تاريخ انتشار : 1401/09/28 - 11:35
كد :33

تفاوت آلاچیق چوبی با فلزی

آلاچیق با متریال چوب پلاست امروزه مورد اسقبال زیادی قرار گرفته است.


از تفاوت‌های اصلی آلاچیق فلزی با چوبی، اجرای سازه با متریال متفاوت است. فلز به نظر محصولی مستحکم بوده و انتخاب مناسبی برای آلاچیق است. با این حال نوع چوبی آن طرفداران بیشتری دارد.
آلاچیق چوبی در صورتی که با محصولی مقاوم مانند پروفیل چوب پلاست طراحی و اجرا شود، قطعا طول عمر بالایی دارد. چوب پلاست با ظاهری شبیه به چوب باعث ایجاد فضای زیبا و دلنشینی می شود و می تواند پاسخگوی هر سلیقه ای باشد.
آلاچیق چوبی یکی از رایج ترین سازه هایی ست که همه ی ما تا کنون با آن روبرو شده ایم ، اما آلاچیق را از متریال فلزی نیز می توان ساخت. 

هماهنگی در محیط با کدام نوع آلاچیق آسان تر است

امروزه چوب پلاست به عنوان متریال جدید و پرکاربرد طرفداران بسیاری پیدا کرده است و بهترین گزینه برای ساخت آلاچیق است. آلاچیق چوبی با متریال چوب پلاست کاملا مدرن بوده و می‌تواند کاملاً با بقیه عناصر موجود در محیط و همچنین خانه و سبک آن سازگار شود.
آلاچیق علاوه بر ظاهری زیبا و دنج برای ساکنین باید از تابش نور خورشید در روزهای گرم و آفتابی جلوگیری کند. 
آلاچیق ها معمولا از جنس چوب هستند و جایگزین آن از جمله فلز و یا گاهی پلاستیک امروزه نادر هستند. 
آالاچیق فلزی امکان هماهنگی در محیط را سخت می کند، آلاچیق چوبی بهترین گزینه برای این هماهنگی است. پس اگر به دنبال ایجاد فضایی شیک و مدرن با ساخت آلاچیق هستید بهترین گزینه استفاده از متریال چوب پلاست است. فلاورباکس چوبی، نیمکت چوبی، مبلمان فضای باز چوبی و صدها انتخاب دیگر نیز این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا محیطی دلنشین داشته باشید.

چوب پلاست محصولی دوست دار محیط زیست

اگر محیط زیست یکی از دغدغه های شما باشد و آسیب دیدن محیط زیست شما را نگران می کند، پس چوب پلاست را برای سازه های خود انتخاب کنید . این محصول دوستدار محیط زیست و قابل بازیافت می باشد. برای تولید این محصول نیازی به قطع درختان وجود ندارد و این محصول از تراشه ها یا گرانول چوب تولید می شود.

آلاچیق فلزی مقرون به صرفه تر است یا چوبی

آلاچیق چوبی قطعا مقرون به صرفه تر از نوع فلزی است . اما آلاچیق چوبی بنا به چوب استفاده شده در آن قیمت های مختلفی دارد اما در صورتی که پروفیل چوب پلاست را به عنوان متریالی برای ساخت آلاچیق چوبی انتخاب کنید قیمت آن مقرون به صرفه خواهد بود. میزان چوب پلاست مورد نیاز برای ساخت آلاچیق در قیمت آن تاثیر گذار است پس اگر سازه ی شما متراژ کوچکتری داشته باشد قطعا قیمت کمتری خواهد داشت. هرچه میزان استفاده از چوب پلاست در ساخت آلاچیق بیشتر باشد، قیمت آن نیز به همان میزان متغیر است.

 

تفاوت آلاچیق چوبی با فلزی

نگهداری آلاچیق چوبی و فلزی

نیاز به نگهداری آلاچیق یکی از عوامل موثر در انتخاب جنس آن است. باید بدانید که نوع چوبی آن پس از گذشت مدتی به دلیل ترکیب شدن با کسیژن در مجاورت با هوای آزاد دچار زنگ زدگی و آسیب می شود.  آلاچیق‌های فلزی در صورت عدم استفاده از پوشش 100% روی در هنگام نصب، مستعد زنگ زدگی و خوردگی هستند و این یکی از معایب اصلی آن خواهد بود. 
آلاچیق چوب پلاست نیاز به تعمیر و نگهداری ندارد و در برابر نفوذ رطوبت، تابش مسقیم نور خورشید و... مقاومت بالایی دارد.