تاريخ انتشار : 1401/09/26 - 14:11
كد :30

اجرای سقف با چوب پلاست

اجرای سقف با چوب پلاست بسیار کاربردی و زیبا و از سقف های کاذب به شمار می آید. چوب پلاست به عنوان محصولی نوین و پر کاربرد در طراحی های داخلی و خارجی کاربرد بسیاری نیز دارد.

اجرای سقف با چوب پلاست از مدرن ترین و کاربردی ترین ایده ها ست.
سقف چوب پلاست سقفی مدرن و کاذب است . سقف های کاذب امروزه از کاربردی ترین ایده های در طراحی دکوراسیون ساختمان می باشند. سقف کاذب می تواند از جنس چوب پلاست ، کناف ، فایبر گلاس ، معرق کاری شده و ... باشد. 
امروزه از چوب پلاست به عنوان دیوارپوش ، نماپوش ، کفپوش و... در طراحی و ساخت مدرن ساختمان ها به طور گسترده استفاده می شود. 
سقف چوب پلاست برای پذیرایی ، نشیمن ، اتاق ها و سقف کاذب رستوران ها ، کافی شاپ ها و مکان های عمومی استفاده می شود. چون متریال این سقف چوب پلاست است که نوعی از مصالح جدید و مدرن در صنعت ساختمان و طراحی داخلی و خارجی می باشد در نتیجه استقبال از سقف کاذب چوب پلاست امروزه بسیار داغ و رو به افزایش است. 

چوب پلاست ، متریال نوین و کاربردی در صنعت ساختمان 

چوب پلاست امروزه در طراحی داخلی و خارجی کاربرد زیادی دارد. از جمله کاربرد های چوب پلاست اجرای سقف کاذب چوب پلاست است. 
چوب پلاست یا همان چوب پلاستیک با ظاهری شبیه به چوب جایگزین بسیار مناسبی برای چوب است.
چوب پلاست نوعی کامپوزیت است که از ترکیب چوب و پلیمر ساخته می شود. در واقع این محصول از جنس چوب و پلاستیک است که با داشتن همزمان این دو خاصیت مزایا و کاربرد زیادی دارد و امروزه تولید آن در کشور بسیار رونق یا فته است. برای تهیه طرح های گوناگون چوب پلاست از قالب های ویزه استفاده می شود و پروفیل و صفحات(شیت) ها را در ابعاد و اندازه های مختلف بنا به ابعاد محیط می سازند. پروفیل  می تواند در سقف‌های اداری بصورت ساده و لوور مانند و یا سقف‌های پارکینگ، سقف استخر و سقف مراکز خرید مورد استفاده قرار گیرد.

 

اجرای سقف با چوب پلاست

محصولات تولیدی از چوب پلاست در عین زیبایی ، ماندگاری و دوام بالا قیمت مقرون به صرفه ای دارند و کمک زیادی به زیبایی محیط می کنند. هم چنین مواد اولیه برای تولید چوب پلاست ناچیز است و این محصول اقتصادی ست و ساز گار با محیط زیست و قابل بازیافت می باشد.
از چوب پلاست برای کفپوش ، دیوار پوش ، آلاچیق و نیمکت و مبلمان های شهری ، گلدان و ... استفاده می شود که می تواند کمک زیادی به مدرن شدن و زیبایی مکان های عمومی و خصوصی شود. 

نصب سقف چوب پلاست 

برای اجرای سقف چوب پلاست باید تمام عملیات های ساختمانی به اتمام رسیده باشد و سقف اصلی آماده شده باشد و این سقف پایه، سطحش صاف و تراز باشد. هم چنین قبل از نصب سقف کاذب باید زیرسازی فلزی انجام شود. زیرسازی فلزی با استفاده از قوطی های فلزی با ابعاد استاندارد انجام می شود و نصب قوطی ها باید عمود بر پروفیل چوب پلاست باشد. 
سپس با استفاده از پروفیل های چوب پلاست در ابعاد و اندازه های مختلف ( طول، عرض و ضخامت ) می توان سقف اصلی را پوشاند.