چوب پلاست نما

 طراحی زیبا و جلوه بخشی بیشتر به ساختمان برای بخش بیرونی نما،استفاده از دیوار پوش چوب پلاست بسیار اهمیت دارد. اگر نمای بیرونی ساختمان که تشکیل شده از ستوان های مقاوم است را با استفاده از چوب پلاست بسازیم می توانیم در سال های طولانی تری نما شکیلی برای ساختمان داشته باشیم و در مدت زمان دورتری برای بازسازی و تغییر دکور آن اقدام کنیم. 
کاربرد چوب پلاست در احداث ساختمان مزایای بی شماری دارد. نمای چوبی  در برابر باد، طوفان و سایر عوامل محیطی واکنش خوبی دارد  و از نفوذ آب و رطوبت به درون خود مقاومت بالایی می کند و رطوبت را از خود دفع می کند و باعث می شود تا عناصر متشکل از چوب و پلاستیک بر نمای چوبی در برابر عوامل محیطی  و جوی هوا و دمای بالا مقاوم شوند. چوب‌های استفاده شده در نمای چوبی ساختمان در دمای 185 تا 220 درجه سانتی‌گراد قرار می‌گیرند تا نم و رطوبت آن‌ها از بین برود و از کپک زدن و پوسیدگی چوب در برابر حمله های موریانه جلوگیری کنند.
 

553
 

قیمت چوب پلاست نما

قیمت چوب پلاست نما به عوامل مختلفی بستگی دارد و تحت تاثیر عوامل متعددی مثل جنس،ابعاد و متریال و پروفیل استفاده شده در آن متغیر می باشد.
به طور کلی قیمت چوب پلاست نما مانند تمام محصولات دیگر و بستگی به کاربرد آنها در صنایع مختلف متفاوت می باشد که برای داشتن قیمت  دقیق و فعلی محصول بهتر است  با کارشناسان فروش ما در مجوعه ایساتیس دیزاین در تماس باشید تا آنها شما را در زمینه انتخاب محصول باتوجه به کیفیت و سلیقه شما در گزینش محصول راهنمایی کنند تا برگزیده ترین محصول با دوام طولانی داشته باشید و از مزایای کاربرد آن لذت ببرید.
 

نحوه نصب چوب پلاست نما

نصبی برای چوب پلاست یا هر محصولی عالی و به صرفه است که از همه نظر برای ما مفید واقع شود. نصب چوب پلاست با هزینه کمتر بسته به متریال استفاده شده در آن در عین حفظ کیفیت مطلوب خود،حمل و نقل راحت تر ی هم داشته باشد.انتخاب بهترین مصالح ساختمانی ما را در زیباتر شدن نهایی پروژه کمک بسیاری می کند. برای روش های نصب چوب پلاست باید دستور العممل هایی را برای نصب درست و سریع پیاده سازی کنیم. یکی از نکات این است که ،انتخاب کد رنگ مناسب با دکور ساختمان داشته باشیم.
مطلب بعدی، به جهت محکم بودن ستون های ساختمان  زیر سازی و سنباده کاری نمای زیرین ساختمان اهمیت زیادی دارد. پروفیل های چوب پلاست قبل از عملیات نصب باید در جایگاه خشک و بدون رطوبت قرار بگیرند.
برای نصب چوب پلاست نما، با روش زیر سازی ساختمان، می توانیم چوب پلاست را با استفاده از قوطی های فلزی که از جابه جایی پروفیل های چوب پلاست نما جلوگیری می کند نصب کنیم.

چوب نما داخلی

در نمای داخلی ساختمان که از ستون های چوبی تشکیل شده است باید با استفاده از پروفیل های محکم با پیچ های رولی بتوان ستون های داخل ساختمان را محکم و مقاوم نصب کنیم زیرا هم عایق رطوبت است و هم در زمان های دور تری نیاز به بازسازی و تعمیر ساختمان خواهیم داشت. پس نتیجه می گیریم استفاده از چوب پلاست نسبت به سایر مصالح دیگر از ساختمان محافظت می کند.
نما ساختمان چوب پلاست به دلیل مقاومت بالایی که در برابر شرایط جوی منطبق با فضای باز دارد همیشه یکی از گزینه های مناسب برای این منظور است . نمای ساختمان با چوب پلاست اگرچه زیبایی و حس طبیعی چوب را نمی دهد ولی به خاطر مقاومت بالا در برابررطوبت، آفتاب ، ترک خوردگی ، قارچ و… یک گزینه بی دردسر محسوب می شود . 
یکی از مهمترین مسایلی که در ساخت مبلمان فضای سبز باید توجه داشت کیفیت بالای محصول در شرایط آب و هوایی مختلف است که چوب پلاست با داشتن دوام در شرایط مختلف ، گزینه ای مناسب برای ساخت این محصولات می باشد .

