرن. همچنین، این سقف‌ها به راحتی قابل تعمیر و نگهداری هستند و با توجه به تنوع رنگ و بافت، می‌توانند با هر سبک دکوراسیون داخلی هماهنگ شوند. استفاده از سقف کناف در فضاهای مختلف نه تنها به زیبایی بیشتر کمک می‌کند بلکه باعث بهبود کیفیت فضا و افزایش راحتی می‌شود.به واسطه سقف کناف می‌توان سیستم‌های تهویه و برق را که در معرض دید هستند پنهان کرد. همچین توسط نورپردازی مناسب و استفاده از چراغ‌های ال‌دی‌ال یا نورمخفی می‌توان به زیبایی بیشتر کناف کاری سقف افزود.

553

سقف کاذب کناف ساده

کناف نوعی صفحه روکش دار گچی است که توسط شرکت کناف تولید می شود. سقف کناف علاوه بر سبک بودن پانل ، نحوه اتصال انعطاف پذیر پانل ها به پروفیل ها هم به گونه ای است که باعث کاهش نیروی زلزله می شود. سبکی مصالح کناف باعث حمل آسان آن توسط کارگران و در نتیجه افزایش سرعت اجرای پروژه می شود. در مسافت های حمل طولانی به علت دارا بودن بسته بندی مناسب، آسیبی به مصالح وارد نمی شود. کم حجم بودن مصالح کناف نسبت به مصالح سنتی نیز سبب کاهش هزینه های حمل می شود.مزیت دیگر سیستم کناف دسترسی آسان به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی است. در صورت ترکیدن لوله های تاسیسات و… به راحتی می توان قسمت آسیب دیده را تشخیص داده و تعمیر کرد. در صورت آسیب دیدن دیوارهای کناف در اثر ضربه نیز، قسمت آسیب دیده به راحتی تعویض و تعمیر می شود.

سقف کاذب کناف چیست

سقف کناف، به عنوان یک سازه ساختمانی جدید، جایگزینی عالی برای سقف‌های قدیمی و سنتی گچی و رابیتس به حساب می‌آید. این سقف‌ها که از صفحات گچی و فریم های فلزی ساخته می‌شوند، سقف کاذب کناف علاوه بر زیبایی، عایق صوتی و حرارتی خوبی هم هستند و در حفظ دما و مدیریت صدا در فضاهای بسته موثر اند.نحوه اتصال پانل‌ها به پروفیل‌ها به صورتی اجرا می‌شود که از قدرت و نیروی زلزله می‌کاهد و مقاومت ساختمان‌ را در برابر این بلای طبیعی افزایش می‌دهد.

سقف کاذب کناف آشپزخانه

این مدل سقف ها به راحتی تمیز می شوند. استفاده از سقف کاذب آی گلس نیز برای نظافت گزینه خوبی خواهد بود.برای این مدل از سقف ها از گچ استفاده می شود که خاصیت ضد حریق و رطوبت دارد. در صورتی که فضای کابینت آشپزخانه ترکیبی از رنگ های تیره است می توان از سقف کاذب کناف استفاده کرد. این سقف ها قابلیت نورپردازی بالایی دارند و به نوعی بسیار جذاب هستند.در برخی مدل دیگر کناف های آشپزخانه هم از مدل های چوبی مورد استفاده قرار می گیرد..
اگر به دنبال سقف کاذب آشپزخانه بسیار مدرن هستند قطعاً مدل آسمان مجازی برای شما بسیار جذاب خواهد بود. در این مدل از سقف ها از پنل هایی در فضایی پایین تر از سطح سقف اصلی استفاده می شود. استفاده از آسمان مجازی با توجه به نوع کابینت ارزیابی می شود.میزان تحمل وزن یکی از مواردی است که معمولاً برای سقف های کاذب اجرا می شود. برخی از آشپزخانه های قدیمی تحمل سقف کاذب ندارند بنابراین می بایست میزان تحمل سنجیده شود.

اجرای سقف کاذب کناف

قبل از اجرای سقف کاذب کناف بهتر است تا به عملیات زیرسازی برای ان بپردازیم. سقف های کناف علاوه بر جلوه و زیبایی دکوراسیون داخلی ساختمان از سقف اصلی ساختمان محافظت می کند.برای اجرای سقف کاذب یهتر است تا شرایط نصب را در نظر داشته باشید و قبل از رعایت نکات مهم نصب به عملیات نصب روی نیاورید زیرا سقف ساختمان یکی از مهم ترین اجزای ساختمان است که الزامی است تا به بهترین نحو انجام بگیرد.کناف، علاوه بر زیبایی خیره کننده، مزایای کاربردی فراوانی نیز به همراه دارد. پوشش عیوب سقف، عایق صدا و حرارت، سرعت نصب بالا و قیمت مناسب، تنها بخشی از این مزایا هستند.

برچسب ها :