تاريخ انتشار : 1402/03/08 - 13:42
كد :89

دکینگ چوبی

کاربرد منحصر به فرد دکینگ وود را می توان بر اساس محل قرار گیری آن ها بیان نمود. به عنوان مثال می توان از دکینگ چوب برای محیط های داخلی گلخانه ها، حمام و دکوراسیون داخلی استفاده نمود.

دکینگ چوبی یا کف چوبی عمدتا از متریالی مانند چوب ساخته شده است. دکینگ به معنی عرضه کشتی می باشد، که از جنس چوب مقاوم در برابر رطوبت و ضربه ساخته شده است. از خواص و ویژگی های مهم این محصول مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی و محیطی نامساعد می باشد، به صورت کلی جهت مقاوم سازی و نگهداری بلند مدت چوب در برابر اتفاقاتی نظیر کپک، قارچ و ... دو نوع فناوری متداول وجود دارد. 
فناوری قدیمی آن اشباع و فناوری جدید آن عملیات ترمو است که محصول نهایی آن ترمووود است. در کف چوبی دکینگ کشتی ها بیشتر از چوب هایی که با فناوری اشباع مقاوم سازی شده اند استفاده می شود. به منظور دریافت اطلاعات فنی بیشتر با نمایندگی های فروش این محصولات در سراسر کشور در ارتباط باشید.

553

چوب پلاست

کاربرد های کف چوبی

کاربرد منحصر به فرد دکینگ وود را می توان بر اساس محل قرار گیری آن ها بیان نمود. به عنوان مثال می توان از دکینگ چوب برای محیط های داخلی مانند استخر های سرپوشیده، سن ها بر گذاری مراسم، گلخانه ها، حمام و دکوراسیون داخلی استفاده نمود. 
همچنین کاربرد آن ها در فضای باز شامل هوم گاردن، کنار استخر سرباز و بر روی سقف روف گاردن استفاده نمود. یکی از مهم ترین انواع روف گاردن یعنی روف گاردن گسترده از دکینگ چوبی برای ایجاد زیبایی استفاده می نمایند. در ادامه به صورت مختصر به مواردی از آن ها اشاره خواهیم نمود:

  • کفپوش فضای باز باغ و باغچه حیاط، دور استخر، کف آلاچیق، مسیر عبور راه رو های باغ
  • فضای داخل منزل و همچنین کف تراس، حمام و پاسیو
  • استفاده از کف چوبی، دکینگ روشی بسیار مقرون به صرفه جهت مسلح نمودن حیاط و محوطه باز شماست این متریال به دلیل مواد اولیه ساخت و رنگش به فضای شما روح می بخشد. 

مزایای دکینگ چوب

این محصول دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که اولین دلیل محبوبیت آن مقاومت بالای چوب پلاست در برابر شرایط جوی و محیطی می باشد. در ادامه می خواهیم موارد مهمی از این ویژگی ها را برای شما عزیزان بازگو کنیم:

  • این محصولات توان تحمل وزن بسیار بالا را دارند.
  • دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت به دلیل استفاده پلاستیک در متریال اولیه هستند.
  • دارای قابلیت شست و شوی آسان و نحوه نگهداری آسان نسبت به نمونه های دیگر هستند.
  • این محصولات دارای خاصیت آب گریزی می باشند به همین دلیل آب نمی تواند به داخل این متریال نفوذ کند.
  • این محصولات حس زیبایی و سر زندگی را به محیط زندگی شما عزیزان هدیه می کنند.
  • در صورت استفاده اصولی از این محصولات و با بالا بردن زیبایی محیط این محصولات به آسانی قادر هستند تا قیمت ملک شما را افزایش دهند.
  • این محصولات به آسانی نصب و نگهداری می شوند.

انواع کف چوبی

انواع دکینگ چوب را می توان بر اساس موارد مختلف تقسیم بندی نمود. یکی از این دسته بندی ها بر اساس نوع چوب به کار رفته در آن ها می باشد.
یکی دیگر از دسته بندی ها بر اساس نوع نصب می باشد که می تواند به صورت پرتابل یا ثابت باشد. 
هر کدام از این دو مورد دارای مزایا و معایبی بوده و بر روی قیمت آن ها تاثیر گذار است. در بعضی موارد نیز انواع دکینگ کف را بر اساس محل قرار گیری تقسیم بندی می نمایند که می توان به دو صورت قرار گیری در فضای باز و فضای بسته باشد.