طراحی روف گاردن پشت بام

روف گاردن چوب پلاست برای  پشت بام را می توان با استفاده از تجهیزات ساده طراحی کرد و با استفاده از فلاورباکس های چوبی نمای پشت بام را به زیبایی مزین کرد.چوب پلاست روف گاردن برای پشت بام را باید قبل از طراحی عایق بندی کرد تا از هدر رفتن اب و رطوبت و انرژی گرمایی جلوگیری کند.فضای روف گاردن پشت بام را می توان با استفاده از سقف های سیار که برای آلاچیق های چوبی در نظر می گیرند می توان پوشش داد و در زمان که لازم بود آن را از جایی به جای دیگر حمل کرد.
در تهران نیز عواملی مثل تراکم فروشی بی رویه، زمین خواری و قیمت بالای زمین، تخریب اماکن طبیعی مثل پارکها، جنگل‌های طبیعی و مصنوعی به جهت ساخت و ساز مراکز مسکونی و تجاری به دنبال داشته است. از این رو تصویب قوانینی در جهت ایجاد فضای سبز حداقلی یا اجرای روف گاردن برای مالکین اماکن مسکونی و تجاری در اولویت قرار گرفته است. 

553

طراحی پشت بام ارزان

گاهی برای همه این سوال پیش می اید که آیا می توان با کمترین هزینه یک فضای روف گاردن چوبی لچسبی را برای خود و دوستان رقم بزنیم یانه.میدانید که در زمان های گذشته با وجود گل و گیاهان  زیادی که در باغچه ها بود امکان فضا و حیاط برای خانه های ویلایی امکان پذیر بود اما رفته رفته خانه ها اپارتمانی جایگزین خانه ها ویلاا شدند و و ساخت یک روف گاردن چوبی در پشت بام برای همه واجب شد و حال می توانید به ساده ترین شکل ممکن می توان فضای روف گاردن را طراحی کنید و با الهام گرفتن از طبیعت می توانید هر آنچه را که به نظرتان زیبا و دلچسب است را در نمای پشت بام خود اجرا کنید.

طراحی روف گاردن کوچک

برای پشت بام هایی که فضای زیادی برای روف گاردن آن ها نیست می توان فضای سبز کوچک و نقلی را ترتیب داد.
وجود پوشش گیاهی روی بام ساختمان‌ها مانند یک عایق در برابر گرما و سرما عمل می‌کند. به این صورت که در هوای گرم، مانع انتقال حرارت به داخل ساختمان می‌شود و انرژی خورشیدی را به‌نوعی در خود ذخیره می‌کند. علاوه‌ بر این وجود بام سبز می‌تواند به‌عنوان یک عایق جهت انتقال صدا نیز عمل کند.روف گاردن های کوچک را می توان با متریال شیک و البته خاص مزین کرد تا هم روف گاردن نقلی و زیبایی را داشته باشیم و هم اینکه بتوان فضای سبز دلچسبی را با قیمت ارزان پیاده سازی نماییم.
زمانی که بام ساختمان در حالت معمول خود قرار دارد، عملاً از فضای آن هیچ استفاده‌ای نمی‌شود و همین‌طور گرما و سرما نیز می‌تواند کم‌کم باعث از بین رفتن پوشش سقف شود؛ اما با طراحی روف گاردن، در حقیقت عمر بام افزایش پیدا می‌کند، از فرسایش سطح آن جلوگیری می‌شود و از فضا به‌طور بهینه استفاده می‌گردد

طراحی روف گاردن مدرن

با استفاده از چوب ترمو و چوب پلاست که جز متریال تازه و امروزی قلمداد می شود می توان فضای روف گاردن را طراحی کرد.
امروزه با استفاده از اصول دکوراسیون و کمک گرفتن از بهترین مصالح، می‌توان سقف ساختمان خود را به‌صورت بام سبز طراحی و از فضای باغ مانند آن، استفاده کرد. اگر شما نیز فضایی دارید که قصد دارید آن را به‌صورت بام باغ طراحی کنید، ما را همراهی کنید تا به ذکر جزئیات بیشتری از آن بپردازیم. با گسترش شهرنشینی و همچنین کوچک‌تر شدن فضای منازل نسبت به گذشته، طراحان درصدد این برآمدند که فضایی را در ساختمان‌ها طراحی و اجرا کنند تا در آن بتوان با ایجاد محیطی باغ طور، پیوند دیرینه بین انسان و طبیعت را دوباره برقرار کرد و از آلودگی هوای شهر به این فضا پناه برد. به همین منظور از بام یا سقف ساختمان‌ها استفاده کرده و آن را به شکل باغ یا باغچه، با دکوراسیون زیبا و اصولی تبدیل کردند. به‌این‌ترتیب، ساکنین همیشه فضایی باغ مانند در اختیار دارند.