تاريخ انتشار : 1401/10/10 - 10:47
كد :38

نیمکت پارکی چوب پلاست

نیمکت های پارکی از پرکاربردترین و مهم ترین اجزای مبلمان شهری هستند و محلی برای استراحت و رفع خستگی افراد به شمار می آیند.


نیمکت چوبی (نیمکت چوب پلاست) یکی از عناصر اصلی در طراحی شهری به شمار می‌آید که از دیرباز در مراکز عمومی و پارک‌ها با آن روبرو شده اید. این المان در هر جای شهر به خصوص پارک ها برای استراحت یا نشستن کاربرد دارند. 
نیمکت چوب پلاست محصولی نوین و کاربردی بوده و همانطور که از نامش پیداست از چوب پلاست ساخته می شود. 
نیمکت های پارکی چوب پلاست در مجهز سازی فضاهای سبز و پارک ها کاربرد ویژه ای دارند.  
این نیمکت ها نقش مهمی در طراحی شهری و چهره شهر ایجاد می کنند.
نیمکت های پارکی از پرکاربردترین و مهم ترین اجزای مبلمان شهری هستند و محلی برای استراحت و رفع خستگی افراد به شمار می آیند. جنس نیمکت های پارکی می تواند از فلز، چوب ، بتن، سیمان و... باشد. 
نیمکت های پارکی در انواع مختلفی ساخته می شوند و به دلیل مقاومت بالای فلز و چوب بیشتر از این دو متریال در ساخت نیمکت های پارکی استفاده می شود. نیمکت چوب پلاست یکی از مدرن ترین محصولات در این زمینه می باشد که از ترکیب چوب و پلاستیک است و قیمت آن مقرون به صرفه و مقاومت آن بالاست. 

 

نیمکت پارکی چوب پلاست


یکی از عناصر مهم در طراحی و ساخت نیمکت ها ظاهر آن است که استفاده از چوب پلاست که ظاهری شبیه به چوب و مزایای مطلوب تر باعث ایجاد این فضای زیبا و دلنشین  و حس خوبی برای ما در خیابان ها و پارک ها می شود.
کاربرد این نیمکت ها محدود به پارک ها نیست بلکه از این نیمکت ها در نقاط مختلفی از شهر و مراکز عمومی می توان استفاده کرد. نیمکت های پارکی چوب پلاست می توانند در فضای سبز، محوطه ادارات، تفرجگاه ها، پیاده روها، باغ ها، ویلاهای شخصی، حیاط منازل و... استفاده شوند. هم چنین این نیمکت ها باعث ایجاد آرامش در افراد می شوند. 
نیمکت هایی که به عنوان مبلمان شهری به کار می روند می توانند با گیاهان و فضای سبز ادغام شده و مکان دنجی را برای شهروندان بوجود آورند. 
نیمکت های چوب پلاست علاوه بر ظاهر زیبا قابلیت تولید در طرح ها و مدل های مختلف را دارند. این نیمکت ها از تنوع رنگی بالایی برخودارند تا بتوان با توجه به فضای موردنظر رنگ دلخواه را انتخاب کرد. البته باید دقت داشت رنگ نیمکت چوب پلاست باید با سایر اجزای شهری مانند سطل زباله ها ، گلدان ها و ... هماهنگی داشته باشد. 

ویژگی های چوب پلاست 

چوب پلاست در گروه مواد کامپوزیتی (چندسازه) قرار می‌گیرد و به شکل پروفیل یا صفحات (شیت)، با به‌کارگیری مواد پودر چوب حاصل از ضایعات و دورریزهای صنایع چوبی و ترکیب آن با پلیمر و افزودنی‌های لازم و پیگمنت‌های رنگی تولید می‌شود. از ویژگی های مهم چوب پلاست می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار اجسام خارجی و عدم ترک خوردگی 
  • قابلیت شست و شو و تمیز کردن با انواع شوینده ها و پاک کننده ها 
  • مقاومت در برابر رطوبت، نور خورشید، نفوذ جانوران و حشرات موذی
  • قابلیت بازیافت و هماهنگی با محیط زیست به علت استفاده مواد ترکیبی مانند پلاستیک در ساخت آن