تاريخ انتشار : 1403/01/20 - 12:57
كد :159

طراحی روف گاردن کوچک

طراحی روف گاردن با فضای کوچک را بهتر است با تجهیزات بسیار شلوغ انجام دهیم و برای بزرگ تر جلوه دادن نمای محوطه روف گاردن از اعمال جزییات و از استفاده هرآنچه که در طراحی روف گاردن ضروری پرهیز کنیم.

طراحی روف گاردن کوچک  بر روی ساختمان های کوچک انجام می شود . با این کار می توان یک فضای باز وسر سبز را بر روی پشت بام ها برای اهالی ساختمان به ارمغان آورد .در واقع چوب پلاست روف گاردن چه کوچک باشد وچه بزرگ به با غ ها وفضای سبزی که بر روی  بام ایجاد می شود گفته می شود . در این کار با استفاده از فضا های پرت وبلا استفاده در ساختمان ها می توان آنها را به یک فضای سرسبز وقابل استفاده برای اهالی ساختمان تبدیل کرد . 

553

طراحی روف گاردن ساده

برای طراحی روف گاردن پشت بام به روش ساده، می توان از ایده های خلاقانه و هر آنچه که در دسترس است را در نمای روف گاردن به کار بگیریم.اولین کار برای ایجاد یک روف گاردن کوچک استفاده از حداقل فضا است . برای این کار استفاده از وسایل و تجهیزات متناسب ضروری می باشد . برای مثال استفاده از میز وصندلی های بزرگ برای این فضا ها توصیه نمی شود . در طراحی روف گاردن دیوارها نقش به سزایی را برعهده دارند . برای اینکه باغ بام یا همان روف گاردن بزرگ تر دیده شود می توان از دیوارها برای کاشت گل وگیاه (دیوار سبز) استفاده کرد . این کار سبب می شود تا فضای بیشتری در کف داشته باشیم .
استفاده از رنگ های روشن می تواند در  بزرگ تر نشان دادن فضا نقش داشته با شد . برای این منظورمی توان از مبلمان وتجهیزات با رنگ های روشن استفاده کرد.منظم بودن چیدمان در بام باغ ها می تواند در بزرگتر دیده شدن آنها تاثیر خوبی داشته باشد 

طراحی روف گاردن پشت بام

استفاده از وسایل وتجهیزاتی که باعث بزرگتر شدن فضا می شود مثل استفاده از آینه این کار با عث بزرگتر دیده شدن و عمق بخشیدن به فضا می شود وهمچنین  بهره بردن از نور پردازی ، با کمک نور پردازی به سادگی می توان فضاهای کوچک را بزرگتر نشان داد وفضای زیبا ودلبازی را مخصوصا در شب بوجود آورد.
با ایجاد فضا های باز در روف گاردن های کوچک می توان  به بزرگتر دیده شدن آن کمک کرد برای مثال می توان از شیشه های شفاف ، نرده ، یا فنس به عنوان جان پناه  ودیواراستفاده کرد. ایجاد یک نقطه کانونی می تواند به نظم  بخشیدن در روف گاردن های کوچک کمک کند. با قرار دادن یک آب نما ،یک مجسمه یا درختچه ای بلند به راحتی می توان این کار را انجام داد .انتخاب یک رنگ به عنوان رنگ اصلی ونهایت دو رنگ به عنوان رنگ های تکمیلی می تواند جلوه ی ویژه ای به  روف گاردن ما ببخشد . 
در طراحی روف گاردن، پوشش کف نقش مهمی را ایفا می کند. باید با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه ومتناسب با بودجه خودمان به تهیه چوب پلاست برای کف ساختمان اقدام کنیم .
استفاده از گیاهان گل دار در روف گاردن های کوچک می تواند گزنه مناسبی باشد . استفاده از گیا هان با گلهای رنگی می تواند فضایی گرم ایجاد کرده ومحیط رو از دل مردگی دور کنیم . همچنین با استفاده از گیا هان متنوع مانند: استفاده از ترکیبی از گیاهان بلند وکوتاه ، گیاهانی بابرگ های پهن ویا بلعکس می توان حس واقعی تری از طبیعت به روف گاردن خود ببخشیم.

طراحی روف گاردن مدرن

گیاهان، یکی ازمهم ترین عناصر روف گاردن در فضای پشت بام می باشد. در روف گاردن های مدرن، از گیاهان با فرمهای ساده وخطوط صاف استفاده می شود. همچنین، از گیاهان مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف استفاده می شود تا نگهداری از آنها آسانتر باشد اصول طراحی روف گاردن مدرن این است که در عین سادگی و استفاده از متریال شیک هر چیزی که در دکوراسیون طراحی روف گاردن کلاسی; استفاده می شود در طراحی روف گاردن مدرن استفاده نشود.