چوب پلاست کف پله

چوب پلاست کف پله برای جلوگیری از نفوذ آب به کف پله و پوسیدگی آن می شود. چوب پلاست کف ،یک محصول کاربردی برای پوشش کف پله از جنس چوب طبیعی و پلاستیک است که آن را  wpc می نامند. چوب پگلاست کف پله ،با وزن و ساختاری متفاونت و استاندارد از متریال و پروفیل های با دوام استفاده می شود.
چوب پلاست با استفاده از تکنولوژی های مدرن و روش های تولید پیشرفته ساخته می شود و یک متریال مناسب برای طبیعت است و به محیط زیست نیز آسیب نمی زند و قابل بازیافت است.
یکی از ویژگی‌ های برجسته کف پله چوب پلاست، مقاومت و دوام بالای آن است. به دلیل حضور پلاستیک در ترکیب، کف پله چوب پلاست مقاومت به رطوبت داشته و در مقابل تغییرات دمایی و شرایط جوی مقاوم است، نکته دیگر درباره کف پله چوب پلاست این است که قیمت چوب پلاست نسبت به متریال های دیگر بسیار مقرون به صرفه می باشد. این ویژگی ها باعث می شود که کف پله چوب پلاست به عنوان یک گزینه مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی باشد.
553
 

قیمت کف پله چوبی 

قیمت کف پله چوبی مانند دیگر محصولات چوبی با نوسانات قیمت همراه می باشد.قیمت پله های ساخته شده از چوب شاید از برخی متریال های دیگر گران قیمت تر باشند اما عنصر چوب متریالی با کیفیت زیبا و مقاوم می باشد که حس طبیعی و جالبی به خانه می دهد. و در برابر یگر متریال ها به صرفه تر می باشد.قیمت چوب پلاست از چوب ترمو و چوب طبیعی ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد.
 ترمو وود به چوبی اطلاق می‌شود که فرآیندهای حرارتی را پشت سر گذاشته باشد. در این راه، کارخانه‌ها از روش‌های روش تولید ترمووود مخصوص به خود استفاده می‌کنند، که هر یک از این روش‌ها هزینه‌های خاص خود را دارد ولی از قیمتچوب پلاست گران تر می باشد.

مطالب مرتبط : چوب پلاست کف

ساخت پله چوبی 

برای ساخت  کف پله از روش های زیر استفاده می کنیم:
اولین مورد،استفاده از ام دی اف با روکش لمینت است که این روش رایج و مرسوم نیست و کمتر کسی از این روش بی کیفیت برای ساخت پله چوبی  استفاده می کند.
دومین مورد،استفاده از تخته سلایی پرسی برای روکش پله چوبی می باشد،این روش که تخته های آن از چوب راش،و چوب بلوط که چوب سخت و پهنی دارند تشکیل می شود که در داخل کلاف از چوب ارزان استفاده می شود که امروزه به خاطر اینکه روش های جدید تر و مدرن تری در بازار آمده است،از این روش قدیمی کمتر بهره می برند. 
سومین مورد،پله چوبی دوبلکس می باشد.این پله چوبی همان طور که از نامش مشخص است پله های دو طبقه ای هستند که با روکش های دو جداره در پله های ساختمان نصب می شوند که یکی از امروزی ترین پله هاست که به خاطر جلوه و زیبایی آن بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد.
مورد بعدی استفاده از چوب ام دی اف در ساخت  کف این پله هاس که یکی از کم هزینه ترین و مقرون به صرفه ترین نوع پله ها محسوب می شود که معمولا به خطر متریال ارزان و بی کیفیتی که در آن استفاده شده است  کمتر کسی به سرغ آن می رود.چوب ام دی اف، شکننده و پرخطر است و دوام طولانی مدت ندارد.
استفاده از چوب طبیعی هم یکی دیگر از جوانب استفاده از چوب در ساخت کف پله می باشد.معمولا پهنای عرض راه پله از پهنای عرض چوب های طبیعی کمتر از کارگاه ها اندازه گیری می شود.
باید دقت شود که بعد از عملیات برش، باید حداقل 5 ماه در مکانبماند تا کاملا خشک شوند و هیچگونه رطوبتی نداشته باشند.

