تاريخ انتشار : 1402/03/29 - 13:38
كد :94

طریقه نصب کفپوش چوب پلاست

ما در این مقاله قصد داریم به شما اطلاعاتی راجب نصب صحیح این محصولات بدهیم، ممکن است نصب چوب پلاست در ظاهر آسان باشد اما نیازمند تجربه و کمک افراد خبره در این نصب است.

طریقه نصب کفپوش چوب پلاست،به منظور نصب و راه اندازی این محصولات با کارشناسان حرفه ای نصب در ارتباط باشید تا سازه های خود اصولی و طبق استاندارد های موجود نصب کنید.
نصب این محصولات طبق اصول و استاندارد هایی باید صورت پذیرد، این عملیات سبب می شود تا طول عمر سازه تا حد زیادی افزایش یابد، نکته مهم در نصب چوب پلاست باید توجه داشت که سایر امور ساختمانی به اتمام رسیده باشد، یا تداخلی با اجرا نداشته باشد.
نکته مهم بعدی باید توجه داشت زیرسازی سطح کار به صورت تراز و طبق اصول انجام شود، زیر سازی فلزی کار نیز باید به سبک ترین حالت ممکن انجام شود.
بهتر است از اتصال بدنه های غیر مرتبط به هم پرهیز شود و تمامی برگشت ها زیر حداقل 11 سانتی متر آهن کشی شده باشند، تعیین فواصل پیچ های پروفیل زیر سازی از سر چوب تا وسط پیچ 4 تا 6 سانتیمتر باشد.
پیچ برای نصب زیرسازی پروفیل به سیمان، بهتر است از جنس گالوانیزه به همراه رول پلاک با طول حداقل 6 سانتیمتر و با گام پروفیل چوب پلاستیک باشد. 
با رعایت اصولی این نکات مهم شما می توانید سازه ای استاندارد داشته باشید که دارای طول عمر بسیار زیادی است و به آسانی دچار آسیب و از بین رفتگی نمی شود.

553

نصب سازه چوب پلاست

امروزه استفاده از کفپوش های چوبی بسیار مورد توجه و استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.
کفپوش ساخته شده از چوب پلاست به دلیل مزایای مطلوبی که دارد امروزه بسیار پرکاربرد هستند.
از کفپوش چوب پلاست هم در فضای داخلی هم در فضای باز به عنوان کفپوش روف گاردن، کفپوش دور استخر و ... استفاده می شود.
به دلیل مزیت های فراوان استفاده از چوب پلاست در ساخت این کفپوش ها می توان گفت بهترین نوع کفپوش برای ساختمان ها، ویلا و ... کفپوش چوب پلاست می باشد.
 در مورد نصب چوب پلاست باید گفت پروفیل کفپوش چوب پلاست نمی تواند مستقيما بر روی سطح نصب شود و نیازمند زیر سازی مناسبی روی چهار چوب ساخته شده هستند. 
جريان هوای مناسب و مسدود نشده زير صفحه چوب پلاست به منظور اجتناب از جذب آب بيش از حد ضروری تعبیه می شود اگر در هر ناحيه ای از چوب پلاست معمولی يا قسمت های فاقد لايه محافظ در چوب پلاست های جذب آب بيش از اندازه رخ دهد می تواند باعث واکشيدگی گردد. 
حداقل فضای خالص ١٠ سانتيمتری يکپارچه در زير کفپوش ها برای تهويه مناسب نياز است بنابراين هوا می تواند بين قسمت های نزديک بهم و مجاور برای گسترش زهکشی و فرايند خشک شدن جريان داشته باشد. در مواردی که نصب زير ده سانتيمتری انجام می گردد. تمام این عملیات به افزایش طول عمر سازه کمک شایانی می کند.
حداقل ارتفاع آهن يا چوب يا آلومينيوم زير سازی بايد ٤ سانتيمتر باشد،  با ايجاد فاصله مناسب بين پروفيل های چوب پلاست قرار گرفته در کنار هم و در طول يکديگر تهويه مناسبی برای کفپوش های چوب پلاست ايجاد کنيد.بهتر است بای نصب این محصولات از کارشناسان خبره در این امر کمک بگیرید.