تاريخ انتشار : 1401/09/27 - 12:22
كد :31

ورق چوب پلاست

چوب پلاست از متریال های نوین و کاربردی در صنعت ساختمان و طراحی داخلی و خارجی به شکل ورق یا پروفیل تولید می شود.

چوب پلاست یا همان چوب پلاستیک محصولی جدید و بسیار شبیه به چوب طبیعی اما دارای کارایی و مزایای مطلوب تر است . چوب پلاست که در گروه مواد مواد کامپوزیتی قرار دارد به شکل صفحات (ورق) یا پروفیل تولید می شود . 
از مهمترین کاربردهای چوب پلاست می توان به کفپوش چوب پلاست، نماپوش چوب پلاست، پروفیل نیمکت، ستون چوب پلاست و ... اشاره کرد.

همه چیز درباره ی چوب پلاست 

چوب پلاست امروزه یکی از متریال نوین و کاربردی در صنعت ساختمان سازی و طراحی داخلی و طراحی می باشد.چوب پلاست نوعی کامپوزیت و ترکیب گرانول چوب ( پودر چوب ) به همراه مواد پلیمری و دیگر افزودنی هاست. علاوه بر فیبر چوب و پلیمر افزودنی هایی از جمله رنگدانه ها و روان کننده ها در ساخت این محصول استفاده می شود که باعث افزایش استحکام و مقاومت در برابر عوامل محیطی از جمله رطوبت، گرما، سرما ، اشعه ماوراء بنفش و ... می شود. در واقع این محصول ترکیبی از چوب و پلاستیک است و با داشتن همزمان این دو خاصیت کارایی و مزایا زیادی دارد. امروزه چوب پلاست  در صنعت ساختمان، نماها و دیوارپوشها، کف سازی، مبلمان شهری، محوطه سازی و روف گاردن کاربرد عام یافته و جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.
پروفیل چوب پلاست محصولی سازگار با محیط زیست است و در طیف وسیعی از زمینه ها کاربرد دارد و امروزه محصولی پرطرفدار از نظر معماران است.
چوب پلاست امروزه جایگزین مناسبی برای مصالح قدیمی از جمله چوب ، سنگ و آجر است ، چوب پلاست دارای خواص مکانیکی و فیزیکی مطلوبی نسبت به چوب طبیعی است.
این محصول به دلیل ویژگی ها و مزایای مطلوبی که دارد در قسمت های مختلفی از ساختمان قابل استفاده است.

 

 

ورق چوب پلاست

ویژگی های چوب پلاست

 • ضد آب
 • مقاوم در برابر تغییرات هوا
 • مقاومت مکانیکی بالا
 • ظاهر طبیعی
 • نصب اسان
 • مقاوم در برابر حشرات موذی  
 • ثبات ابعادی بالا
 • عدم رشد باکتری
 • مقاوم در مقابل رطوبت
 • هزینه نگهداری پایین
 • مقاوم در مقابل پوسیدگی طبیعی
 • ضریب خمشی بالا

ساخت پروفیل چوب پلاست

چوب پلاست که یک محصول گرما نرم می باشدپس از فرآوری و آماده سازی مواد ( فیبرچوب و پلیمر) طی فرآیند اکستروژن به حالت خمیری در آمده و از طریق قالب به صورت پروفیل و یا صفحات ( شیت) شکل می گیرد و در سطوح و مقاطع مختلف تولید می شود. بکار گیری افزودنی های شیمیایی در ساختار کامپوزیت چوب پلاستیک جهت حصول نتایج کیفی در فرآیند ادغام پلیمر و گرانول چوب است و باعث افزایش سرعت این فرآیند می شود. 

موارد استفاده چوب پلاست 

کفپوش چوب پلاست : امروزه چوب پلاست از زیباترین متریال برای کفپوش شناخته می شود. کفپوش های چوب پلاست تنوع رنگی بالایی دارند و مورد استقبال زیادی قرار گرفته اند زیرا نسبت به دیگرکفپوش ها مقرون به صرفه تر هستند.
نما پوش چوب پلاست: چوب پلاست برای نمای ساختمان ، سقف کاذب ، نمای پله ، ساخت آلاچیق ، نرده ، پوشش دادن دیوار ، سایه بان و ... قابل استنفاده است.
فلاورباکس: گلدان های چوب پلاست امروزه از مدرن ترین نمونه های گلدان های شهری هستند که زیبایی منحصر به فردی در فضاهای شهری همچون پارک ها و باغ ها و ... ایجاد می کنند.
لوور چوب پلاست: یکی از پرکاربرد ترین و جدید ترین محصولات چوب پلاست لوور چوب پلاست است . لوور در واقع نوعی حائل است که از باران ، نور آفتاب و ... جلوگیری می کند.

نصب چوب پلاست

نکته مهم در نصب و اجرای محصولات چوب پلاست این است که باید کارهای ساختمانی به پایان رسیده باشد و آخرین مرحله نصب چوب پلاست باشد. 
اولین مرحله اجرای آن زیرسازی است که معمولا با استفاده از قوطی های فلزی انجام می شود و پس از عمل زیرسازی نصب این محصول انجام می شود.