تاريخ انتشار : 1402/03/13 - 13:27
كد :90

چوب پلاست نمای داخلی

چوب پلاست در زمینه های مختلف از جمله: سقف روف گاردن ، چارچوب در و پنجره، پنل داخلی خودروها، نرده چوبی، حصار، محوطه سازی چوبی، نمای ساختمان، نیمکت پارک، قالب ریزی و صنعت مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد.

 درچوب پلاست نما ی داخلی، چوب پلاست با توجه به ترکیبی که دارد در بسیاری از سازه های دکوراسیون داخی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول دارای ویژگی های بسیار زیاد و همچنین دارای زیبایی خیره کننده بوده به همین دلیل امروزه مورد توجه افراد زیادی از جمله طراحان دکوراسیون داخلی و معماران قرار گرفته است.
جنس چوب پلاست از موادی مرغوب می باشد که برای محیط زیست بسیار عالی و کار آمد است. بسیاری از افراد این سوال برایشان پیش می آید که این محصول چه کاربردی دارد و در چه مکان هایی از آن استفاده می کنند. در واقع شما باید بدانید از این محصول در موارد مختلفی مانند کفپوش، نرده، مغازه، گلدان، سقف کاذب چوب پلاستیک، نرده چوبی، مبلمان و نما استفاده می شود. 
کامپوزیت چوب پلاست دارای طرح ها و رنگ های متنوعی هستند، ولی با توجه به عملیات متفاوتی که بر روی آنها انجام می شود کاربرد آنها هم نیز متفاوت می باشد. برای تهیه این محصولات با نمایندگی فروش محصولات چوب پلاست تماس حاصل فرمایید.

553

کامپوزیت های چوب پلاست

کامپوزیت چوب پلاست با ترکیبی از پلیمرهای ترموپلاستیک و خرده چوب به وجود می آید. عموما در دمای بالا پلیمرها مخطوط می شود و سپس برای مصارف های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به فرآیندی که روی چوب پلاست انجام می شود چوب پلاست به شکل های مختلفی در می آید و همین موضوع باعث گستردگی استفاده از چوب پلاست می شود.
چوب پلاست در زمینه های مختلف از جمله: سقف روف گاردن ، چارچوب در و پنجره، پنل داخلی خودروها، نرده چوبی، حصار، محوطه سازی چوبی، نمای ساختمان، نیمکت پارک، قالب ریزی و صنعت مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت کامپوزیت چوب پلاست این ویژگی دارد که به طرح ها، رنگ ها و اندازه های مختلفی در بیایید. استفاده چوب پلاست در طراحی های داخلی مانند کف پوش ها و دیوارپوش ها بیشترین استفاده را دارد. از جمله مزایای این محصول می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ثبات ابعادی بالا
 • عدم رشد باکتری
 • مقاوم در مقابل رطوبت
 • هزینه نگهداری پایین
 • مقاوت بالا در مقابل عوامل جوی
 • مقاوم در مقابل پوسیدگی طبیعی
 • مقاوم در برابر قارچ ها و حمله حشرات

اجرا و نصب چوب پلاست چگونه است؟

به طور کلی نصب و اجرای چوب پلاست کار چندان دشواری نیست  فقط باید اصول و نکات فنی لازم آموزش دید و به سادگی این کار را انجام داد. مهم ترین نکته برای شروع نصب چوب پلاست آماده سازی و زیر سازی کار است. به عبارتی دیگر، اجرای زیر سازی یا شاسی کشی به منظور نصب پروفیل چوب پلاست. می توان از پروفیل های چوبی، پروفیل های فلزی و حتی پروفیل های از جنس چوب پلاست برای ایجاد زیرسازی استفاده کرد. رنگ زدن پروفیل های فلزی به منظور جلوگیری از زنگ زدن زیرسازی از نکاتی مهمی است که حتما باید مورد توجه قرار گیرد. این نکات به افزایش طول عمر سازه تا حد زیادی کمک می کنند.

کاربری چوب پلاست چیست ؟

 • طراحی و اجرای بام سبز یا روف گاردن
 • طراحی و اجرای تراس گاردن یا تراس سبز
 • طراحی و اجرای محوطه سازی یا لنداسکیپ
 • طراحی و اجرای سقف کاذب چوبی
 • طراحی و اجرای نمای ساختمان
 • طراحی و اجرای مبلمان و سازی

نمای چوب ترموود

در نمای داخل و بیرون ساختمان می توان برای زیبایی و مقاومت بیشتر ساختمان از چوب پلاست و چوب ترمو استفاده کرد.نمای چوبی ساختمان باعث می شود تا بسیاری از سوسک های ماده که از چوب تغذیه می کنند و همچنین از نفوذ مورایانه ها که چوب منبع تغذیه اصلی آنها به شمار می اید جلوگیری شود.نمای ترموود یکی از روش‌های مدرن و پرکاربرد در طراحی ساختمان‌‌ها است که در آن با استفاده از متریال چوب ترموود نماهای ساختمانی زیبا و منحصر به فرد ساخته می‌شود. استفاده از ترموود برای نمای بیرونی ساختمان‌ها، جذابیت جلوه بیرونی ساختمان را دو چندان می‌کند.

قیمت هر متر مربع چوب نما

قیمت نهایی هر متر مربع چوب نما بسته به متریال به کار رفته در پروفیل های چوب پلاست بستگی دارد.چوب ترمو نوعی چوب فرآوری شده است که با استفاده از گرما و بخار برای اصلاح ویژگی های چوب ایجاد می شود.این فرآیند شامل گرم کردن چوب تا دمای 180 تا 230 درجه سانتیگراد است، در حالی که محیطی با اکسیژن کم حفظ می شود.این باعث می شود که ساختار چوب تغییر کند و در برابر رطوبت، پوسیدگی و قارچ مقاوم تر شود.ترمووود برای استفاده در فضای باز ایده آل است ،زیرا طول عمر بیشتری نسبت به چوب های تصفیه نشده دارد و برای نگهداری نیازی به استفاده از مواد شیمیایی ندارد.همچنین رنگ روشن‌تری دارد که آن را به انتخابی محبوب برای پروژه‌های طراحی داخلی تبدیل می‌کند.پس در زمان محاسبه قیمت چوب ترمو در نمای ساختمان می توان به عواملی مثل نوع متریال مورد استفاده برای نما چوب ساختمان،ابعاد و متراژ نمای چوب ترموود،قیمت چوب ترموود نما وهزینه نصب اجزای مختلف نمای ترموود توجه کرد.