تاريخ انتشار : 1402/04/26 - 13:46
كد :98

کاربرد چوب پلاست در ساخت ویلا در نوشهر

چوب پلاست یکی از پرکاربرد ترین متریال های نوین در ساخت و ساز های ساختمانی چه داخلی و چه خارجی می باشد. چوب پلاستیک براساس مواد کامپوزیتی و ترکیبی، طراحی و ساخته شده است.

چوب پلاست در نوشهر

کاربرد چوب پلاست در ساخت ویلا در نوشهر، چوب پلاست امروزه یکی از متریال کاربردی با ویژگی‌های بسیار زیاد می باشد، که با توجه به ویژگی های منحصر به فرد زیادی که دارد توانسته جایگزین بسیار مناسبی برای چوب طبیعی شود. 
این محصول به صورت کلی دارای انواع گوناگونی بوده و تقریبا می توان از آن به راحتی و در هر مکانی به آسانی استفاده نمود، استفاده از چوب پلاست در دکوراسیون داخلی به عنوان یکی از مصالح رایج شناخته می‌شود و در پروژه‌های مختلف مورد توجه قرار می‌گیرد. چوب پلاست دارای ترکیبات آلی بوده از این رو در برابر عواملی مانند رطوبت عکس العمل مناسبی نشان می‌دهد. البته این عنصر به عنوان یکی از مصالح کارآمد با هزینه مناسب نسبت به انواع چوب است که موجب پرکاربرد شدن آن گشته و طرفداران زیادی پیدا کرده است.  

 

553

چوب پلاست

چوب پلاست یکی از پرکاربرد ترین متریال های نوین در ساخت و ساز های ساختمانی چه داخلی و چه خارجی می باشد. چوب پلاستیک براساس مواد کامپوزیتی و ترکیبی، طراحی و ساخته شده است. در ساخت چوب پلاست، از انواع چوب یا تراشه ‌های چوب به همراه مواد پلیمری استفاده می‌شود.
 این مصالح، بهترین نمونه برای نمای ساختمان‌ها و زیباسازی دکوراسیون خارجی ویلاها محسوب می‌شوند. برای ساخت این پروفیل‌های کامپوزیتی در صنعت، از روش اکستروژن یا همان قالب‌گیری تحت حرارت بالا استفاده می‌شود. چوب پلاست را یک پروفیل صنعتی پرکاربرد و باکیفیت معرفی کرده‌اند که مزایای زیادی را در ساختمان‌سازی به ویژه برای ویلاها ارائه می‌دهد. به منظور تهیه این محصولات بهتر است از نمایندگی های فروش این محصولات در منطقه نوشهر کمک بگیرد.

انواع چوب پلاست

پروفیل چوب پلاست را می توانید در ابعاد، اندازه‌ها و ضخامت ‌های مختلفی تهیه کنید. برخی از انواع این پروفیل‌ها هم به صورت مکعب مستطیل قالب‌گیری شده‌اند که دارای حفره‌هایی درون خود می‌باشند و برخی دیگر از پروفیل‌ها به صورت سطح مقطع مستطیلی شکل و توپر طراحی می‌شوند. هر یک از انواع چوب پلاست برای یکی از قسمت‌های ساختمان و برای یک کاربرد ویژه طراحی شده است.
بهتر است بدانید متریالی که در دکوراسیون خارجی ساختمان به کار می‌روند باید از بهترین مواد اولیه ساخته شده باشند. پایداری مصالح در برابر تغییرات شرایط بیرونی نظیر بارش باران و برف، نفوذ رطوبت، وزش باد، مهم‌ترین ویژگی‌‌هایی است که بهترین مواد اولیه ساخت در نمای بیرونی ساختمان باید واجد آن باشند.
به همین منظور نیز پروفیل چوب پلاست با بهترین طراحی و بهره‌گیری از فناوری کامپوزیت‌ها، تمام این ویژگی‌ها را در یک محصول جمع‌آوری کرده است. نه تنها از این پروفیل‌ها می‌توان در نمای خارجی ساختمان استفاده کرد بلکه برای استفاده در زیباسازی سایر قسمت‌ها هم دارای کاربرد بسیار زیادی می باشند.

مزایای مهم استفاده از چوب پلاست

محصولات چوب پلاست دارای مزایای بسیار زیادی می باشند که در ادامه قصد داریم به موارد مهمی از این مزایا اشاره کنیم با ما همراه باشید:

  1. پایداری و ثبات در برابر اشعه آفتاب
  2. ثابت بودن رنگ چوب‌ها در برابر نور خورشید
  3. مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی
  4. تنوع در طرح و اندازه
  5. پایداری و ثبات در برابر رطوبت
  6. مقاوم در برابر پوسیدگی و ترک‌خوردگی
  7. مقاوم در برابر قارچ، خزه و جلبک