تاريخ انتشار : 1402/01/09 - 16:08
كد :72

پروفیل چوب پلاست چیست

پروفیل ها به دلیل ویژگی هایی که دارند می توان آن ها در طرح ها و رنگ های گوناگونی تولید نمود بنابراین تمام کارخانه هایی که در ساخت چوب پلاست فعالیت دارند می توانند طبق سلیقه و نیاز مشتریان به تولید انواع این سازه ها بپردازند. نصب این سازه ها نیز دارای نکات ریز و قابل توجهی می باشد.


پروفیل چوب پلاست چیست، پروفیل های چوب پلاست با توجه به کاربرد و نیاز منطقه و همچنین درصد مواد تشکیل دهنده دارای انواع و قیمتی گوناگونی می باشند چوب پلاست در کفپوش ها، نمای داخلی و خارجی ساختمان، آلاچیق و پرگولا، نرده و پله، صندلی و نیمکت و پوشش سقف بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، این محصولات با توجه مواد اولیه در ساخت دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی و محیطی می باشند که همین ویژگی ها سبب می شود که این محصولات دارای محبوبیت بسیار زیادی در بین مصرف کنندگان شود، پروفیل چوب پلاست همانطور که از نامش پیداست محصولی تولید شده با چوب و متریال های جایگزنن چوب طبیعی تولید و در بازار عرضه می شود امروزه تقریبا تمام افرادی که علاقه به نما و محوطه سازی توسط چوب را دارند از این نوع محصولات به راحتی می توانند استفاده کنند چنانچه قصد تهیه این محصولات را  دارید می توانید به آسانی با نمایندگی های فروش این محصولات در سراسر کشور تماس حاصل فرمایید.

 

پروفیل چوب پلاست چیست

نصب پروفیل چوب پلاست

پروفیل ها به دلیل ویژگی هایی که دارند می توان آن ها در طرح ها و رنگ های گوناگونی تولید نمود بنابراین تمام کارخانه هایی که در ساخت چوب پلاست فعالیت دارند می توانند طبق سلیقه و نیاز مشتریان به تولید انواع این سازه ها بپردازند. نصب این سازه ها نیز دارای نکات ریز و قابل توجهی می باشد و باید به تمام این نکات توجه نمود تا بتوان در طولانی مدت و بدون آسیب از این سازه ها استفاده نمود. در هنگام نصب پروفیل چوب پلاست رعایت فاصله عرضی و طولی در بین هر پروفیل بسیار مهم می باشد بهتر است پروفیل هایی که جهت زیر سازی استفاده می شوند باید در فاصله 30 تا 35 سانتی متر از هم قرار بگیرند که تمام این موارد به کاربری آن مکان بستگی دارد مثلا در صورت نصب این سازه ها در مکان های پر رفت آمد و شلوغ فاصله این چوب پلاست ها را به زیر 25 متر باید کاهش داد. به صورت کلی زمانی که دو پروفیل چوب پلاست را در کنار یگدیگر نصب می کنید فاصله ای در حدود 1 سانتی متر بین آن ها فاصله به صورت نرمال وجود دارد تا در صورت نوسانات هوایی و انبساط و انقباض دچار مشکل نشوند. از نکات مهم دیگر می توان به شیب مورد نیاز در این این محصولات جهت خارج شدن آب از داخل و زیر آن ها اشاره نمود چون وجود آب در این سازه ها در طولانی مدت سبب از بین رفتگی و پوسیدگی می شود.

کاربرد پروفیل چوب پلاست 

امروزه تقریبا در هر مکانی می توان این محصولات را مشاهده نمود این محصولات دارای ویژگی و قیمتی بسیار مقرون به صرفه هستند و خرید این محصولات در مقدار زیاد دارای توجیه اقتصادی می باشد به همین دلیل در بین تمام مصرف کنندگان دارای محبوبیت بسیار زیادی می باشند در ادامه به مواردی از کاربرد این محصولات اشاره خواهیم نمود:

  • محوطه سازی استخر
  • طراحی فضای داخلی ساختمان مانند پارتیشن بندی 
  • دکوراسیون داخلی مانند دیوارپوش و کف پوش
  • سقف کاذب و نمای خارجی ساختمان
  • چارچوب درب و پنجره ساختمان نرده و پله ها 
  • همچنین مبلمان شهری مانند نیمکت، کلدان و آلاچیق