نحوه نصب کف پله چوبی 

روش نصب کف پله چوبی با هم متفاوت است.و از چسب های متعددی مثل،چسب دو جزعی پلی یرتان،چسب آکواریوم و از همه کاربردی تر از چسب چوب استفاده می کنند که برای نصب با دوام تر باید با فشار زیاد و  با قرار دادن جسم سنگین بر روی آن ، نصب محکم  انجام بگیرد.روش نصب انواع کف پله با هم متفاوت است ولی بطور کلی از یک قانون ما همیشه پیروی می کنیم . عدم استفاده از پیچ میخ برای اینکه ظاهر کار تمیز و بدون جای پیچ و میخ باشد . البته که در مواقعی باید از پیچ و میخ استفاده شود ولی برای روی صفحه استفاده نمی شود و با استفاده از انواع چسب های چسب دو جزعی پلی یورتان مخصوص کفپوش و چسب یک جزعی پلی یورتان و چسب اکواریم برای پله هایی که زیرکار آنها چوب است از چسب چوب می توان کف پله چوبی را نصب نماییم.نصب دقیق و کا مل آن از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. چسب باید تحت فشار باشد و این فشار یا بوسیله پیچ هایی از زیر کار یا بوسیله وزنه از بالا ایجاد می شود .
یکی دیگر از مواردی که می توان نصب کف پله را با استفاده از آن انجام داد،روغن چوب می باشد.
روغن چوب یکی از رایج ترین مواد نگهدارنده برای راه پله ها است. منافذ موجود در چوب روغن را جذب می کند و رطوبت بیشتری را از چوب خارج می کند. حفظ رطوبت به جلوگیری از پوسیدگی و تاب برداشتن چوب کمک می کند و به آن اجازه می دهد استحکام خود را حفظ کند. چند لایه روغن چوب برای سال ها دوام می آورد، بنابراین تعمیر و نگهداری مداوم  ضروری نیست.

قیمت نصب چوب پلاست

قیمت نصب کف پله چوبی بر اساس متریال و و کیفیت محصولی که در چوب پلاست استفاده می شود،تعیین می گردد و قیمت نصب آن نیز به چوب پلاست اضافه می شود.هرچند با تمام این تفاسیر، باز هم قیمتی مقرون به صرفه تر ازسایر متریال و مصالح استفاده شده در کف پله دارد.
با توجه به نوسانات قیمت و بالا رفتن قیمت محصولات چوبی قیمت نصب چوب پلاست ثابت نمی باشد..با توجه به اینکه نصب تایل ها به سهولت انجام می شود ، نیاز به نصاب در اجرای کف نمی باشد و استفاده کننده غیر حرفه ای نیز میتواند تایل ها را نصب کند.
شاید فقط برای برش تایل ها در کناره ها احتیاج به دستگاه برش و نصاب باشد.

متریال کف پله

یکی از ویژگی‌ های برجسته کف پله چوب پلاست، مقاومت و دوام بالای آن است. به دلیل حضور پلاستیک در ترکیب، کف پله چوب پلاست مقاومت به رطوبت داشته و در مقابل تغییرات دمایی و شرایط جوی مقاوم است، نکته دیگر درباره کف پله چوب پلاست این است که قیمت چوب پلاست نسبت به متریال های دیگر بسیار مقرون به صرفه می باشد. این ویژگی ها باعث می شود که کف پله چوب پلاست به عنوان یک گزینه مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی باشد. کیفیت ساخت کف پله چوب پلاست نیز به طور مستقیم بر قیمت کف پله چوب پلاست تأثیر می‌ گذارد. محصولات با کیفیت و استحکام بالاتر ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند.