تاريخ انتشار : 1403/01/20 - 12:19
كد :158

چوب پلاست برای پله

چوب پلاست برای پله یکی از بهترین متریالی می باشد که به خاطر قابلیت ضد رطوبت و حرارت امروزه در بسیاری از ساخت وساز های نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

چوب پلاست کف برای پله یک نوع کف پوش است که از ترکیب چوب وپلاستیک تهیه وتولید می شود. این محصول که به آن (wpc) نیز می گویند، یک محصول مناسب برای استفاده در طبیعت است و هم چنین با توجه این که محصول قابل باز یافت است سازگار با محیط زیست بوده وآسیبی به آن وارد نمی کند . امروزه چوب پلاست به خاطر اینکه نسبت به سایر مصالح و متریال با دوام تر می باشد در ساختار بسیاری از پله استفاده می شود.

553

چوب مناسب پله

کف راه‌پله‌های چوبی را می‌توان با استفاده از انواع چوب طبیعی مانند چوب گردو، بلوط و راش ساخت. اما از آنجایی که چوب جزء گران‌ترین متریال مورد استفاده برای ساخت راه‌پله است؛ بیشتر مشتریان به دنبال جایگزین‌های ارزان‌تر آن مانند فرآورده‌های چوبی هستند. علاوه بر آن قبل از هرگونه کف سازی بهتر است تا عملیات زیر سازی به درستی انجام بگیرد تا از جا به جایی پروفیل های چوب پلاست جلوگیری شود. راه‌پله‌ای که از چوب طبیعی مانند چوب گردو، راش و یا بلوط ساخته شده است؛ زیبایی ظاهری فراوانی دارد و می‌تواند گرمای خاصی به محیط ببخشد.

ویژگیهای چوب پلاست برای پله

یکی از مهم ترین ویژگیهای چوب پلاست برای پله مقاومت و دوام بالای آن است . به دلیل استفاده از مواد پلا ستیکی در این محصولات این محصولات نسبت به رطوبت مقاومت زیادی داشته ویکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در فضا های باز است .
زیبایی ظاهری یکی دیگر از ویژگیهای چوب پلاست است . به دلیل استفاده از چوب در این محصول این محصول دارای ظاهری زیبا و طبیعی است .آسانی و سهولت در نصب یکی دیگر از مزایای استفاده از چوب پلاست است . این محصول نسبت به چوب از  وزن کمتری بر خوردار است و نصب ونگه داری آن نیز آسان است ونیاز به نگه داری خاصی ندارد.مقرون به صرفه بودن یکی دیگر از مزایای استفاده از چوب پلاست است .این محصول نسبت به چوب از قیمت پایین تری بر خوردار هستند و به دلیل دوام واستحکام بالا نیاز به تعمیر وتعویض کمتری دارند .به دلیل ضد آب بودن ،این محصول قابل شستشو وبهداشتی است و برای محیط های که نیاز به شستشوی مداوم و رعایت بهداشت رو دارند گزینه مناسبی است.
چوب پلاست به دلیل استفاده از پلاستیک بازیافتی در تهیه وتولید این محصول ،کمک زیادی به حفظ ونگه داری منابع طبیعی و کاهش استفاده از آنها می کند .
به دلیل راحتی در نست ونگه داری ، ظاهری زیبا و مقرون به صرفه بودن این محصولات ، آنها یکی از بهترین گزینه ها برای کف پوش پله ها به شمار می آیند.

معایب کف پوش چوب پلاست 

همان طور که این محصول دارای ویژگی ها و مزایای است ، دارای معایب احتمالی نیز هست . ظاهر غیر طبیعی می تواند یکی از این معایب باشد . این محصول نسبت به چوب از ظاهر طبیعی کمتری برخوردار است و هم چنین اون حس گرما ونرمی که چوب دارد نسبت به چوب پلاست بیشتر است .این باعث می شود در استفاده از پله ها مخصوصا در مناطق سرد احساس راحتی کمتری داشته با شیم .به دلیل استفاده از پلاستیک در تولید این محصولات ، از مقاومت کمتری نسبت به حرارت برخور دار می باشند. و با قرار گرفتن در برابر حرارت  ممکن است  آسیب دیده ودچار تغییر حالت شوند .

عوامل تا ثیر گذار در قیمت چوب پلاست برای پله

قیمت این محصول به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله : جنس چوب ، نوع پلاستیک ، طرح و الگو، اندازه وضخامت ، کیفیت ساخت ، هزینه نسب ، محل تولید ومارک.باتوجه به تاثیرگذاری عوامل متعدد در قیمت این محصول بهتر است برای خرید این محصولات با توجه به نیاز خودمان از مراکزی خرید کنیم که امکان مقایسه قیمت راداشته باشند .

متریال کف پله

متریال کف پله یکی از مهم ترین مواردی می باشد که برای ساخت و ساز دکوراسیون داخلی ساختمان به خصوص خانه های دوبلکس باید به آن توجه شود.متریال کف پله باید به گونه ای برای پله به کار گرفته شود تا در زمان قرار گیری بر رویان افراد دچار سرخوردگی نشوند پس در اینجا می یابیم که زیر سازی پله ها قبل از عملیات کف سازی بسیار اهمیت دارد و باید با استفاده از کلیپس ها و قوطی های فلزی از جا به جایی پروفیل های چوب پلاست جلوگیری شود.بهترین متریالی که برای ساخت پله ها در داخل ساختمان ها استفاده می شود، چوب پلاست و همنطور چوب ترمو می باشد و به خاطر اینکه در برابر بسیاری از عوامل محیطی و حرارتی مقاوم می باشد گزینه بسیار مناسبی برای کف پله ها به شما می رود.