تاريخ انتشار : 1401/12/28 - 12:58
كد :69

روف گاردن کوچک

طراحی روف گاردن در ابعاد کوچک برای فضاهایی که محدود می باشد بهترین گزینه است تا زیبایی خاصی را برای پشت بام منازل و ساختمان ها رقم بزنند.نظم بخشی به تجهیزات و وسایل موجود در باغ بام می تواند در بزرگ تر دیده شدن آن اثرگذار بوده و بنابراین چنانچه می خواهید باغ بام کوچک خود را بزرگ تر کنید، به آن نظم بخشیده و وسایل را به صورت منظم بچینید.

روف گاردن (بام سبز) ایده ای جدید در طراحی پشت بام و بخشی از فعالیت های اجرا شده توسط ایساتیس دیزاین می باشد که در ساخت المان ها و سازه های روف گاردن از محصولات چوب پلاست روف گاردن استفاده می کند. این مجموعه با تولید انواع پروفیل های تخصصی چوب پلاست همراه با تیمی مجرب در زمینه طراحی و اجرای بام سبز امکان استفاده بهینه از فضاهایی مانند بام، پشت بام و تراس را برای شما عزیزان فراهم کرده است. 
مجموعه ایساتیس دیزاین با بیشترین تنوع در تولید پروفیل های چوب پلاست برای ساخت المان های خاص روف گاردن که شامل: گلدان، کفپوش، پرگولا، آلاچیق و ... با کمک تیم طراحی مجرب و متخصص گروه اجرایی، پشت بام محل سکونت، محل کار یا پروژه شما، آن را به مکانی زیبا و منحصر به فرد با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت تبدیل می کند.

553

روف گاردن چیست

روف گاردن یا بام سبز تاثیر بسزایی در ایجاد روحیه مثبت اعضای خانواده دارد. چوب پلاست یک محصول جدید است که امروزه به طور گسترده در ساخت عناصر باغ استفاده می شود. خوبی محصولات چوب پلاستیک این است که طراح می تواند از آلاچیق یا فلاور باکس برای پرورش انواع گیاهان سبز، کفپوش چوبی یا نرده و ... در طراحی و اجرای بام سبز استفاده کند.
همچنین ممکن است روف گاردن از چندین گلدان شروع شود و در مقیاس بزرگ طراحی و ساخته شود. علاوه بر این، شما می توانید به راحتی جعبه گل یا سایر موارد مرتبط با بام سبز را انتخاب کنید و بام گاردن خود را طراحی کنید.

روف گاردن کوچک

یک باغ کوچک روی پشت بام گزینه خوبی برای افرادی است که نمی خواهند پول زیادی خرج کنند و به مکانی راحت و آرام نیاز دارند تا از یک باغ کوچک روی پشت بام در راحت ترین مکان نزدیکتر به محل زندگی خود نهایت استفاده را ببرند.
یک روف گاردن کوچک روی پشت بام این امکان را فراهم می کند که مکانی برای گذراندن وقت در پشت بام با بودجه مناسب داشته باشید. علاوه بر این، تنها با استفاده از چند عنصر مرتبط با روف گاردن مانند: نرده چوبی، فلاور باکس چوبی، مبلمان فضای باز و چیدمان مناسب می توان در کمترین زمان ممکن یک روف گاردن کوچک ایجاد کرد.
بام سبز در متراژ کوچک یکی از گزینه های مناسب و کاربردی برای اکثر آپارتمان هایی است که از نظر زیربنای متراژ کمی دارند. ضمناً طراحی و اجرای بام سبز کوچک بر روی پشت بام با مساحت زیاد نیز قابل اجرا خواهد بود. در این نوع بام سبز به راحتی می توانید در فضای کوچکی فضای مناسب و قابل استفاده ایجاد کنید. کافی است قبل از هر اقدامی با کارشناسان حرفه ای در این زمینه مشورت کنید تا بتوانند از محیط محدود و ابعاد کوچک برای طراحی بام سبز کوچک بهترین استفاده را ببرند.

ساخت روف گاردن ساده

برای طراحی روف گاردن ساده بهتر است با طراحان حرفه ای مشورت کنید. در این صورت متوجه می شوید که از کمترین فضای موجود در پشت بام که غیرقابل استفاده بوده است به بهترین نحو استفاده شده است. علاوه بر این، می توانید با نورپردازی این محیط فضا را بزرگتر کنید یا از رنگ های روشن برای اجرای عناصر استفاده کنید.برای آن که بتوانید از فضای کوچک روف گاردن خود به بهترین شکل استفاده کنید، توجه به تجهیزات و وسایل مورد استفاده می تواند بهترین راهکار ممکن باشد. برای این منظور استفاده از آلاچیق های بزرگ و یا حتی میز و صندلی های بزرگ توصیه نشده و بهتر است از میز و صندلی های کوچک متناسب با فضای بام خود استفاده کنید.
روف گاردن چه کوچک باشد و چه بزرگ به باغ هایی گفته می شود که بر روی بام ساختمان های مختلف ساخته می شوند. باغ بام یا روف گاردن بسته به فضای بام ساختمان ها، در ابعاد و اندازه های مختلف و با طراحی های متفاوتی ایجاد می شود که می تواند فضاهای پرت شده همچون بام ساختمان ها را به فضایی کاربردی بدل نماید.طراحی روف گاردن کوچک در حقیقت برای ساختمان های کوچک بوده و بنابراین می تواند بسیار کاربردی باشد، چرا که فضایی سرسبز و باز را در پشت بام برای اهالی یک ساختمان کوچک ایجاد می کند.

طراحی روف گاردن سنتی

 روف گاردن فضایی سبز و طبیعی را روی پشت‌بام ساختمان ایجاد می‌کند که می‌تواند به عنوان محلی برای استراحت، تفریح و لذت بردن از طبیعت استفاده شود. روف گاردن سنتی یکی از انواع روف گاردن است که از عناصر و المان‌های سنتی در طراحی و اجرای آن استفاده می‌شود.قبل از عملیات طراحی و ساخت روف گاردن می بایست تا به عملیات عایق کاری و زیر سازی روف گاردن بپردازیم تا از هدر رفتن آب به شکل بیهوده و از تلف شدن انرژی گرمایی نیز جلوگیری شود.با استفاده از وسایلی چون نیز و صندلی باغی مورد استفاده قرار می‌گیرند.وجود حوضچه‌های آب و آب نماهای کوچک در وسط حیاط می تواند  برای افزایش زیبایی و جذابیت‌های مربوط به روف گاردن سنتی از این المان‌ها استفاده شود.