تاريخ انتشار : 1401/08/28 - 16:13
كد :26

دلیل استفاده از چوب پلاست در نما ساختمان

چوب پلاست در دکوراسیون، به خصوص در نمای ساختمان به عنوان محصولی مدرن استفاده می شود. چوب پلاست در نما ساختمان به دلیل مقاومت در برابر حرارت و رطوبت، و نصب آسان امروزه بسیار مورد توجه سازندگان ساختمانی قرار گرفته است. همچنین چوب پلاست سازگار با محیط زیست ، جایگزینی عالی برای روکش های چوب طبیعی و سایر محصولات مشابه می باشد.

553   553

چوب پلاست

نصب چوب پلاست نما ساختمان

یکی از دلایلی که چوب پلاست در سال های اخیر برای نماسازی ساختمان مورد توجه قرار گرفته است، نحوه نصب راحت آن  بر روی سطوح مختلف است. چه برای نمای بیرونی و چه برای طراحی داخلی، محصولات چوب پلاست به دلیل مزایای فراوانی که دارند، گزینه ی بسیارمناسبی هستند. از آنجائی که ابعاد و اندازه‌های هر کدام از محصولات متفاوت است، لازم است زیرسازی مناسب انجام شود و پس از انتخاب نوع مناسب از محصول، در جای خود قرار بگیرند. یک نکته مهم در نصب چوب پلاست نما ساختمان، محاسبه ضریب انبساط و انقباض آن‌ها در شرایط مختلف است. اگر این محاسبات به درستی انجام شود و پروفیل‌ها در فاصله استاندارد نصب شوند، بهترین نما را ایجاد می کنند. 

نصب چوب پلاست نما ساختمان

چوب پلاست نما چیست؟

این ماده شگفت انگیز از کجا آمده است؟ کامپوزیت چوب پلاست (WPC) در ایتالیا اختراع شد. این شرکت قبلاً در پردازش چوب سنتی و تولید محصولات پلاستیکی پلیمری مشغول بود. ضایعات هر دو صنعت به معضلی تبدیل شد که با تلفیق این مواد از نظر اقتصادی حل شد. پلاستیک به دلیل اجزای تشکیل دهنده اش، یکی از سخت ترین زباله هایی است که تجزیه می شود. به همین دلیل است که استفاده از این ماده ، در صنایعی با چرخه عمر طولانی می باشد، تا تأثیر منفی آن کاهش یابد. به زبانی ساده چوب پلاست ترکیبی از خرده چوب و پلاستیک بازیافتی می باشد.

چوب پلاست نما


ویژگی چوب پلاست نمای ساختمان

  • سبکی : وزن کم چوب پلاست نما آن را به صرفه ترین و راحت ترین ماده به عنوان عایق و طراحی مدرنیته تبدیل می کند.
  • مقاوم در برابر مواد شیمیایی و تاثیرات بیولوژیکی : چوب پلاست نما در برابر تاثیر مواد شیمیایی مختلف، اشعه UF و تغییرات دما مقاوم است. در برابر پوسیدگی، آب و هوای نا مساعد و رشد کپک مقاوم می باشد. این ماده بستری برای فعالیت حیاتی قارچ ها و باکتری ها ایجاد نمی کند و همچنین توسط جوندگان و سایر حیوانات آسیب نمی بیند.
  • سازگاری به محیط زیست : چوب پلاست نما یک ماده زیست محیطی غیر سمی است. حاوی مواد شیمیایی نیست، لایه اوزون را تخریب نمی کند و محیط زیست را آلوده نمی کند. از این رو علاوه بر این، چوب پلاست نما 100% قابل بازیافت بدون آسیب رساندن به طبیعت است.
  • مقاوم در برابر حرارت : نماپوش چوب پلاست در برابر حرارت و نور خورشید بسیار مقاوم می باشد و در معرض نور خورشید بودن باعث تغییر رنگ آن نمی شود. 
  • مقاومت در برابر رطوبت : نما ساختمان چوب پلاست تحت تأثیر رطوبت فضای باز و آب باران قرار نمی گیرد، خاصیت جاذب و انتشار آب در چوب پلاست برای نما وجود ندارد و به همین دلیل بسیار مناسب برای نمای خارجی ساختمان است.

برای درک تفاوت جذابیت و زیبایی چوب پلاست نمای ساختمان بهتر است به پروژه‌های اجرا شده با این مصالح نگاهی بیندازید. تقریباً هر نوع معماری یا طراحی ساختمان را با محصولات چوب پلاست می‌توانید اجرا کنید به شرطی که نقشه از پیش تعیین شده در اختیار داشته باشید.

چوب پلاست نمای ساختمان

مزایای چوب پلاست نما

به دلیل قرار گرفتن ساختمان ها در هوای آزاد، انتخاب محصولی مقاوم برای نمای ساختمان بسیار مهم است. بنابراین، از چوب پلاست در نما ساختمان استفاده می شود. چوب پلاست یک مصالح ساختمانی نسبتا جدید است که بهترین ویژگی ها را دارد. یک مزیت مهم چوب پلاست نما عدم حساسیت چوب پلاست به فرسایش جوی مانند: رطوبت، یخبندان، گرمای بیش از حد خورشید، حشرات، قارچ ها و خوردگی است.

اجرای چوب پلاست در نما ساختمان

شرکت ایساتیس دیزاین ارائه دهنده انواع محصولات چوب پلاست در نما ساختمان، کفپوش دور استخر، انواع آلاچیق و پرگولا، دیوارپوش و سقف کاذب چوب پلاست و ... می باشد. ما با تمرکز بر سه ویژگی، یعنی قابل اعتماد بودن، خدمات مشتری و منحصر به فرد بودن در کنار شما خواهیم بود. شرکت ایساتیس دیزاین چندین سال در این زمینه  فعالیت خود را در آغاز کرده است. ما اکنون در سرتاسر ایران به مشتریانمان خدمات ارائه می دهیم و از اینکه دوستدار محیط زیست در صنعت و طراحی منازل هستیم، بسیار خوشحالیم. امیدواریم از محصولات ما به همان اندازه که ما از ارائه آن‌ها به شما لذت می‌‌بریم، لذت ببرید. برای دریافت لیست قیمت چوب پلاست نما با ما تماس بگیرید.