تاريخ انتشار : 1402/03/17 - 17:47
كد :91

کامپوزیت چوب پلاستیک نما

چوب پلاست دارای ویزگی های بسیار زیادی می باشد به همین دلیل گزینه ای بسیار مناسب برای استفاده در نما سازی است.

کامپوزیت چوب پلاستیک نما، نما سازی از گذشته تا به امروز در کشور ما دارای سابقه طولانی می باشد با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از متریال گوناگون در ساخت این نما های زیبا  این صنعت پیشرفت چشم گیری داشته است.
امروزه یکی از به روز و نوین ترین فعالیت ها در ساخت و ساز استفاده از متریال چوب پلاست در نمای داخلی و خارجی می باشد. این متریال با ویژگی های منحصر به فردی که دارد همواره مورد پسند افراد بسیار زیادی واقع شده است. چوب پلاست دارای ظاهری مشابه با چوب طبیعی می باشد و حس و حالی مانند چوب را به محیط زندگی القا می کند. 
نصب و اجرای این محصول بسیار آسان و کاربردی می باشد و نیز دارای تنوع در طرح و رنگ های گوناگونی می باشد. استفاده از چوب پلاست در نما دارای توجیه اقتصادی است و می توان آن را  در هر ابعاد و اندازه ای سفارش داد و سالیان سال به راحتی از آن ها استفاده نمود به منظور تهیه این محصولات بهتر است از کارشناسان در این زمینه کمک بگیرد.

 

553

مزایای استفاده از چوب پلاست در نما

استفاده از این محصول دارای ویژگی های بسیار زیادی می باشد که به مواردی از آن ها اشاره خواهیم نمود:

  • از مزایای اصلی چوب پلاست نمای می توان به مقاومت در برابر خوردگی، پوسیدگی و از بین رفتگی اشاره کرد.
  •  المان های نما چوب پلاست ترک نمی خورند و خرد نمی شوند، به همین دلیل استفاده از آن به عنوان نماپوش در صنعت نما سازی رونق چشمگیری دارد.
  • محصولات چوب پلاست در برابر پوسیدگی ناشی از قرارگیری در مجاورت آب و نفوذ حشرات موذی کاملا مقاوم می باشند، نماپوش ها نیز در برابر رطوبت مقاوم هستند و آسیب نمی بینند.
  • سبک وزن بودن و انعطاف پذیری بالا از دیگر ویژگی های محصولات چوب پلاست است و می توان آنها را به هر شکل و ابعاد دلخواهی تبدیل نمود همچنین نماپوش ها در رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شوند.

چوب پلاست

پروفیل های چوب پلاست عمدتا برای پوشش فضای باز خانه ها و نمای چوبی مورد استفاده قرار می گیرند. به علاوه از چوب پلاست برای طراحی و اجرای نرده، سقف کاذب، ساخت مبلمان شهری، طراحی باغ ویلا، طراحی روف گاردن، ساخت آلاچیق، پرگولا و ... با خیالی آسوده استفاده می شود.
روکش نمای چوب پلاست از مواد بازیافتی تولید و عرضه می شود و می توان در صورت نیاز آن را به چرخه بازیافت برگردانند و مجدد آن را مورد استفاده قرار داد این محصول یکی از پرکاربرد ترین متریال مورد استفاده در تولید سازه های داخلی و خارجی می باشد. چوب پلاست برای نما محصولاتی کاربردی، بادوام، مقاوم در برابر تغییر رنگ و عوامل خارجی مانند حشرات، پوسیدگی، رطوبت، اشعه ماوراء بنفش و شرایط نامساعد آب و هوایی هستند.
نصب و اجرای چوب پلاست در ساخت نما بسیار آسان و کاربردی است و نیاز به نگهداری و تعمیر ویژه ای مانند چوب طبیعی ندارند. همچنین تمیز کردن آنها بسیار آسان و با آب و شوینده معمولی انجام پذیر است. این محصولات دارای طرح و ابعاد متنوعی می باشند و همچنین نوع مواد اولیه در تولید آن ها بسیار عامل مهمی در تعیین قیمت این سازه ها می باشد.