تاريخ انتشار : 1401/10/24 - 11:39
كد :44

چوب پلاست در اسکله سازی

از چوب پلاست می توان در ایجاد محوطه سازی در سواحل دریا، پلاژ های ساحلی، کفپوش اسکله، بدنی کشتی و ... استفاده می شود.

چوب پلاست متریالی نوین در صنایع دریایی، صنعت ساخت و ساز، مبلمان سازی، خودرو سازی و ... می باشد. 
با توجه به خاصیت ضد آب کامپوزیت چوب پلاست این مصالح نقش بسیاری در صنایع مختلف داشته و امروزه کاربرد های گسترده ای دارد. 
در کشور های اروپایی و آمریکایی و یا حتی در سواحل جنوب کشور عزیزمان از چوب پلاست در صنایع دریایی استفاده می شود. 
چوب پلاست ها امروزه جایگزین چوب در کف اسکله ها شده اند. 
همچنین از چوب پلاست در کف عرشه کشتی ها و قایق ها نیز استفاده می شود. 
از چوب پلاست می توان در ایجاد محوطه سازی در سواحل دریا، فضاهای بازی کودکان و بازی های دریایی استفاده زیادی نمود.

چوب پلاست در اسکله سازی

چرا از چوب پلاست در صنایع دریایی استفاده می شود

یکی از بارزترین ویژگی های چوب پلاست، مقاومت آن در شرایط گوناگون آب و هوایی است. 
ساختار چوب پلاست بر خلاف چوب طبیعی به خوبی در برابر رطوبت و آب مقاوم است. 
قرارگیری چوب طبیعی در برابر رطوبت می تواند سبب ایجاد صدمات فیزیکی و شیمیایی مانند شکاف، ترک خوردگی و رشد قارچ و خزه گردد به همین دلیل از کامپوزیت های چوب پلاست در محیط های باز با رطوبت بالا و یا در معرض آب استفاده می شود. همین امر باعث شده امروزه چوب پلاست در ساخت اسکله و پلاژ ساحلی و بدنه کشتی کاربرد فراوان داشته باشد. 
چوب پلاست به عنوان محصولی جدید در ساختار محیط مدرن شهری یکی از مناسب ترین گزینه های انتخاب شده توسط مهندسان و معماران شهرسازی جهت انواع محوطه سازی و همچنین کفپوش محوطه باز ، کفپوش دور استخر ، کفپوش روف گاردن انواع نمای چوبی ساختمان های مدرن و ویلایی می باشد.
کفپوش های فضای باز بیشترین کاربری این محصول زیبا را به خود اختصاص میدهد ، کفپوش های دور استخر ، کفپوش های بام ، کفپوش های حیاط ، کفپوش پل ها و پارک ها از بیشترین موارد کاربرد این محصول در کفپوش ها می باشد .

کاربرد چوب پلاست در اسکله سازی

پلاژ های ساحلی یا شناگاه ها محیط هایی در معرض آب هستند لذا استفاده از کامپوزیت چوب پلاست بهترین گزینه برای پلاژ های ساحلی و محوطه سازی سواحل دریا است. 
از چوب پلاست برای کفپوش اسکله ها نیز استفاده می شود. ابعاد برابر و یکسان کامپوزیت های چوب پلاست موجب نصب سریع و دقیق کفپوش ها می شود. نصب این کامپوزیت ها همانند دیگر فضاها با استفاده از قوطی های فلزی و آلومینیومی و همچنین پلی وود در زیرسازی ها صورت می گیرد.
از دیگر کاربرد های چوب پلاست استفاده به عنوان کفپوش و پوشاننده یا کاور بدنه در کشتی و قایق ها می باشد. که به دلیل تماس مداوم سطوح کشتی و قایق با آب و رطوبت بالای دریا بهترین گزینه ی مقاوم در برابر این شرایط آب و هوایی است. 
به طور کلی در شرایط اقلیمی شرجی که میزان رطوبت هوا بالاست و یا در مواردی که سطح مورد نظر با آب در تماس است به منظور جلوگیری از آسیب های ناشی از رطوبت استفاده از کامپوزیت های چوب پلاست به عنوان یک جایگزین مقاوم تر به جای چوب طبیعی یا فرآوری شده پیشنهاد می گردد.