تاريخ انتشار : 1402/02/11 - 14:39
كد :80

پرگولا چوب پلاست

چوب پلاست به دلیل تنوع در طرح و رنگ به راحتی با سایر المان های محیطی در دکوراسیون فضای باز  هماهنگ می شود. از طرفی مقاومت چوب پلاست در برابر رطوبت، پرگولای چوب پلاست را به عنوان انتخاب اول برای محیط های مرطوب و بارانی  تبدیل کرده است.

پرگولا چوب پلاست ، متریال‌های مورد استفاده در طراحی پرگولا و فضای سبز محوطه‌، امروزه به عنوان المان های امروزی در افزایش جذابیت نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. نگهداری از سقف پرگولا در طولانی مدت می‌تواند از زیبایی و جذابیت آن شما را بهره‌مند کند سقف‌های پرگولا می‌تواند برای انواع باغ و محوطه و البته حیاط گزینه مقرون به‌صرفه‌ای باشد.
پرگولا چوب پلاست یک المان پرکاربرد در محوطه سازی فضای باز و یا بام های سبز به شمار می رود. پرگو معمولا به صورت پیش ساخته در بازار عرضه می شود. تنوع طرح و سبک این سازه را به المانی محبوب در دکوراسیون فضای باز تبدیل کرده است. سازندگان عزیز می توانند طرح های مورد نظر خود را برای اجرا و ساخت به سازنده پیشنهاد دهند. ساخت پرگولا با چوب پلاست به دلیل ویژگی های بسیاری که متریال چوب پلاست دارد در سالهای اخیر مورد توجه طراحان دکوراسیون فضای باز و ویلایی و سازنده ها قرار گرفته است. و تقریبا در هر مکانی با چیدمان زیبا و به روز مورد استفاده قرار می گیرد.
 

پرگولا چوب پلاست

مزیت استفاده از پرگولا چوب پلاست 

چوب پلاست به دلیل تنوع در طرح و رنگ به راحتی با سایر المان های محیطی در دکوراسیون فضای باز  هماهنگ می شود. از طرفی مقاومت چوب پلاست در برابر نم و رطوبت، پرگولای چوب پلاست را به عنوان انتخاب اول برای محیط های مرطوب و بارانی  تبدیل کرده است. پرگولا چوب پلاست در برابر نفوذ حشرات نیز مقاومت بالایی دارد و همین مورد باعث برتری آن نسبت به پرگولاهای از جنس چوب شده است. از دیگر ویژگی های این محصولات به صورت مختصر:

  • مقاومت در برابر رطوبت و باران
  • مقاومت در برابر نفوذ حشرات 
  • سبکی و انعطاف بالا در طراحی
  • تنوع طرح و رنگ  
  • قیمت مناسب و اقتصادی 
  • نگهداری آسان وارزانتر نسبت به پرگولا چوبی

 
ساختار پرگولا چوب پلاست  

بهتر است بدانید ساختار پرگولا چوب پلاست مانند سایر پرگولا هاست اما با این تفاوت که کامپوزیت چوب پلاست به عنوان یک روکش برای سازه اصلی مورد استفاده قرار می گیرد. تا مقاومت آن ها بیشتر شود. در برخی از مدل های پرگولا از چوب پلاست به عنوان کفپوش نیز استفاده می کنند. معمولا برای سازه اصلی پرگولا از انواع فلز و پروفیل استفاده می شود. امروزه استفاده از چوب پلاست در آلاچیق و پرگولا به عنوان فضایی کوچک برای پذیرایی رستوران ها و هتل ها، گردهمایی خانواده ها در فضاهای شخصی ، مکمل فضای ویلاها و عنصر اصلی روف گاردن ها بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. 

طراحی پرگولا چوب پلاست 

امروزه طراحی پرگولا چوب پلاست می‌تواند جلوه لوکس را در محوطه و فضای بیرونی شما ببخشد و غالبا طراحی آن به گونه ای که به تمام المان هایی موجود دیگر نیز نزدیک و دارای هماهنگی باشد. پرگولا برای استراحتگاه بسیار مناسب است و ‌می‌تواند ایده مناسبی برای اینکار باشد. پرگولا مانند آلاچیق سقفی بالای خود دارد با این تفاوت که این سقف نیمه پوشیده است و توانایی جلوگیری از ورود برف و باران و یا آفتاب را به طور کامل به فضای نشستن نمی دهد  پرگولا از جنس چوب پلاست  زیبایی خاصی داشته و به دلیل تنوع رنگ  فضا را دلنشین می کند  برای سقف پرگولا ازپروفیل های موازی و یا پوشش گیاهی استفاده می شود تا فضایی نیم سایه را برای شما به وجود آورد.