تاريخ انتشار : 1402/01/26 - 14:18
كد :77

گرانول چوب پلاست

یکی از مهم ترین مزایایی استفاده از چوب پلاست سازگاری آن با محیط زیست است همانطور که می دانید متریال اولیه این محصولات از چوب و پلاستیک است که هر دو از موادی تجزیه پذیر می باشند و می توان به آسانی آن ها را پس از مدتی بازیافت نمود.

گرانول چوب پلاست، ترکیبی از دو صنعت پلاستیک و چوب می باشد. معمولا در تولید گرانول چوب پلاست ضایعات پلیمرهایی چون پی وی سی و پلی اتیلن و خاک اره ها که دارای مش بندی خاصی هستند مورد استفاده قرار می گیرند. به صورت کلی الوارهایی که از ترکیب چوب و پلاستیک های بازیافت شده تولید می شوند، چوب پلاست نامیده می شوند. این محصولات در کارخانجات و مجتمع های صنعتی ایران تولید و در بازار عرضه می شوند. که امروزه گرانول چوب پلاست دارای کاربرد های زیاد و مزایای زیادی می باشند لازم به ذکر است کیفیت سازه های تهیه شده توسط گرانول چوب پلاست وابسطه به نوع جدید یا قدیمی بودن پلیمر بکار رفته در آن می باشد.. محصولات تولید شده مانند کف پوش ها و نما و دیوار پوش ساختمانی که عمدتا به عنوان متریال در ویلاها و ساختمان ها استفاده می گردد نیازمند مقاومت و ایستادگی در برابر شرایط نامساعد جوی و محیطی گوناگون می باشند.

 

گرانول چوب پلاست 

ویژگی های گرانول چوب پلاست

یکی از مهم ترین مزایایی استفاده از چوب پلاست سازگاری آن با محیط زیست است همانطور که می دانید متریال اولیه این محصولات از چوب و پلاستیک است که هر دو از موادی تجزیه پذیر می باشند و می توان به آسانی آن ها را پس از مدتی بازیافت نمود در تولید و استفاده از این محصولات می توان از قطع بی رویه درختان جلوگیری کرد و چوب پلاست را جایگزینی عالی برای دوستداران محصولات چوبی معرفی نمود.

این محصولات دارای طول عمر بیشتری نسبت به چوب معمولی بوده و به دلیل اینکه این محصولات از عوامل جوی و محیطی مانند کپک، قارچ و نفوذ حشرات موذی در امان هستند. و می توانید با خیالی آسوده در طولانی مدت از آن ها استفاده نمایید.

ساختار گرانول چوب پلاست

شکل کلی ساختار گرانول چوب پلاست به صورت مکعبی و در ابعادی یک اندازه تولید می شوند این گرانول ها به دلیل اینکه به راحتی قابل تبدیل به سازه های دیگر باشند تولید می شوند گرانول چوب پلاست بنا بر مواد و ترکیبات تولید شده در تمام صنایع و به ویژه دکوراسیون داخلی و خارجی به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. گرانول چوب پلاست در پایه های  پلیمری مختلفی مثل پی وی سی و پلی اتیلن تولید و عرضه می شوند.

قیمت گرانول چوب پلاست

تعیین قیمت این سازه ها بسیار متغیر می باشد به دلیل نرخ روزانه نفت و محصولات پتروشیمی که عاملی مهمی در  قیمت گذاری خرید و فروش این اجناس هستند قیمتی ثابت نمی توان برای آن ها در نظر گرفت تولید این محصولات با توجه به قیمت نفت و میزان استفاده از آن نیز بستگی دارد. ایران به دلیل منابع غنی نفتی یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان این محصولات می باشد و قیمتی مقرون به صرفه نیز دارد. گرانول های رنگی چوب پلاست در زمره گرانول های صادراتی بوده. به صورت کلی قیمت نفت و اندازه سازه ها به شدت در تعیین قیمت این متریال موثر می باشد. برای استعلام دقیق قیمت این محصولات می توانیدبا نمایندگی های فروش این محصولات در سراسر کشور تماس حاصل فرمایید.