تاريخ انتشار : 1401/11/27 - 12:09
كد :63

اسکله چوبی

پلاژ های ساحلی محیط هایی هستند که همواره در معرض آب قرار دارند و محلی برای استفاده کنندگان از فضای ساحل هستند پس باید دارای استحکام و مقاومت کافی باشند. پس بهترین متریال برای ساخت پلاژ های ساحلی چوب پلاست است.

اسکله چوبی در صورت طراحی و اجرا با پروفیل چوب پلاست بسیار مستحکم و با دوام است.
از آن جایی که امروزه چوب پلاست به دلیل ضد آب بودن به جای چوب طبیعی استفاده می شود، در نتیجه از این متریال در صنایع دریایی و صنایع مرتبط نیز می توان استفاده کرد. 
در کشور های اروپایی و آمریکایی و حتی سواحل جنوب کشور خودمان از چوب پلاست در صنایع دریایی از جمله اسکله سازی استفاده می شود.
از چوب پلاست می توان برای کف اسکله ها، کف عرشه کشتی ها و قایق ها استفاده کرد. همچنین از این متریال در ایجاد محوطه سازی سواحل دریا، فضای بازی و ... استفاده می شود.

کاربرد چوب پلاست در اسکله

همانطور که شاهد هستیم امروزه در اکثر مکان ها جهت محوطه سازی و طراحی دکوراسیون از محصولات چوبی استفاده می شود. چوب ظاهر بسیار جذابی دارد که علت استقبال مردم از این متریال به همین دلیل است.
چوب طبیعی در صورتی که در معرض رطوبت قرار بگیرد دچار شکاف، ترک خوردگی، رشد خزه و قارچ و ... می شود.به همین منظور متریالی به صنعت فرآورده های چوبی معرفی شد که ضد آب بوده و تمامی معایب چوب طبیعی را برطرف کرد.
کامپوزیت های چوب پلاست بسیار شبیه به چوب طبیعی هستند اما به دلیل آبگریز بودن و مقاومت در برابر آب و رطوبت بسیار بادوام هستند.
پس از آن جایی که اسکله نیز همواره در معرض آب و رطوبت است باید از کامپوزیت چوب پلاست جهت محوطه سازی آن استفاده شود.
پلاژ های ساحلی محیط هایی هستند که همواره در معرض آب قرار دارند و محلی برای استفاده کنندگان از فضای ساحل هستند پس باید دارای استحکام و مقاومت کافی باشند. پس بهترین متریال برای ساخت پلاژ های ساحلی چوب پلاست است.
به طور کلی در صورتی که می خواهید در محیط های مرطوب از نما ها و المان های چوبی استفاده کنید پیشنهاد می شود از کامپوزیت چوب پلاست استفاده کنید.
از بارز ترین ویژگی های چوب پلاست مقاومت در برابر انواع شرایط آب و هوایی است. این متریال نه تنها در محیط های مرطوب بلکه در محیط هایی با تابش شدید نور خورشید، برف، باد شدید و ... قابل استفاده در ساخت المان های مختلف است.

اسکله چوبی

کاربرد چوب پلاست در اسکله

از پروفیل های چوب پلاست جهت ساخت کفپوش اسکله ها می توان بهره برد. 
به دلیل مزایای فوق العاده چوب پلاست بهترین نوع کفپوش، کفپوش چوب پلاست است.
ابعاد برابر و همسان کامپوزیت های چوب پلاست موجب نصب سریع تر و دقیق تر کفپوش ها در پروژه ها می شوند.

کاربرد چوب پلاست در بدنه کشتی

از دیگر کاربرد های چوب پلاست می توان به استفاده از آن به عنوان کاور بدنه کشتی و قایق ها اشاره کرد. به دلیل تماس مداوم سطح کشتی و قایق با آب دریا چوب پلاست گزینه ی بسیار عالی و مقاومی است.

چوب پلاست چیست

چوب پلاست تولید شده از دور ریز های چوب و مواد پلاستیکی است.
منشا اصلی مزایا و ویژگی های این محصول به ترکیبات مواد اولیه و افزودنی های دیگر ربط دارد.
از مهم ترین ویژگی های این محصول ضد آب بودن است. به عبارتی دیگر چوب پلاست در برابر نفوذ هر میزان رطوبتی مقاوم است.