تاريخ انتشار : 1401/09/02 - 17:49
كد :27

انواع زیرسازی چوب پلاست (روش نصب چوب پلاست)

چوب پلاست ماده ای مدرن و ترکیبی از پلاستیک بازیافتی و خرده چوب است که طی فرایندی خاص تبدیل به کامپوزیت های چوب پلاست می شوند.محصولی مدرن و زیبا که در طراحی های داخلی و خارجی کاربرد فراوانی دارند. محصولاتی که مجموعه ایساتیس دیزاین عرضه مینماید شامل نماپوش و کفپوش،سایبان و لوور، پرگولا و آلاچیق، نرده، مبلمان شهری و...می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع زیرسازی چوب پلاست با ما همراه باشید.

 

انواع زیرسازی چوب پلاست (روش نصب چوب پلاست)

چوب پلاست

نکات قبل از نصب چوب پلاست

در ابتدای کار و قبل از نصب چوب پلاست باید پروفیل ها را به مدت 24 ساعت در محیط بگذاریم تا هم دمای محیط ما شوند. سپس بستر کار را با دقت تمیز کنید و برای صرفه جویی در زمان تمامی ابزارهای لازم را آماده نمایید. مجموعه چوب پلاست ایساتیس دیزاین با تیم متخصص آماده نصب و اجرای سفارشات شما می باشد.

مراحل کار برای نصب چوب پلاست

1. زیرسازی چوب پلاست

مرحله ی اول زیر سازی می باشد. ابتدا باید از تراز بودن کف ، قبل از نصب چوب پلاست مطمئن شد. تراز کردن کف ها را می توان با زیرسازی فلزی انجام داد. برای زیرسازی چوب پلاست، استفاده از قوطی ۴۰*۴۰ میلیمتر فلزی بصورت شبکه و با فاصله ی  حداکثر ۴۰ سانتی متر برای کف و ۵۰ سانتی متر برای نما توصیه می شود. نصب پروفیل چوب پلاست بر روی زیرسازی فلزی را می توان به روش پیچ نمایان یا کلیپسی هم انجام داد.

 

 

553

 2. برش و سوراخکاری چوب پلاست

مرحله ی بعد از زیرسازی چوب پلاست، برش وسوراخکاری می باشد. مرحله ی برش و سوراخکاری به شرح زیر است:
برای برش باید از تیغه های اره و مته های آلیاژی استفاده کرد.توجه کنید که استفاده از تیغه های اره (مانند 45 سانتی متر قطر و 18 تا 24 دندان) کار شما را راحت تر می کنند. استفاده از پروفایل های WPC بسیار آسان است. برخلاف چوب، لازم نیست نگران کثیف کاری حاصل از برش چوب باشید.

3. قراردادن پروفیل ها روی هم

هنگام روی هم چیدن پروفیل ها باید از انتهای تیرچه ها قرار گیرند. فاصله مرکزی بین دو تیرچه مجاور نباید بیش از 60 سانتی متر باشد. تیرچه ها باید عمود بر پروفیل ها چیده شوند. در مقایسه با چوب، پروفیل های چوب پلاست محکم تر از چوب هستند. هنگام نصب چوب پلاست در محل ساخت و ساز، حتما پروفیل ها را روی سطح صاف قرار دهید. پروفیل های WPC باید با فاصله مناسب نصب شده و مستقیماً روی تیرچه ها نصب شوند. پروفیل های WPC را مستقیماً به مواد جامد مانند بتن یا سقف وصل نکنید.

نکات مهم در نصب و زیرسازی چوب پلاست

بطور کلی در شرایط عادی، از پروفیل چوب پلاست (WPC) به دهانه 30-50 سانتی متری (بسته به اندازه پروفیل) نیاز دارید. هنگام استفاده از پیچ های مخصوص برای نصب، باید از قبل سوراخ هایی دریل کنید. هنگامی که عرض پروفیل بیشتر از 10 میلی متر است، هر انتهای باید با دو پیچ ثابت شود. ممکن است در محیط‌های خاص یا تحت شرایط نامساعد، مانند حمام‌های آب گرم، فاصله کوتاه‌تر مورد نیاز باشد. با در نظر گرفتن زهکشی، نظافت و انبساط حرارتی جزئی، جمع شدگی و ... در نصب و زیر سازی چوب پلاست باید فاصله مناسبی بین طرفین وجود داشته باشد.اندازه فاصله بین دو سر پروفیل WPC، به طول پروفیل، دمایی که در آن نصب می شود و ضریب انبساط حرارتی پروفیل بستگی دارد. 

نصب محصولات مختلف چوب پلاست و نکات آن

  • هنگامی که از چوب پلاست برای نرده استفاده می شود باید با کاملا با مواد قوی پوشیده شود و کف کاملاً محکم باشد. فاصله نرده ها باید 450 میلی متر باشد تا از تغییر شکل و سقوط جلوگیری شود.
  • هنگام استفاده از چوب پلاست برای آلاچیق ها ضریب انبساط حرارتی را در نظر بگیرید و ستون ها باید با لوله های مربعی پوشانده شوند و اتصالات عمودی باید محکم به هم متصل شوند.
  • توجه کنید که حین کار  پروفیل های چوب پلاست هرگز به یکدیگر نچسبند.
  • اگر از روش پیچ از رو در نصب چوب پلاستیک استفاده می کنید، نباید پیچ ها در فضای خالی پروفیل های تو خالی وارد شود، زیرا باعث ایجاد ترک در سطح چوب پلاست می شود.

مجموعه چوب پلاست ایساتیس دیزاین با سال ها تجربه و کادری مجرب آماده ارائه تمامی محصولات چوب پلاست از فروش تا نصب و اجرای زیرسازی چوب پلاست می باشد. شما می توانید برای گرفتن مشاوره و همچنین نصب و اجرای محصولات چوب پلاست با مجموعه ما در ارتباط باشید.