تاريخ انتشار : 1402/02/11 - 14:39
كد :80

پرگولا چوب پلاست

چوب پلاست به دلیل تنوع در طرح و رنگ به راحتی با سایر المان های محیطی در دکوراسیون فضای باز  هماهنگ می شود. از طرفی مقاومت چوب پلاست در برابر رطوبت، پرگولای چوب پلاست را به عنوان انتخاب اول برای محیط های مرطوب و بارانی  تبدیل کرده است.

پرگولا چوب پلاست ، متریال‌های مورد استفاده در طراحی پرگولا و فضای سبز محوطه‌، امروزه به عنوان المان های امروزی در افزایش جذابیت نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. نگهداری از سقف پرگولا در طولانی مدت می‌تواند از زیبایی و جذابیت آن شما را بهره‌مند کند سقف‌های پرگولا می‌تواند برای انواع باغ و محوطه و البته حیاط گزینه مقرون به‌صرفه‌ای باشد.
پرگولا چوب پلاست یک المان پرکاربرد در محوطه سازی فضای باز و یا بام های سبز به شمار می رود. پرگو معمولا به صورت پیش ساخته در بازار عرضه می شود. تنوع طرح و سبک این سازه را به المانی محبوب در دکوراسیون فضای باز تبدیل کرده است. سازندگان عزیز می توانند طرح های مورد نظر خود را برای اجرا و ساخت به سازنده پیشنهاد دهند. ساخت پرگولا با چوب پلاست به دلیل ویژگی های بسیاری که متریال چوب پلاست دارد در سالهای اخیر مورد توجه طراحان دکوراسیون فضای باز و ویلایی و سازنده ها قرار گرفته است. و تقریبا در هر مکانی با چیدمان زیبا و به روز مورد استفاده قرار می گیرد.
 

پرگولا چوب پلاست

پرگولا چوبی 

چوب پلاست به دلیل تنوع در طرح و رنگ به راحتی با سایر المان های محیطی در دکوراسیون فضای باز  هماهنگ می شود. از طرفی مقاومت چوب پلاست در برابر نم و رطوبت، پرگولای چوب پلاست را به عنوان انتخاب اول برای محیط های مرطوب و بارانی  تبدیل کرده است. پرگولا چوب پلاست در برابر نفوذ حشرات نیز مقاومت بالایی دارد و همین مورد باعث برتری آن نسبت به پرگولاهای از جنس چوب شده است. از دیگر ویژگی های این محصولات به صورت مختصر:

  • مقاومت در برابر رطوبت و باران
  • مقاومت در برابر نفوذ حشرات 
  • سبکی و انعطاف بالا در طراحی
  • تنوع طرح و رنگ  
  • قیمت مناسب و اقتصادی 
  • نگهداری آسان وارزانتر نسبت به پرگولا چوبی

 
ساختار پرگولا چوب پلاست  

بهتر است بدانید ساختار پرگولا چوب پلاست مانند سایر پرگولا هاست اما با این تفاوت که کامپوزیت چوب پلاست به عنوان یک روکش برای سازه اصلی مورد استفاده قرار می گیرد. تا مقاومت آن ها بیشتر شود. در برخی از مدل های پرگولا از چوب پلاست به عنوان کفپوش نیز استفاده می کنند. معمولا برای سازه اصلی پرگولا از انواع فلز و پروفیل استفاده می شود. امروزه استفاده از چوب پلاست در آلاچیق و پرگولا به عنوان فضایی کوچک برای پذیرایی رستوران ها و هتل ها، گردهمایی خانواده ها در فضاهای شخصی ، مکمل فضای ویلاها و عنصر اصلی روف گاردن ها بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. 

تفاوت آلاچیق و پرگولا

پرگولا یک سازه بلند است که حداقل 4 ستون دارد و در برخی مدل‌ها سقف تیرچه‌ای معمولاً باز است، بنابراین هوا از طریق آن جریان می‌یابد. پرگولا می‌تواند یک حریم خصوصی امن را در باغ یا باغچه ایجاد کند.اما آلاچیق‌ها سیستم‌های مستقلی هستند که معمولاً سقف بسته دارند و از سنگ، چوب و آهن ساخته می‌شوند. آلاچیق‌ها در باغ و حیاط‌های بزرگ یک مکان خوب برای استراحت و نشستن در سایه هستند. برخی از آن‌ها دارای میز و نیمکت هستند و می‌توان برای خوردن غذا هم از آن‌ها استفاده کرد. آلاچیق‌ طراحی بسیار ساده‌تری دارد و می‌توان آن را در کنار ایوان یا سازه ثابت کرد.

طراحی پرگولا چوب پلاست 

امروزه طراحی پرگولا چوب پلاست می‌تواند جلوه لوکس را در محوطه و فضای بیرونی شما ببخشد و غالبا طراحی آن به گونه ای که به تمام المان هایی موجود دیگر نیز نزدیک و دارای هماهنگی باشد. پرگولا برای استراحتگاه بسیار مناسب است و ‌می‌تواند ایده مناسبی برای اینکار باشد. پرگولا مانند آلاچیق سقفی بالای خود دارد با این تفاوت که این سقف نیمه پوشیده است و توانایی جلوگیری از ورود برف و باران و یا آفتاب را به طور کامل به فضای نشستن نمی دهد  پرگولا از جنس چوب پلاست  زیبایی خاصی داشته و به دلیل تنوع رنگ  فضا را دلنشین می کند  برای سقف پرگولا ازپروفیل های موازی و یا پوشش گیاهی استفاده می شود تا فضایی نیم سایه را برای شما به وجود آورد. 

اجرای پرگولا

پرگولا شبیه به آلاچیق است اما مانند آلاچیق دارای یک سقف کامل نیست و معمولا یک فضای محصور و بسته ایجاد نمی کند. بلکه یک سقف مشبک (نیمه باز) دارد و معمولا دارای 4 پایه می باشد که دور تا دور آن باز است. بیشتر انواع پرگولاها به صورت چهارگوش هستند و اطراف آنها به طور کامل باز است اما بعضی از آنها نیز در کنار و چسبیده به یک دیوار ساخته می شوند تا یک سایبان با سقف نیمه در کنار آن دیوار یا بنا ایجاد نماید.پرگولا در گذشته بیشتر در باغ ها ساخته می شد تا گیاهان رونده و پیچنده از آن بالا بروند و روی سقف آن پهن شوند و یک سایه بان کامل ایجاد کنند.برای اجرای پرگولا باید مطمئن شوید که یک پایه محکم و ثابت برای پرگولای خود دارید. این ممکن است مستلزم ساخت فونداسیون یا استفاده از پست های پشتیبانی مناسب باشد. سازه آلاچیق پرگولا باید محکم و ایمن بوده و قادر به تحمل بارهای ناشی از باد و وزن سازه باشد.