تاريخ انتشار : 1402/11/25 - 15:23
كد :153

نمای ساختمان ساده

نمای ساختمان چوبی ساده می تواند به زیباترین شکل ممکن بنا شود و با استفاده از متریال با کیفیت دوام و ماندگاری زیادی در سال های آینده داشته باشد و هم چنین از نفوذ موریانه ها و سوسک ها به داخل نمای ساختمان جلوگیری می کند.

نمای ساختمان ساده با استفاده از متریال چوب پلاست نما ویلایی و چوب ترمو می تواند در زیبایی و جلوه نمای ساختمان تاثیر زیادی داشته باشد و ساختمان را با سایر ساختمان های اطراف متمایز کند.اینکه هرچه نمای ساختمان از متریال ساده تر ساخته شده باشد، باعث می شود تا در زیبایی آن تاثیر بیشتری داشته باشد.نمای چوبی ساختمان می تواند از نفوذ موریانه ها و سوسک ها در نمای ساختمان جلوگیری کند و در برابر تغییرات شرایط آب و هوایی بسیار مقاومت بالایی داشته باشد.
نمای بیرونی ساختمان در زیبایی و هویت نمای کلی ساختمان بسیار اهمیت دارد.همچنین می توان با استفاده از نورپردازی های زیبا رنگ و نمای ساختمان را بیشتر نمایش داد.هماهنگی و تناسب هریک از اجزا و متریال ساختمان بسیار اهمیت دارد و باید یک هارمونی مناسب در اجزای داخلی و بیرونی ساختمان برقرار شود.

553

نمای ساختمان ساده و ارزان

ارزان ترین نمای چوبی برای ساختمان نمای چوب ترمو و چوب پلاست می باشد که در برابر بسیاری از متریال و مصالح ساختمانی بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد. در نمای مدرن ساختمان با پیشرفت متریال و سازه های ساختمانی  کم کم نمای سیمانی و بتنی کنار گذاشته شد زیرا هم هزینه های هنگفت برای بسیاری از معماران و سازندگان داشت و هم اینکه در برابر تغییرات آب و هوایی مقاومت آنچنانی نداشتند.
گاهی اوقات برای اینکه نمای ساختمان از نمای ساختمان های دیگر متمایز شودیک فضای سر سبزی برای ساختمان ایجاد می کنند، زیرا نمای سبز برای ساختمان باعث می شود تا آرامش و نشاط بیشتری به افراد القا شود.

نمای ساختمان مدرن

نمای ساختمان مدرن بر خلاف نمای کلاسیک از تجهیزات پیچیده ساختمانی برخوردار نمی باشد و بیشتر از نمای ساده و به دور از امکانات پیچیده همراه می باشد.در نمای ساختمان های مدرن بهتر است تا از رنگ های روشن استفاده شود تا هم نمای شیک تری به ما بدهد و هم اینکه نمای ساختمان را بزرگتر جلوه دهد.اینکه از چه متریالی برای نمای ساختمان استفاده کنیم به سلیقه افراد بر می گردد و بهتر است در نمای ساختمان از متریال با کیفیت تر استفاده شود زیرا هم عملیات بازسازی را به تعویق می اندازد و هم اینکه در برابر پوسیده شدن نمای ساختمان بسیار قوی می باشد.عموما بیشتر متریال‌ها می‌توانند به دو شیوه ملاتی یا نمای خشک اجرا شوند، با این انتخاب شیوه اجرا نمای ساختمان رابطه ی مستقیمی با موقعیت جغرافیایی، بودجه کارفرما و نوع متریال دارد.

نمای ساختمان مسکونی همکف ساده

یک ساختمان ویلایی همکف دارای تعداد پله هایی که حتی به تعداد انگشتان دست نیز نمی رسد می باشد و یا به طور کامل هم تراز با زمین طراحی می شود و بدون پله است. در هر دو روش راحتی و دسترسی آسان تر ساکنین به محوطه باغچه در اولویت قرار داده شده است و در صورتی که ساکنین ویلا میانسال و مسن هستند این مساله حائز اهمیت می باشد. در طراحی نمای ساختمان ویلایی همکف جزییاتی اهمیت دارند که ایجاد نمای لوکس و خاص را تضمین می نمایند.
طراح حرفه ای می تواند با ایجاد تنوع در ارتفاع ساختمان و نما ویلا، تغییر عرض جهت های مختلف ویلا و جزییاتی که نمای بیرونی جای داده می شوند ظاهری دینامیک و جذاب به نما ویلا ارائه نمایند. برجستگی ها، نقوش، تراشکاری در نما و جزییات دیگر به زیبایی بیشتر نمای جلویی ساختمان ویلایی کمک می نماید.

نمای ساختمان ساده و شیک

نمای ساختمان ساده کلاسیک نوعی نمای قدیمی و مجلل است و امروزه بیشتر افراد و معماران از این نمای خارجی برای طراحی نمای خارجی ساختمان ها استفاده می کنند. اگر طراحی داخلی منزل خود را به صورت سلطنتی طراحی کرده اید، بهتر است از این نمای رومی یا کلاسیک برای طراحی نمای ساختمان استفاده کنید.نمای انتخابی شما باعث ایجاد تنوع در شهر نمی شود بهتر است هنگام طراحی نمای ساختمان به نمای ساختمان های همسایه و شرایط آب و هوایی و سبک طراحی به فضای داخلی خانه خود توجه کنید، سپس ظاهری منحصر به فرد و متفاوت از ساختمان انتخاب کنید.

نمای ساختمان سه طبقه

طراحی نمای ساختمان به اندازه طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان امروزه توجه افراد و طراحان داخلی را به سوی خود جلب کرده است. برای طراحی نمای ساختمان سه طبقه و انواع ساختمان های چند طبقه از ترکیب دو و یا چند رنگ و مصالح و طرح استفاده می شود. طراحی نمای آپارتمان سه طبقه می تواند بر ارزش مادی ساختمان تاثیرگذار باشد. در نمای ساختمان سه طبقه به خاطر وجود متراژ بالا می توان از ایده های جذابی استفاده کرد.