چوب پلاست روف گاردن 

یکی دیگر از محصولات ایساتیس دیزاین، چوب پلاست روف گاردن است.اگر بخواهیم یک تعریف کلی از روف گاردن بدهیم باید بگوییم، چوب پلاست روف گاردن یا از نظر فنی بام سبز،لایه ای از پوشش گیاهی است که بر روی یک سیستم عایق  رطوبتی کاشته شده است که محل نصب آن در بالای یک سقف صاف یا کمی شیبدار است ، که با استفاده از شبکه مش میلگردهای آجردار که روی هم قرار می گیرند می باشد. چوب پلاست روف گاردن به خاطر عایق بودن آن در برابر سرما،حرارت و آلودگی های صوتی  پر کاربرد و پر طرفدار است که در برابر آتش سوزی و رطوبت و نفوذ آفت ها و حشرات مزاحم مقاوم است.
چوب پلاست روف گاردن در محصولات و وسایلی چون میز ،صندلی،نیمکت و مبلمان و آلاچیق مورد استفاده قرار می گیرد.

روف گاردن پشت بام

خیلی اهمیت دارد مصالحی که برای پشت بام انتخاب می کنیم سبک باشد، زیرا علاوه بر اینکه باید بام  تحمل وزن کفپوش منتخب ما را داشته باشد، باعث افزایش سرعت نصب و پیاده سازی پروژه نصب می شود.یعنی با کمترین زمان ممکن پوششی مناسب برای پشت بام عملی می کنیم.ضمنا چوب پلاست علاوه بر اینکه وزن سبک نسبت به سایر محصولات دارد بلکه از متریالی بهره گرفته شده که نسبت به سایرین محصولات دارای مزایای برتری است. به دلیل وزن سبک و مقاومت بالا در برابر تغییرات آب و هوایی از چوب پلاست در پشت بام مورد استفاده قرار می گیرد. 

روف گاردن چوبی

از کاربرد های چوب پلاست روف گاردن می توان به موارد زیر اشاره کرد.
 •  استفاده از چوب پلاست در دیوارپوش روف گاردن، برای اینکه فضای روف گاردن رمانتیک تر و شکیل تر و لذت بخش تری داشته باشیم بهتر است چوب پلاست را در قسمت دیوار های روف گاردن نصب کنیم.
 • استفاده از چوب پلاست در روف گاردن مزایای مختلفی برای ما به همراه دارد از جمله، میزان مقاوت پروفیل بالا،ثبات رنگ پروفیل ها،محدوده دمای قابل حمل و مقاومت در برابر شرایط محیطی مثل جذب آب،تورمی که در اثر رطوبت و انبساط حرارتی به وجود می آید.
 • روکش استخر روف گاردن 
 •  مبلمان روف گاردن: استفاده از چوب پلاست در مبلمان روف گاردن بسیار مرسوم است که باز هم استفاده از این ویژگی مزایایی را به دنبال دارد که علاوه بر زیبایی که به فضای بیرون می دهد،توانایی مقاومت و آسیب پذیری مبلمان را در برابر شرایطی مثل آب(خیس خوردن)و نور خورشید را بیشتر می کند و البته این موضوع هم باید متذکر شد که کیفیت انتخاب محصول در رضایت و نتیجه مطلوب تاثیر بسزایی دارد که باید از نظر مفید واقع شدن دارای کیفیت ساخت پروفیل بالایی داشته باشد.
 •  فلاورباکس روف گاردن: برای زیبایی بخشیدن به قسمت روف گاردن ،استفاده موثر از فلاورباکس هاست که اگر انتخاب نوع و جنس فلاور باکس را چوب انتخاب کنیم ، باعث مقاوت بسیار زیادی در برابر آب و و حرارت می شود. بنابراین علاوه بر قدرت زیبایی که به فضای روف گاردن ما می دهد تا مقدار زیادی به ما کمک می کند تا از آسیب و صدمه مصون بماند.
 
