تاريخ انتشار : 1402/04/11 - 15:57
كد :96

استخر دور چوب

چوب پلاست عملکردی مشابه چوب طبیعی دارد که به شما امکان می دهد دریل کنید، برش دهید، چسب بزنید، با میخ یا پیچ در موقعیت خود ثابت کنید و در نهایت سطحی صاف و ظریف با آن ایجاد کنید.

استخر دور چوب، نماسازی استخر با چوب طبیعی یکی از زیباترین انواع محوطه سازی می باشد که از گذشته تا به امروز دارای طرفداران بسیار زیادی می باشد، در کنار زیبایی منحصر به فرد و خارق العاده که این متریال به محیط می دهد، دارای معایبی نیز می باشد، چوب طبیعی  با قرارگیری در مجاورت دائمی آب دچار پوسیدگی بافت داخلی چوب می شود از طرف دیگر چوب عمری کوتاه دارد و ممکن است به مواد اسیدی و مواد شوینده ها عکس العمال نشان دهد و از بین برود .برای همین چوب پلاست دور استخرجایگزین مناسبی برای چوب طبیعی می باشد. همچنین چوب طبیعی در اثر نفوذ حشرات دچار آسیب و پوسیدگی می شود و نکته مهم نیز چوب طبیعی بعد از نصب و اجرا نیاز به نگهداری خاص و ویژه ای نیاز دارد و این امر در آینده برای شما هزینه زیادی به همراه دارد.
با توجه به موارد گفته شد قصد داریم به شما متریالی را معرفی کنیم که دارای ظاهری کاملا مشابه به چوب طبیعی می باشد و در مقابل تمام معایب چوب پلاست را رفع کرده و می تواند جایگزینی مناسب برای این محصولات باشد، برای دریافت اطلاعات فنی بیشتر با ما همراه باشید.

553

بهترین متریال برای دور استخر

بهترین متریال برای دور استخر چوب پلاست و چوب ترمو می باشد.به خاطر اینکه محوطه اطراف استخر رطوبت زا می باشد چوب پلاست ماننع نفوذ آب به خود می شود و از پوسیدگی چوب نمای دور استخر نیز جلوگیری می کند.کامپوزیت چوب پلاست ترکیبی از پلیمر های ترموپلاستیک و خرده چوب می باشند که ظاهر مشابهی به چوب طبیعی دارند. اما مزایا و ویژگی های مطلوب آن ها موجب کاربرد گسترده ی آن ها شده است به طوری که امروزه به جایگزین مناسبی برای محصولات چوبی تبدیل شده اند.
چوب پلاست در برابر نوسانات هوایی دچار انبساط و انقباض و تغییر شکل نمی شود، این محصولات آنتی باکتریال و ضد کپک هستند همچنین این محصولات در برابر انواع حشرات مثل موریانه ها دارای مقاومت بسیار بالایی می باشند و مانند چوب طبیعی دچار پوسیدگی و از بین رفتگی نمی شوند و در برابر هر گونه ضربه، خط و خش مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهند.
همانطور که می دانید آب استخر غالبا حاوی کلر می باشد و کفپوش های چوب پلاست به طور معمول در برابر کلر و نمک با غلظت متوسط مقاوم است. همچنین چوب پلاست محصولی آنتی باکتریال است که مانع از نفوذ حشرات موذی، قارچ ها ، باکتری ها و ... می شود. از دیگر مزایایی استفاده از چوب پلاست به شرح زیر است:

  • ضد آب و ضد لغزش 
  • اثر ضد اشعه ماوراء بنفش
  • قابل بازیافت، سازگار با محیط زیست
  • مقاوم در برابر موریانه
  • نصب آسان، با حداقل تعمیر و نگهداری مورد نیاز
  • مقرون به صرفه
  • تنوع در اندازه و ابعاد
  • قیمت مناسب
  • تنوع رنگ نسبت به چوب

چوب پلاست دور استخر

همانطور که گفته شد کفپوش چوب پلاست عملکردی مشابه چوب طبیعی دارد که به شما امکان می دهد دریل کنید، برش دهید، چسب بزنید، با میخ یا پیچ در موقعیت خود ثابت کنید و در نهایت سطحی صاف و ظریف با آن ایجاد کنید. چوب پلاست نیازی به براقیت و رنگ آمیزی مجدد ندارد. کفپوش چوب پلاست دور استخر با طرح قالبی دارای خواص بدنه بادوام تری نسبت به چوب است. مقاومت بهتر آن در برابر چوب به این معنی است که شما نیازی به انجام کارهایی مانند رنگ آمیزی و مالچ پاشی یا ایجاد لایه های صاف ندارید و این موضوع می تواند به شما کمک کند تا از هزینه های نگهداری تا حد زیادی جلوگیری کنید.
کفپوش چوب پلاست در انواع، ابعاد، اشکال، ضخامت ها و سایر ملزومات مختلف از جمله تهیه طرح های متنوع، رنگ های چوبی ساخته می شود تا انتخاب های بیشتری را به طرفداران خود ارائه دهد. برای تهیه انواع چوب پلاست مورد نیاز برای فضا سازی استخر از طریق نمایندگی های معتبر فروش این محصولات اقدام نمایید.

کف سازی دور استخر 

قبل از عملیات کف سازی و زیباسازی محوطه اطراف استخر بهتر است تا با استفاده از قوطی های فلزی و کلیپس ها زیر سازی های مناسب انجام بگیرد تا از جا به جایی پروفیل های چوب پلاست جلوگیری شود.اما باید دقت کرد تا پروفیل های چوب پلاست به هم نچسبد.چوب پلاست دور استخر یک نوع پوشش مقاوم به آب است که برای دیزاین و پوشش کف اطراف استخرها استفاده می­ شود. به عنوان یک جایگزین برای چوب طبیعی، چوب پلاست دور استخر مقاومت بیشتری در برابر رطوبت و آب دارد و قابلیت مقابله با شرایط جوی متفاوت را داراست. نگهداری چوب پلاست دور استخر بسیار آسان است و نیازی به تعمیرات دوره ای ندارد، در عین حال ظاهری زیبا و شیک به استخر می ­بخشد.