تاريخ انتشار : 1402/02/18 - 13:41
كد :82

چوب پلاست ابعاد

چوب پلاست از متریال های پرکاربرد و پرطرفدار در محوطه سازی می باشد. همانطور که می دانید چوب پلاست برای محوطه سازی باغ، ویلا، استخر ها، محوطه سازی روف گاردن یا بام سبز مورد استفاده قرار می گیرد.

چوب پلاست ابعاد، با توجه به کاربرد و موقعیت قرارگیری متفاوت است. این محصولات دارای کد های مخصوص به خود هستند که با آن ها ضخامت، طول و عرض پروفیل ها را مشخص می کنند این محصولات دارای کاربرد گوناگونی مانند پروفیل توپر و توخالی با وزن سبک و سنگین با توجه به کاربردشان مورد استفاده قرار می گیرند. 
برخی پروفیل ها جهت استفاده در قسمت های مختلفی مانند دیوار پوش، نما و سقف کاذب دارای کاربرد می باشند و برخی دیگر برای کفپوس منزل محوطه های باز و گاهی در حاشیه های استخر مورد استفاده قرار می گیرند این محصولات دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده و دارای کاربرد بسیار زیادی در صنایع و طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی می باشد از جمله مزایایی این محصول می توان به 

  • ضد آب و رطوبت بودن محصول
  •  تنوع و گوناگونی چوب پلاست
  • وزن سبک و قابل حمل بودن آن
  • مقاوم در برابر نفوذ حشرات موذی، قارچ و کپک 
  • و قیمتی بسیار مقرون به صرفه اشاره نمود.

553

ورق چوب پلاست

چوب پلاست از متریال های پرکاربرد و پرطرفدار در محوطه سازی می باشد. همانطور که می دانید چوب پلاست برای محوطه سازی باغ، ویلا، استخر ها، محوطه سازی روف گاردن یا بام سبز مورد استفاده قرار می گیرد، چوب پلاست در ساخت کفپوش، نما، دیوارپوش، نیمکت، نرده، آلاچیق، گلدان و کاربرد دارد این متریال به دلیل مزایا و ویژگی های ذکر شده بالا هم در فضای داخلی و هم در فضا های باز قابل استفاده است. 
چوب پلاست از پودر چوب به همراه مواد پلیمری و افزودنی هایی که باعث استحکام بیشتر آن می شوند، تولید می شود این متریال کاربرد های گسترده ای داشته و امروزه در بین طراحان و معماران بسیار محبوب و پرطرفدار است. چوب پلاست یک محصول چوبی نوین و امروزی می باشد که به شکل پروفیل‌های کامپوزیتی تولید و در بازار عرضه می‌شود. این متریال نوین جایگزینی زیبا و مقاوم برای محصولات چوب طبیعی شده است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد از آن جایی که تنوع و کیفیت محصولات تولیدی در این بخش بالا است نمی توان یک قیمت واحد را برای آن در نظر گرفت به همین منظور شما می توانید جهت دریافت قیمت دقیق با نمایندگی های فروش انواع سازه های چوب پلاست تماس حاصل فرمایید.

 نصب چوب پلاست

به منظور نصب این سازه ها روش های نصب زیرسازی  محکم و اصولی باید صورت گیرد به دلیل اینکه زیرسازی سبب افزایش طول عمر این سازه ها در طولانی مدت می گردد. زیر سازی یا شاسی کشی با استفاده از پروفیل هی فلزی و یا پروفیل های مخصوص از جنس چوب پلاست تولید می شوند. نکته مهم در مورد شاسی های فلزی حتما باید در مرحله اولیه برای جلوگیری از زنگ زدگی فلز از ضد زنگ استفاده نمود تا از خوردگی و پوسیدگی فلز جلوگیری شود.
در شاسی کشی جهت افزایش زیبایی و استحکام این سازه لازم است هم جهت با نصب طولی پروفیل ها در محل طلاقی 2 پروفیل به صورت طولی قوطی های زیر سازی دوبل گردد که به صورت معمول برای هر 150 سانتی متر این عمل انجام پذیرد.
همچنین برای نصب چوب پلاست بر روی سازه های فلزی از بست های مخصوصی استفاده می شود که توسط پیچ به سطح زیر سازی جهت مهار متریال مورد استفاده قرار می گیرد. جهت نصب پیچ حتما محل مورد نظر با دریل سوراخ می شود، فاصله طولی بین پروفیل در هنگام نصب باید 3 میلیمتر باشد و نکته مهم پیچ های مورد استفاده باید از جنس گالوانیزه یا استیل باشد تا طول عمر سازه های شما را در طولانی مدت تضمین کند.