553

روف گاردن با چوب پلاست

ساخت روف گاردن با استفاده از چوب پلاست جز مدرن ترین و باکیفیت ترین متریال و امکاناتی می باشد که می توانید در ساخت و ایجاد یک نمای زیبا استفاده نمایید.در زمان ها ی قدیم از مصالح ساختمانی و سیمانی و سنگی برا یطرح و دکور ساختمان هااستفاده می کردن،اما امروزه استفاده از چوب پلاست برای کسانی که به طرح چوب علاقه مند هستد  گزینه مناسبی است.زیرا هزینه آن از مصالح دیگر مقرون به صرفه تر و عالی تر می باشد.برای نمای زیبا تر می توان از سقف های سیار چوبی  برا ی روف گاردن می توان استفاده نمود،تا زمانی که بارش برف و باران بسیار است از رطوبت و خیس خوردن فضای روف گاردن جلوگیری شود و همچنین در زمان های گرم سال از تابش بیش از حد خورشید بر پشت بام و بر گل ها از زرد شدن و هلاک شدن نجات می یابند و همنطور چون جنس فلاور باکس های موجود در گلخانه ها،چوب پلاست می باشد عایق خوبی برای گرما و رطوبت می باشد.
فضای روف گاردن را می توان با استفاده از آبندی از هدر رفتن بی رویه آب و انرژی گرمایی جلوگیری کرد و در زمان های سرد سال که بارندگی و رطوبت بسیار بالا می باشد ،روف گاردن از خطر سیل زدگی در امان می ماند.
لذا همیشه قبل از اینکه بخواهید اقدامی برای طراحی فضای روف گاردن خود کنید حتما از اقدامات آب بندی غافل نشوید تا بتوانید در مدت زمان طولانی روف گاردن سبز و با نشاطی داشته باشید

ساخت روف گاردن

مواد تشکلیل دهنده و پروفیل های متشکل این محصول شامل لایه های زیر است:
 • عایق رطوبت 
 • پرکننده های سبک و لایه های عایق حرارتی 
 • لایه فیلتر  
 • زهکشی یا لایه ذخیره آب  
 • لایه خاک  
 • گیاهان مورد علاقه
 • مصالح ساختمانی که در زیر ساخت روف گاردن مورد استفاده قرار می گیرد شامل سه لایه نظیر : زهکشی- فیلتر – لایه پوشش گیاهی است.

روف گاردن پشت بام

خیلی اهمیت دارد مصالحی که برای پشت بام انتخاب می کنیم سبک باشد، زیرا علاوه بر اینکه باید بام  تحمل وزن کفپوش منتخب ما را داشته باشد، باعث افزایش سرعت نصب و پیاده سازی پروژه نصب می شود.یعنی با کمترین زمان ممکن پوششی مناسب برای پشت بام عملی می کنیم.ضمنا چوب پلاست علاوه بر اینکه وزن سبک نسبت به سایر محصولات دارد بلکه از متریالی بهره گرفته شده که نسبت به سایرین محصولات دارای مزایای برتری است. به دلیل وزن سبک و مقاومت بالا در برابر تغییرات آب و هوایی از چوب پلاست در پشت بام مورد استفاده قرار می گیرد. 

روف گاردن چیست

روف گاردن درواقع همان پوشش سبزی می باشد که بر روی فضای روف گاردن قرار داده می شود تا فضای زیباتری برای دکور نمای پشت بام ایجاد کند.جنس روف گاردن از چوب پلاست است که در زمان نصب عایق مناسبی برای رطوبت و گرما می باشد.

