تاريخ انتشار : 1401/08/16 - 12:09
كد :23

مقایسه ترموود و چوب پلاست برای روف گاردن و تراس سبز

چوب ترموود با برش چوب های مختلف و سپس حرارت دادن چوبها و گذر از یک سری فرآیندها حاصل می شود و از آن برای کاربردهای متعدد استفاده می شود.

 

553

چوب پلاست

مقایسه ترموود و چوب پلاست

برای نصب ترموود با کیفیت، نمی توانید قیمت را نادیده بگیرید. اگر انتخابی ارزان و بی کیفیت داشته باشید، پس از چند سال نیاز دارید کفپوش را تعویض نمایید. علاوه براین برای انواع چوب ها، باید به ساختار و ترکیبات آنها اهمیت زیادی بدهید. به طور خاص، عملیات حرارتی روشی است که ساختار شیمیایی چوب یا ترموود را تغییر می‌دهد و همچنین باعث تغییر خواص فیزیکی و مکانیکی آن می شود. در واقع دمای بالا باعث خراب شدن اجزای چوب یا ترموود می شود. همچنین چوب نسبت به آب واکنش بیشتری نشان می دهد و در نتیجه ، احتمال انقباض و تورم یا ترک خوردن را به همراه دارد.
اما در چوب پلاست به دلیل وجود پلاستیک فرآیند جذب آب توسط محصول را کاهش می دهد و در نتیجه مقاومت در برابر عوامل جوی را بهبود می بخشد و به لطف وجود پلاستیک بازیافتی، دوام چوب پلاست را افزایش می دهد. همچنین با گذشت زمان، چوب به سمت اکسید شدن گرایش پیدا می کند و رنگ اولیه خود را از دست می دهد.  اما در چوب پلاست اکسیده شدن و تغییر رنگ اتفاق نمی افتد.

553

مزایای چوب پلاست برای تراس سبز و روف گاردن 

چوب پلاستیک به دلایل زیر بهترین جایگزین چوب یا ترموود برای فضای بازمی باشد:
•    طراحی مدرن و زیبا
•    مقاوم در برابر ترک خوردگی و شکافتن
•    ضد آب، ضد کپک، ضد پوسیدگی و رطوبت، ضد اسید و مقاوم در برابر آفات
•    سازگار با محیط زیست، کاملا قابل بازیافت و بدون مواد شیمیایی خطرناک 
•    ایمن برای استفاده چندین سال
•    بدون نیاز به رنگ، چسب، تعمیر و نگهداری کم هزینه
•    ضد لغزش، ترک و پیچ خوردگی 
•    فرآیند نصب و تمیز کردن آسان
•    مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، مقاوم در برابر محو شدن رنگ
•    ثبات ابعاد در برابر رطوبت و دما

کارشناسان فروش شرکت ایساتیس دیزاین با ارائه مشاوره در خرید چوب پلاست در خدمات شما عزیزان میباشند تا با راه حل ها و محصولات سفارشی و پیشنهادات مفید، اطلاعات مورد نیاز بیشتری در مورد تمامی مدل های کفپوش فضای باز در اختیار شما قرار دهند.

روف گاردن یا بام سبز 

در بام سبز یا روف گاردن سقف خانه شما با خاک و پوشش گیاهی ساخته می شود.در واقع یک سیستم ساختمانی که راحتی زندگی را در تمام فصول سال افزایش می دهد، در تابستان، در واقع، بام سبز خانه را خنک نگه می دارد و یعنی از تابش خورشید که خانه را بیش از حد گرم می کند، کم می کند. در حالی که در طول زمستان، این سیستم به شما اجازه می دهد تا دمای داخل خانه را حفظ کنید و از اتلاف انرژی که باعث تغییر دمای داخل اتاق ها می شود، کاسته شود. بام سبز یک راهکار جدید و سازگار با محیط زیست است .علاوه بر این، بام سبز، در مرطوب ترین فصول، با محدود کردن نفوذ آب به دیوارها و سقف، عملکرد جذب آب باران بیشتری دارد.

کفپوش چوب پلاست برای روف گاردن

چوب پلاست در صورت نگهداری مناسب، ماندگاری طولانی تری نسبت به چوب و سایر محصولات دارد. چوب پلاست مدرن ترین راه حلی است که هرگز از مد نمی افتد. با هر نوع طراحی سازگار می شود و به محیط های بیرونی سبکی ظریف می بخشد، دوستدار محیط زیست می باشد و بادوام است . چوب پلاست بهترین گزینه برای روف گاردن می باشد زیرا هم عایق صدای خوبی می باشد ، هم عایق حرارتی عالی در فصول سال است. کفپوش های چوب پلاست در فضای باز محبوب و مدرن هستند. زیرا زیبایی جلوه چوب را با راحتی و ایمنی پلاستیک که غیر لغزنده است را ترکیب می‌کنند، همچنین جمع‌آوری آن‌ها آسان است، حمل آن سبک است. کفپوش چوب پلاست در تراس ها، لبه های کنار استخر، پیاده روها، کفپوش برای مکان های عمومی و همچنین در روف گاردن قابل استفاده هستند. کفپوش چوب پلاست روف گاردن به راحتی تمیز می شود و آن را برای استفاده در محیط هایی مرطوب ایده آل می کند.

553

تراس سبز چیست؟

تراس های بسیار بزرگ با فضاهای نیمه باز بزرگ که می توانند برای نشستن، یا مکانی برای  مهمانی استفاده شوند، جدیدترین و مدرن ترین تراس ها هستند. داشتن یک تراس سبز با گیاهان زینتی مانند گیاهان آویزان بسیار مطلوب، زیبا و مدرن است.

کفپوش چوب پلاست برای تراس سبز

کفپوش چوب پلاست در برابر حرارت مقاوم است، سطح صافی دارد، فاقد مواد شیمیایی مضر و یا  سایر مواد مضر دیگر است که در سال های اخیر جایگزین چوب شده است. به دلیل مقاومت بالا در برابر شرایط جوی، اشعه ی خورشید و همچنین نفوذ ناپذیری در مقابل حشرات می توان از کفپوش چوب پلاست در طراحی تراس سبز استفاده کرد.
 

553