تاريخ انتشار : 1402/03/27 - 14:32
كد :93

چوب پلاست جایگزین ترمو چوب

چوب پلاست جایگزین ترمو چوب، برای انتخاب هر کدام از این محصولات باید هر دو این محصولات را با هم مقایسه کرده تا به نتیجه ای مورد قبول برسیم. ما در این مقاله قصد داریم این دو متریال باهم مقایسه کنیم با ما همراه باشید.

چوب پلاست چیست؟

چوب پلاست یکی از جدید ترین و پرکاربرد ترین مواد کامپوزیتی نوین محسوب می شود. این متریال نوین امروزه در صنایع مختلفی که مهم ترین آن صنعت ساخت و ساز است، دارای کاربرد بسیار زیادی می باشد.
از چوب پلاست در سازه های مختلفی مانند کفپوش چوب پلاست، نما و دیوارپوش چوب پلاست، گلدان چوب پلاست، آلاچیق چوب پلاست، پله چوب پلاست، کفپوش دور استخر چوب پلاست و.... به صورت گسترده استفاده می شود.
چوب پلاست از پودر چوب به همراه مواد پلیمری و افزودنی هایی که باعث استحکام بیشتر آن می شوند، تولید می شود چوب پلاست امروزه کاربرد گوناگونی در ساختمان سازی داشته و از محبوبیت زیادی در بین طراحان و معماران برخوردار است. چوب پلاست به دلیل مزایا و ویژگی های منحصر به فردی که دارد می تواند هم در فضای داخلی ساختمان هم در فضای باز مورد استفاده قرار گیرد. 
از چوب پلاست حتی می توان در صنایع خودرو سازی و مبلمان سازی نیز استفاده کرد. اما امروزه این محصول در صنعت ساختمان و دکوراسیون و محوطه سازی ساختمان ها کاربرد فراوانی دارد.

553

ترمووود چیست؟

ترمووود یا چوب ترمو همان چوب طبیعی است که در اثر حرارت، ساختار سلولی آن دچار تغییر می شود. با پیشرفت علم و تکنولوژی بشر متوجه شد که اگر چوب با حرارت اصلاح شود ویژگی های مکانیکی و شیمیایی آن بهبود خواهد یافت. از این رو با استفاده از فناوری خاص چوب را در مجاورت بخار آب قرار می دهند تا میزان رطوبت آن کاهش یابد و به زیر 6 درصد برسد.
با انجام این کار میزان رطوبت چوب متعادل می گردد و اسیدی که در بافت چوب وجود دارد تبخیر می شود و دیگر اثری از جانوران میکروسکوپی در آن نمایان نخواهد شد. فرآیند اصلاح حرارتی طول عمر چوب را افزایش می دهد، زیرا دیگر شرایط مناسب برای رشد قارچ و کپک وجود ندارد.
ترمووود بهترین جایگزین انواع چوب طبیعی برای استفاده در فضاهای باز است و مقاومت آن به حدی بالاست که می توان از آن برای پوشش نمای ساختمان نیز استفاده کرد.

معایب و مزایا

یکی از معایب چوب فراوری شده با دمای بالا، کاهش زمان اشتعال آن است. این چوب‌ها رطوبت بسیار کمی دارند که باعث می‌شود بسیار سریع بسوزند. همین امر می‌تواند یکی از معایب بالقوه استفاده از ترمووود در سازه‌های مختلف باشد.
یکی دیگر از معایب ترمووود انعطاف‌پذیری بسیار کم آن است که باعث می‌شود برای بعضی از مصارف مناسب نباشد. دلیل انعطاف‌ پذیری کم ترمووود، کاهش میزان رطوبت آن در مرحله تولید است.
این محصولات دارای کیفیت بشسیار بالایی هستند و می توانند در طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیرند.

تفاوت چوب ترموود و چوب پلاست

تفاوت چوب ترمو و چوب پلاست اين است که چوب پلاست محصول قابل بازيافت است و هيچ گونه ضرری برای موجودات زنده ندارد و می توان آن را بدون هيچ گونه هزينه اضافی جدید نمود.
با افزايش استفاده از چوب جذب دي اكسيد كربن را فراهم می كند كه به نوبه خود به مديريت جنگل هاي تحت كنترل از طريق استفاده از چوب كمك می كند.
چوب پلاست در مقابل خراش هايی كه بر سطح آن اتفاق می افتد مقاوم است و بدون تغيير در مواد اوليه آن می توان آن را جدید و يا رنگ آن را اصلاح كرد.
به دلیل نوع و شكل چوب پلاست، حمل و نصب آن بسيار آسان است همچنین این محصول تا 20 درصد عايق صوتی و عايق گرما نيز می باشد، به همین دلیل بسیار مناسب برای استفاده به عنوان نما و پارتیشن بندی ساختمان است. چنانچه قصد تهیه این محصولات را دارید با کارشناسان مریوط به این محصولات تماس حاصل فرمایید تا خریدی حرفه ای و اصولی را تجربه کنید.