چوب پلاست نما ساختمان

چوب پلاست در نمای ساختمان بسیار اهمیت دارد .از مزایای استفاده از چوب پلاست برای نما،ضد آب و ضد حرارت بودن می باشد.در فصل های بارندگی از چوب پلاست استفاده می شود تا ساختمان دچار تغییر رنگ و تغییر شکل نشود.
چوب پلاست امروزه یک نمای بسیار زیبا و مدرن برای ساختمان محسوب می شود و  در مقایسه با  مصالح سیمانی و بتنی ، قیمتی مقرون به صرفه  و ارزان دارد. درزمان هایی که فصل تابستان و گرما می باشد استفاده از چوب پلاست باعث می شود تا فضای گرم بر روی چوب پلاست حاکم نشود و از تغییر رنگ دادن ساختمان جلوگیری می کند.
این مواد کاملا ضد آب و ضد رطوبت هستند ، تولید آن به گونه ای است که آن را به طور تضمینی و کامل  ضد آب تولید کرده اند .عایق تمامی اشعه های رادیو مغناطیسی ، سرما و گرما می باشد .به دلیل ویژگی آنتی باکتریال که در این محصول وجود دارد ،
در برابر نفوذ و جذب هرگونه باکتری و میکروب مقاوم می باشد . همچنین این مواد محلول در چربی نمی باشند.این محصول به طور ۱۰۰ درصد قابل بازیافت است ، همچنین با محیط زیست هماهنگی بسیار خوبی دارد .
اگر هر ضربه ای به این محصول وارد شود هیچ ترک خوردگی در آن مشاهده نخواهید کرد ، چون بسیار مقاوم است .

چوب پلاست برای نما

استفاده از نمای چوبی در ساخت و ساز مزایای متعددی دارد. نمای چوبی مقاومت بسیار بالایی در برابر باد، طوفان و سایر عوامل محیطی دارد و عناصر پوششی اعمال شده بر نمای چوبی باعث شده تا در برابر آب و هوا و دمای بالا مقاوم شوند. چوب‌های استفاده شده در نمای چوبی ساختمان تحت دمای استاندارد قرار می‌ گیرند تا شهد و رطوبت آن‌ها از بین برود و از کپک زدن و قارچ زدن چوب جلوگیری کنند. سیستم های نمای چینی به لطف فناوری مدرن می توانند بسیار پیشرفته باشند.
از چوب پلاست به علت شباهت زیادی که به متریال چوب دارد ،همواره در ساخت نمای ساختمان ، ساخت لوور و دیوارپوش مورد توجه قرار می گیرد . پروفیل های چوب پلاست به علت تنوع بالا در طرح ، ابعاد و رنگی که دارند استقبال از این محصول را افزایش داده
است . از این پروفیل ها می توان در نما ساختمان و ویلا ، دیوارپوش حیاط و لابی ، سقف کاذب فضاهای اداری و تجاری استفاده کرد .

قیمت نمای طرح چوب

قیمت چوب نما داخلی با استفاده از چوب پلاست و چوب ترمو از قیمت های ارزان و مقرون به صرفه ای نسبت به سایر مصالح ساختمانی مانند بتن و سیمان می باشند.نمای طرح چوب در ساختمان از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری می کند.
از چوب نما با طرح های متفاوت چوبی در موقعیت های مختلف انواع ساختمان ها می توان استفاده کرد، از جمله نمای بیرونی ساختمان و مصارف تزئینی نمای داخلی سازه ها. برخی از مواردی شامل : انواع آپارتمان های چند طبقه، نمای چوبی محوطه و حیاط ها، نما چوبی داخل پارکینگ های شیک، آجر نما چوبی برای تابلو و سر درب مغازه ها، نمای ساختمان های داخل باغ ها، ساختمان و نما برای حیاط ویلاها و هر جایی که نیاز به نمای چوبی دارد.
نمای ساختمان یکی از مهم ترین و اولین عواملی است که سازندگان به آن توجه می کنند. ساخت نما به عوامل مختلفی مانند شرایط آب و هوایی منطقه نیز بستگی دارد. زیرا در صورت انتخاب جنس نمایی که با شرایط جوی و آب و هوا سازگار نباشد، باعث تحمیل خسارت و هزینه های اضافی زیادی به سازنده ساختمان می شود.
یکی از بهترین و پر طرفدار ترین مصالحی که امروزه به عنوان نمای ساختمان از آن استفاده می شود، ترمووود است. چوب ترمو یا ترمووود از زیبایی و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل نظر طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.چوب ترمو با اینکه ماندگاری بیشتری نسبت به سایر مصالح دارد اما از قیمت ارزان و مقرون به صرفه ای برخوردار می باشد.

انواع چوب در نمای ساختمان

از انواع چوب در نمای ساختمان می توان به چوب پلاست و چوب ترمو اشاره کرد.چوب پلاست و چوب ترمو هردو مانع نفوذ موریانه ها و سوسک ها به داخل چوب نمای ساختمان می شوند.همچنین چوب ترمو به خاطر اینکه از حرارت ساخته شده است و هیچ گونه مواد شیمیایی در خود ندارد، ضرری برای انسان  و محیط زیست ندارد.
همچنین از چوب ترمو و چوب پلاست در نمای داخل ساختمان نیز استفاده می شود و ستون های چوبی ساختمان را از ریزش در امان نگه می دارد. 

چوب پلاست در نما

چوب پلاست برای نما، به عنوان جلوه منحصر به فرد و خاصی برای نمای ساختمان و یک گزینه بسیار عالی محسوب می شود. دلیل این برتری نیز این است که نمای ساختمان در معرض نور مستقیم و مضر خورشید، باران و برف، تغییرات دما از سرما به گرما و برعکس، نفوذ گرد و خاک و آلودگی، پوسیدگی و قارچ زدگی و ... قرار دارد و امکان آسیب دیدگی و خسارت آن خیلی زیاد است.استفاده از نما های دیگر مانند چوب های معمولی، آجر، سنگ، سیمان دیزاین ساختمان را در برابر این آسیب ها مصون نمی کند. در نتیجه با گذشت زمان بسیار کمی، باید نمای ساختمان را به طور کلی تغییر داد و این تغییرات نیاز به صرف هزینه های اضافی بسیار بالایی دارد.