چوب لبه استخر

چوب لبه استخراز جنس چوب پلاست نزدیک ترین جای کف دور  استخر است که افراد برای رفتن به داخل استخر روی لبه استخر قرار می گیرندو یا بر روی لبه استخر می نشینند تا بتوانند به داخل استخر ورود کنند.چوب پلاست کف دور استخر بهتر است تا با زیرسازی های مناسب و با دوام در محوطه دور استخر به کار گرفته شود.حالا اگر جنس لبه داخلی استخر از جنس چوب و پلاست باشد از نظر امنیتی و محافظه کاری بر روی جسم و جان افراد،بسیار اهمیت دارد و خود عامل مهمی است که افراد در زمان پرش و داخل شدن به داخل استخر سر یای افراد دچار صدمه و خسارت شدید نشوند.

طراحی لبه استخر

در طراحی های لبه استخر طراحی های متفاوت و مدرن و جالبی به کار می برند.یکی از این طراحی ها،طرح مستطیل شکل است.از نظر سلیقه ای افراد به هر طرح می توانند استخر ساختمان خود را طراحی و تنظیم کنند.اما در بیشتر موارد طرح چوب پلاست کف دور استخر خانه ها و ویلا ها دارای طرح مسطیل شکل نسبتا ساده است.  اولویت طرح اصلی کف دور استخر بیشتر با میزان فضای موجود در حیاط های ویلاست که تعیین کننده است.اما سلیقه افراد هم می تواند درطرح داخلی و بیرونی استخر، دخیل باشد.
لبه استخر اگر از جنس چوب پلاست باشد،هم از نظر ثبات رنگ و هم از نظر ایمنی برای ویلا های افراد مناسب و بهتر است و دیگر نگران خطر لیز خوردن و سر خوردن افراد به خاطر خیس بودن پای افراد نیستیم و خود یکی از گزینه های مهم در طراحی چوب پلاست کف دور استخر است که باید در نظر بگیریم.
طرح چوب پلاست کف دور استخر و لبه آن  باید به گونه ای باشد، که سطح لبه استحر لغزنده ودارای سرخوردگی نباشد زیرا هم خطر مرگ و هم خطر آسیب های جدی به افراد وارد می کند.
 
553

چوب پلاست لبه استخر

چوب پلاست  لبه و کف دور استخر بسیار حائز اهمیت می باشد.چوب لبه کف دور استخر که از جنس چوب پلاست است علاوه بر ایجاد امنیت برای افراد،قیمتی مناسب و مقرون به صرفه داردکه نسبت به قیمت چوب طبیعی بسیار ارزان تر است و در برابر عوامل محیطی و رطوبت دچار پوسیدگی نمی شود و در زمان های دخیلی دور نیاز به بازسازی پیدا می کند.

چوب بغل استخر

طرح چوب پلاست بغل استخرهم به شکل های مختلف هندسی بنا به ابعاد و ایجاد فضا پیاده سازی می شود.
 به خاطر اینکه طرح استخر مستطیلی شکل بسیار ساده بوده و هزینه اجرای آن کمتر تمام می شود، بسیاری از خانه ها  و ویلا های استخر دار ترجیح می دهند لبه استخر را نیز زینت کاری کرده و با پوشش هایی مانند چوب بپوشانند. چون هم هزینه ای مقرون به صرفه دارد و هم طرح و پیاده سازی آن در مدت زمان کمتری به انجام می رسد.
لبه چوب پلاست کف دور استخر  و ایوان استخر با کف پوش چوبی شکل دیزاین شده و اطراف آن برای محدود کردن دید درختان و گل های رنگی و  درخت های پر شاخ و برگ کاشته شده است. ضمنا از نمای بسیار زیبای دریا نیز نباید غافل شد. 
با کاشت درختان زیبا می توان هم حس وجود چوب پلاست که خود حس آرامش و زنده بودن می دهند و با اضافه شدن گل و گیاهان رنگی و با صفا به این دیزاین و طراحی لوکس و زیبا اضافه کرد و درنمای چوب پلاست کف دور استخر تاثیر بی نظیری گذاشت.

چوب ترمو دور استخر

چوب ترمو دور استخر به خاطر اینکه از حرارت ساخته شده است در برابر تغییرات آب و هوایی از مقاومت بالایی برخوردار می باشد و دچار پوسیدگی در برابر عوامل رطوبت زا نمی شود.
روکش مزایای استفاده از ترمووود هم برای عایق حرارتی و هم برای عایق صدا، به دام انداختن گرما و اطمینان از خروج صدا موثر است. روکش چوبی در حفظ گرما بهتر از بتن، فولاد و آلومینیوم، هم از نظر عملکرد و هم از نظر زیبایی شناختی برای ساختمان ها ایده آل است.عایق کاری موثر از روکش های چوبی و زونا باعث کاهش وابستگی به سیستم های گرمایش و سرمایش در ساختمان می شود و مصرف انرژی سازگار با محیط زیست را ارتقا می دهد.

کف سازی دور استخر

در کف سازی دور استخر با متریال چوب پلاست  بسیار مراقب باشید زیرا کف چوبی نیاز به نگهداری فصلی دارد، از جمله تمیزکردن، سنباده زدن و آب‌بندی؛ پوشش کف چوبی دارای قیمت بالاتری است زیرا برای جلوگیری از پوسیدگی یا خرد شدن چوب نیاز به نگهداری منظم دارد.اما به طور کلی باید گفت که کف چوبی دور استخر به خاطر اینکه ضد آب و رطوبت می باشد در فصول سرد سال مانع پوسیدگی می شود.چوب ترمو ماننند چوب پلاست مقاومت بالایی در برابر شرایط مخلف اب و هوایی دارد.کیفیت و نوع چوب ترموود بر اساس روش تولیدی که برای آن به کار می گیرند با یکدیگر فرق می کند. شما زمان ساخت و طراحی دور استخر نیاز است که به نحوه اجرا و کیفیت آن اهمیت دهید.