تاريخ انتشار : 1401/10/02 - 11:24
كد :34

طراحی آلاچیق با چوب پلاست

آلاچیق چوب پلاست در کنار یک منظره زیبا، آرامش بخش و چشم نواز ساخته می‌شود و می تواند یک فضای دلنشین و جذاب برای استراحت بوجود آورد.


طراحی آلاچیق با چوب پلاست یکی از مدرن ترین و بهترین گزینه هاست. 
آلاچیق چوب پلاست در کنار یک منظره زیبا، آرامش بخش و چشم نواز ساخته می‌شود و می تواند یک فضای دلنشین و جذاب برای استراحت بوجود آورد. 

آلاچیق 

آلاچیق فضایی سرپوشیده است که بدنه آن می تواند از هر طرف باز یا نیمه باز باشد.آلاچیق ها در باغ، ویلا، رستوران ها، و انواع فضای سبز ساخته می شوند.
در گذشته از پارچه های ضخیم یا درخت برای ساخت آلاچیق ساخته می شد. امروزه از متریال فلز، چوب و متریال های نوین چوب پلاست و ترموود در ساخت آن استفاده می شود. 
چوب پلاست یکی از مواد و مصالح جدید است که امروزه با استقبال زیادی همراه بوده است. 
چوب پلاست با ظاهری شبیه به چوب مزایای ویژه و استحکام بالایی دارد. 

 

طراحی آلاچیق با چوب پلاست

چوب پلاست 

چوب پلاست از ترکیبات جدید، نوین و پرکاربرد در صنعت ساختمان و دکوراسیون می باشد. چوب پلاست یا پلی وود در واقع نوعی کامپوزیت است و از دو ماده ی اصلی تشکیل شده است. 
بخش چوبی آن شامل براده و خاک اره است و بخش پلاستیکی آن از ضایعات پلاستیک است. پس مواد سازنده ی چوب پلاست موادی ارزان قیمت هستند. هم چنین چوب پلاست دوستدار محیط زیست بوده و قابل بازیافت می باشد. مواد دیگری مانند رنگ، ‌رزین، چسب، فوم و… در ساخت چوب پلاست به کار می رود که باعث زیبایی، شکل پذیری، استحکام و ماندگاری آن می شود. 
چوب پلاست در ساخت نما، کفپوش، دیوار، آلاچیق چوب پلاست و… کاربرد دارد. و به روش های مختلفی مانند اکسترود، شکل پذیری فشاری، تزریقی و… تولید می شود. 

طراحی آلاچیق با متریال نوین چوب پلاست

آلاچیق سازه ای به شکل مربع، مستطیل و چندضلعی با سقف ساده، گنبدی و ... می باشد. به طور کلی آلاچیق از چهار ستون و یک سقف تشکیل می شود . البته این ویژگی با توجه به طراحی معماران و سلیقه مشتری قابل تغییر است. 
آلاچیق چوب پلاست سبکی مدرن در طراحی آلاچیق می باشد و امروزه بسیار پرکاربرد و محبوب است. 
در ساخت آلاچیق باید به این نکته توجه داشت که چون این سازه در فضای باز استفاده می شود باید از متریالی استفاده کرد که در هرگونه شرایط آب و هوایی مقاومت و استحکام داشته باشد. 
بهترین گزینه و راه حل برای این مشکل استفاده از متریال چوب پلاست در ساخت آلاچیق است.
سازه ی اصلی که شامل پی و ستون هاست از بتن، فلز و یا مواد دیگر ساخته می شود. 

مزایای استفاده از چوب پلاست در ساخت آلاچیق

در بالا گفته شد که متریال مورد استفاده در ساخت آلاچیق باید در برابر سرما و گرما و فصول مختلف مقاوم باشد. آلاچیق چوب پلاست باعث متعادل شدن دمای داخل آن می شود. هم چنین این محصول در مناطق مرطوب قابل استفاده است زیرا رطوبت را جذب نمی کند.
آلاچیق ساخته شده با چوب پلاست با هر دمایی سازگار است و دچار انبساط نمی شود .
چوب پلاست در برابر نور خورشید و اشعه uv مقاوم است و به مرور زمان دچار رنگ پریدگی نمی شود. هم چنین این محصول در برابر ضربه، فشار، آسیب و خش مقاوم است.