تاريخ انتشار : 1401/10/24 - 11:49
كد :45

ساخت سونا خشک با چوب پلاست

چوب پلاست بهترین متریال برای پوشش دیواره های سونا خشک می باشد و از دوام و طول عمر بالایی برخوردار است.

سونا خشک با چوب پلاست یکی از جذاب ترین مکان ها برای علاقه مندان به سونا و جکوزی است. 
از آن جایی که متریال مورد استفاده برای سونا خشک دائما در معرض حرارت و رطوبت قرار دارد، پس باید از متریالی استفاده شود که در برابر این عوامل مقاومت خوبی داشته باشد، بهترین گزینه برای ساخت سونا خشک چوب پلاست است. 
چوب پلاست به دلیل خواص فیزیکی خود که ترکیبی از چوب و پلاستیک است جذب آب کم تری دارد و همین دلیل پیشنهاد ما برای ساخت سونای خشک متریال چوب پلاست می باشد. 
چوب پلاست از خانواده ی کامپوزیت های پلیمری می باشد که این کامپوزیت ها از پلاستیک های بازیافتی به همراه خاک اره تولید می شوند که توانسته است در صنعت ساختمان و چوب جایگزین مناسبی برای چوب باشد.
از دلایل دیگر استفاده چوب پلاست در ساخت سونای خشک این است که این محصول در برابر نور خورشید زیبایی خود را از دست نداده و در برابر گرما و سرمای زیاد مقاومت و دوام خوبی خواهد داشت. 

ساخت سونا خشک با چوب پلاست

سونا خشک با چوب پلاست

سونا خشک اتاقی چوبی است که سطح دمای بالا و رطوبت کمی دارد. در طراحی این فضا باید دقت و وسواس زیادی به خرج داد تا بتوان علاوه بر کاهش هزینه های نگهداری، دوام و ماندگاری سونا خشک را نیز افزایش داد.
سونا یا همان گرم خانه ها فضاهایی هستند که امروزه در ویلاها و در استخرها ساخته می شوند و بسیار نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
چوب پلاست بهترین متریال برای پوشش دیواره های سونا خشک می باشد و از دوام و طول عمر بالایی برخوردار است. 
یک از مهم ترین ویژگی های چوب مورد استفاده در سونا خشک داشتن گره های کم است. دلیل این موضوع این است که در قسمت گره های چوب به دلیل وجود تراکم و فشردگی بیش تر ، رطوبت دیرتر از بین می رود و چوب به زمان بیش تری برای خشک شدن نیاز دارد. 
از چوب پلاست در سازه های متفاوتی از جمله در طراحی داخلی و بیرونی ساختمان استفاده می شود. 
چوب پلاست امروزه جایگزین بسیاری از مصالح همچون سنگ و سنگ در صنعت ساختمان و مبلمان شهری شده است.  به دلیل ضد آب بودن و ایجاد اصطکاک چوب پلاست از انواع مدل های این پروفیل ها در کاور نمودن اطراف استخر ، جکوزی و ساخت انواع سونا فضای باز و سونا خشک و بخار در محیط های داخلی ساختمان ها می توان استفاده کرد.
یکی از کاربرد های اصلی چوب پلاست اجرای کفپوش در محیط های باز است که از مقاومت خوبی در برابر شرایط آب و هوایی ، رطوبت ، باکتری و قارچ برخوردار است. 

مزایای استفاده از سونا خشک

سونا خشک دارای فواید و مزایای بسیار زیادی برای سلامتی انسان است. برخی از مهم ترین این مزایا عبارتند از: 

  • تقویت و بالا بردن سیستم ایمنی بدن انسان
  • موثر در لاغری و کاهش دادن وزن بدن
  • دفع کردن سموم موجود در بدن به وسیله تعریق زیاد
  • موثر در درمان عفونت های بدن
  • موثر در کاهش استرس و آرامش اعصاب
  • مهار کردن سیستم مربوط به اعصاب سمپاتیک
  • کمک به ترمیم کردن و جوانسازی پوست