تولیدکننده چوب پلاست در تهران

شرکت ایساتیس دیزاین با داشتن نمایندگی شرکت دایاکس، مجری مستقیم چوب پلاست دایاکس جهت نمای ساختمان، انواع کفپوش دور استخر، روف گاردن، سازه های چوبی ( آلاچیق و پرگولا) و ... در کرج و تهران می باشد.
پروفیل‌های چوب پلاست به دلیل کیفیت عالی و تنوعی که در طرح و ابعاد دارند بسیار پر طرفدار هستند. مجموعه ایساتیس دیزاین می تواند شما را در طراحی، اجرا و خرید چوب پلاست در کرج و تهران یاری کند.
لازنم به ذکر است شرکت نوین بسپارسازان سپهر(دایاکس) دارای گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ از URS انگلستان اولین و تنها تولید کننده چوب پلاستیک با فناوری لایه محافظ(اولتراشیلد) همگام با تکنولوژی روز دنیا در خاور میانه است. این شرکت با داشتن ۱۲ سال سابقه در بازار چوب پلاستیک ایران در بخشهای تولید پروفیل، قالب سازی و تولید مواد اولیه فعال است. 

چوب پلاست

چوب پلاست یا چوب پلاستیک (Wood Plastic Composit | WPC) جایگزینی مناسب برای چوب و سایر محصولات طبیعی است. قیمت چوب پلاست دلیل دیگری است که سبب شده این محصول جایگزین چوب در صنعت ساختمان باشد تا در عین زیبایی، ماندگاری و دوام بالا، کاملا مقرون به صرفه بوده و کمک بزرگی به زیبایی محیط زندگی می کند.
چوب پلاست نوعی کامپوزیت و ترکیب گرانول چوب ( پودر چوب ) در کنار مواد پلیمری است.  در واقع این محصول ترکیبی از چوب و پلاستیک است. چوب پلاست محصول جدیدی ست که تولید آن به تازگی در کشور رونق یافته است.
کامپوزیت های چوب پلاستیک امروزه یکی از پرکاربرد ترین مصالح مورد استفاده در ساختمان سازی و طراحی دکوراسیون می باشند. مواد اولیه برای تولید چوب پلاست ناچیز است در نتیجه محصولی اقتصادی به شمار می رود همچنین دوست داران محیط زیست استفاده از این محصول را به دلیل کاهش قطع درختان پیشنهاد می کنند. 
چوب پلاست یا همان چوب پلاستیک با کارایی و مزایای بهتری نسبت به چوب طبیعی مورد استفاده برای کفپوش، نماپوش، دیوارپوش، آلاچیق و نیمکت و مبلمان های شهری، گلدان های چوبی و ... است.

 
تولیدکننده چوب پلاست در تهران
 

روش های تولید چوب پلاست 

چوب پلاست به روش های مختلفی تولید می شود که مهم ترین آن ها عبارتند از:
  • اکستروژن
  • قالب گیری تزریقی
  • قالب گیری فشاری
  • پالتروژن
  • قالب گیری صفحه ای
برای تولید انبوه ، یکنواخت و اتوماتیک پروفیل چوب پلاستیک از روش اکستروژن استفاده می شود . این روش متداول ترین روش ساخت محصولات چوب پلاستیک است. در این روش کامپوزیت مذاب با اسفاده از انواع مختلف اکسترودر بسته به نوع و طرح از قالب های مختلف عبور می کنند. 
در این روش مواد پلاستیکی به همراه مواد افزودنی و ذرات چوب با هم ترکیب شده و توسط جریانی از محفظه تغذیه اکسترودر به گلویی میله ای مارپیچ وارد شده و از آنجا وارد اکسترودرها می شوند. مواد از طریق اکسترودر حرارت دیده و به حالت خمیری شکل در می آیند، سپس با عبور از قالب ها به شکل قالب موردنظر به صورت صفحات (شیت) یا پروفیل درمی آیند. 
مهم ترین بخش اکسترودر پیچ آن است.
پیچ اکسترودر باعث اختلاط خوب مواد اولیه می شود. بیشتر اکسترودر ها یک پیچ و بعضی از آن ها سه تا پنج پیچ دارند.