قیمت چوب پلاست روف گاردن

قیمت چوب پلاست روف گاردن بسته به تجهیزاتی که دارد در صورتی که با متریال با کیفیت و با دوام نتخاب شود در نتیجه قیمت نهایی آن افزایش می یابد.
البته نیاز نیست تا روف گاردن با قیمت و هزینه گران قیمت بسازید. می توانید با ایده ها یآسان و امکاناتی که در دست دارید بهترین روف گاردن را برای خود بسازید و با کمترین هزینه و مقرون به صرفه ترین امکانات روف گاردن چوبی شیک و نقلی ایجاد کنید
می توانید با استفاده از فلاور باکس ها،آلاچیق هی چوبی قشنگ ترین نمای روف گاردن را بسازید اما هرچه از متریال با کیفیت تر برای ایجاد فضای روف گاردن خود استفاده نمایید در مدت زمان های دور تی به بازسازی آن می پردازید.با توجه به نوسانات قیمت و بالا و پاینن رفتن قیمت ارزان بر قیمت اصلی محصولات چوبی افزوده خواهد شد و شما می توانید برا اطلاع داشتن از قیمت با کارشناسان فروش ما درشرکت دایاکس در مجموعه ایساتیس دیزاین در ارتباط باشید.

کاربرد چوب پلاست در روف گاردن

از چوب پلاست در روف گاردن به عنوان یک عامل مدرن و به روز از نفوذ آب و رطوبت به داخل فضای سبز پشت بام جلوگیری می کند و در فصول گرم سال از تابش شدید نور خورشید جلوگیری می کند و باعث خنک ماندن فضای پشت بام می گردد.
استفاده از چوب پلاستیک در بام امروزه احداث روفگاردن، بام سبز یا فضای سبز پشت بام در شهرها علاوه بر زیبایی ساختمان به عنوان یک روش بهبود کیفیت هوا و کاهش گرمایش شناخته می شود. از سوی دیگر کمبود فضا و زمین های با قیمت بالا، افزایش تعداد پارک ها و فضای طبیعی را دشوار می کند. این در حالی است که در این شرایط روف گاردن مناسب ترین راه حل و دلیل محبوبیت آن در طی سالهای اخیر، به ویژه در شهرهای بزرگتر و توسعه یافته است.
هر نوع پوشش گیاهی در بام ساختمان روف گاردن است. باغهای پشت بام، فضاهای سبز ساخته دست بشر در بالاترین سطح ساختمان ها هستند. دو بخش گسترده و فشرده از انواع اصلی روف گاردن می باشد.
برای طراحی و استفاده بهینه از هر متر مربع از فضای روف گاردن مانند تمام فضاها نیازمند حضور حرفه ای متخصصان معماری، سازه و فضای های سبز است. بدیهی است استفاده از پوشش گیاهی مناسب بر اساس نیازمندیهای محیطی مثل نور و رطوبت پایداری طراحی را افزایش می‌دهد.

عایق کاری پشت بام چوبی

برای جلوگیری از هدر رفتن آب و انرژی گرمایی بهتر است قبل از طراحی فضای پشت بام عایق کاری صورت بگیرد. از مزایای عایق کاری کردن در فضای پشت بام می توان به خنک ماندن فضای پشت بام اشاره کرد. ایجاد روف گاردن یا باغچه در پشت بام به رعایت اصول ایمنی و فنی متعددی نیازمند است و یکی از نیازمندی‌ها ایجاد عایق‌بندی مناسب برای جلوگیری از نفوذ آب به ساختمان است. ایزولاسیون روف‌گاردن باید دارای عمر طولانی باشد و بتواند در برابر تماس مستمر با آب، کارایی سطح بالایی از خود نشان بدهد. کوچک‌ترین مشکل در عایق‌بندی روف گاردن، مشکلات زیادی را برای ساختمان ایجاد می‌کند.
 نکته ای که در زمان عایق کاری کردن پشت بام باید در نظر داشته باشیم این است که ،در عایق‌کاری روف گاردن حتما باید از لایه‌هایی استفاده شود که بتواند در مقابل نفوذ ریشه‌ی گیاهان مقاومت کامل از خود نشان بدهد. نفوذ ریشه در هر لایه از عایق، باعث از بین رفتن تمام برنامه‌ریزی‌ها خواهد شد.