تاريخ انتشار : 1402/02/06 - 16:56
كد :78

کاربرد چوب پلاست در فضای باز

چوب پلاست نوعی متریال نوین است که امروزه دارای محبوبت در بین تمام مصرف کنندگان است همچنین این محصول جایگزینی مناسب برای چوب طبیعی می باشد. چوب پلاست زیر مجموعه محصولات کامپوزیتی قرار می گیرد. چوب پلاست به نوعی تلفیق از علم، صنعت می باشد.

کاربرد چوب پلاست در فضای باز، از چوب پلاست می توان در فضاهای باز مانند فضای خارجی ساختمان و ویلا سازی و همچنین در مکان هایی مانند پارک، و فضای های سبز و... استفاده نمود، به عنوان مثال شما می توانید در سازه های مانند آلاچیق، المان های شهری، کف رستوران ها، روف گاردن ها و ... از چوب پلاست استفاده کنید. این محصول دارای کیفیت بسیار بالا و قیمتی بسیار مقرون به صرفه می باشد. 
این محصول جهت زیبا سازی محیط های داخلی و خارجی دارای کاربرد بسیار زیادی می باشد طراحی این محصولات به گونه ای می باشد که در مقابل باد، باران، رطوبت و سرما دارا مقاومت بسیار زیادی است همچنین به دلیل استفاده از پلاستیک در مواد اولیه آن ها در هنگام ساخت در برابر نفوذ حشرات نیز مقاوم هستند. به همین دلیل این محصول امروزه جایگزینی مناسبی برای متریالی مانند چوب است به دلیل اینکه از قطع بی رویه دختران جلوگیری می کند و به دلیل بازیافت بودن پروفیل های مورد استفاده در آن می توان در صورت نیاز این سازه ها را به چرخه بازیافت برگردانند و مجددا از آن ها استفاه نمود.

 

کاربرد چوب پلاست در فضای باز

چوب پلاست چیست؟

چوب پلاست نوعی متریال نوین است که امروزه دارای محبوبت در بین تمام مصرف کنندگان است همچنین این محصول جایگزینی مناسب برای چوب طبیعی می باشد. چوب پلاست زیر مجموعه محصولات کامپوزیتی قرار می گیرد. چوب پلاست به نوعی تلفیق از علم، صنعت می باشد که به صورت گسترده در نما سازی و محوطه سازی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله ویژگی های این محصول می توان به سازگاری آن با محیط زیست اشاره نمود که سبب افزایش محبوبیت و در بین طیف وسیعی از مردم به ویژه افرادی که دوستدار طبیعت هستند می باشد. این محصول از ضایعات چوب، خاک اره و مواد دورزیر صنعت چوب جهت تولید انواع چوب مصنوعی یا چوب پلاستیک استفاده می گردد. به صورت کلی این محصول تا حد زیادی از قطع بی رویه درختان جلوگیری می کند.

انواع کاربرد چوب پلاست 

استفاده به عنوان کفپوش مخصوصا در محوطه های باز و فضاهای بیرونی یکی از اصلی ترین کاربرد های چوب پلاست می باشد. به علت مقاومت بسیار زیاد این محصول در برابر نوسانات آب و هوایی به راحتی در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند و دارای کاربرد بسیار زیادی می باشد. همچنین در فضاهای مختلف مانند کف بالکن، تراس ها، روف گاردن ها، اسکله ها، پیاده رو ها، پارک ها و حاشیه استخرها و.... به عنوان کفپوش مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای چوب پلاست

  • این محصول به گونه ای طراحی شده است که دچار خط و خش نمی شود.
  • این محصول قابل بازیافت بوده و آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند.
  • چوب پلاست در برابر نفوذ آب بسیار مقاوم می باشد.
  • چوب پلاست عایق مناسبی در برابر سرما و گرما می باشند به همین منظور در مصرف سوخت صرفه جوی می کنند.
  • این محصول به مراقبت ویژه و نگهداری نیازمند نیست.
  • این محصول باشرایط آب و هوایی کاملا سازگار می باشد.
  • به دلیل دارا بودن پیگمنت رنگی در هنگام تولید این محصول هیچ نیازی به پوشش رنگی مجدد ندارد.