روف گاردن و بام سبز چوب پلاست

 کفپوش روف گاردن و بام سبز چوب پلاست

روف گاردن و بام سبز چوب پلاست، این روز ها با افزایش جمعیت دیگر خبری از خانه های ویلایی با باع و اغچه نیست و اکثر مردم به اپارتمان نشینی روی اوردند. حتی در حاشیه شهر ها نیز اپارمان و شهرک های مسکونی بسیاری به چشم میخورد. با وجود چنین مساله ای کم کم فضای سبز و باغ و باغچه از زندگی ها حدف شده اما نیاز به طبیعت هنوز وجود دارد. روف گاردن یا بام سبز طرحی است که در آن از پشت بام ها برای اجرای فضای سبز استفاده می شود. وجود روف گاردن و بام سبز علاوه بر ایجاد سرسبزی و ارضاء روحیه ساکنین به پاکسازی هوا نیز کمک می کند.
 
روف گاردن و بام سبز چوب پلاست

طراحی روف گاردن و بام سبز چوب پلاست

روف گاردن و بام سبز را گذاشتن چند گلدان در پشت بام تا طراحی کلی پشت بام می توان گفت. اما در اصل روف گاردن و بام سبز به پروژه ای اطلاق می شود که در آن فضا سازی به صورت کامل و با پوشش گیاهی مناسب طراحی شود. شایان ذکر است که برای ایجاد کفپوش روف گاردن و بام سبز چوب پلاست ابتدا باید بستر و زیرسازی مناسب ایجاد شود تا از احتمال هرگونه آسیب به سقف جلوگیری شود. ایجاد زیر سازی با پوشش های عایق مختلفی از جمله ایزوگام انجام می شود. روال طراحی و اجرا روف گاردن چوب پلاست بدین صورت است که ابتدا از مکان مورد نظر بازدید به عمل می آید سپس با پیشنهادات مجری روف گاردن و اعمال نظر مشتری طرح اولیه طراحی می گردد. اولزن مرحله اجرا روف گاردن ساخت سازه های موجود در طرح می باشد. پس از آن پوشش گیاهی و سیستم ابیاری تعبیه شده و در آخر کف سازی نهایی انجام می شود.

پوشش گیاهی روف گاردن و بام سبز چوب پلاست

گیاهان مورد استفاده در روف گاردن می تواند انواع درختچه های تزیینی، انواع گل و گیاهان سازگار با آب و هوای منطقه، انواع کاکتوس ، انواع گیاهان رونده و چمن مصنوعی باشد. در انتخاب پوشش گیاهی روف گاردن و بام سبز باید به چند نکته توجه داشت از جمله موارد زیر: 
  1. انتخاب پوشش گیاهی روف گاردن و بام سبز  چوب پلاست

هر پوشش گیاهی نیاز به اب کافی دارد، اما اینکه به چه میزان باشد متفاوت است. قبل از انتخاب پوشش گیاهی ابتدا موقعیت اب و هوایی مکان مورد نظر را بسنجید. اینکه چه گیاهی مناسب فضای باز منطقه شما باشد باید مشخص شود. انواع گل و گیاهان مناسب منطقه زندگی شما در اولویت هستند.

2. آبیاری روف گاردن و بام سبز  چوب پلاست

پس از انتخاب پوشش گیاهی میزان آبیاری و نحوه آبیاری ان از مسائل مهم در طراحی روف گاردن است. اصولا در طراحی روف گاردن از آبیاری قطره ای استفاده می شود.

3. فضا سازی روف گاردن و بام سبز چوب پلاست

برای برخی از پوشش های گیاهی لازم است که ایجاد سایه کنیم، بدین منظور در قسمت هایی از طراحی  ایجاد پرگولا و یا حتی سایه بان ضروری است. از طرفی قراردادن گیاهان رونده در کنار پرگولا باعث تامین سایه مورد نظر می شود. به غیر از آن روف گاردن تنها ایجاد فضای سبز نیست بلکه مکانی برای سپری کردن لحظات خوش ساکنین است. در نتیجه ایجاد فضاهایی برای نشستن از جمله تعبیه انواع نیمکت، مبلمان و یا آلاچیق از واجبات طراحی روف گاردن است.

روف گاردن و بام سبز چوب پلاست

4. هزینه طراحی و اجرا روف گاردن و بام سبز چوب پلاست

طراحی و اجرای روف گاردن چوب پلاست هزینه های متفاوتی دارد. این هزینه ها بستگی به عواملی چون، مساحت مورد نظر، نوع سازه های استفاده شد، نوع پوشش گیاهی و نوع سیستم ابیاری آن دارد. هر کدام از این عوامل دارای فاکتورهایی هستند که تعیین کننده قیمت نهایی می باشد. همچنین انتخاب نوع متریال استفاده شده در کف که می تواند : چمن مصنوعی، سنگ و یا چوب پلاست باشد نیز در هزینه های نهایی و دوام روف گاردن تاثیر گذار است.

خرید روف گاردن و بام سبز چوب پلاست در کرج

مجموعه ایساتیس دیزاین با داشتن نمایندگی شرکت دایاکس، ارائه دهنده انواع روف گاردن و بام سبز چوب پلاست در کرج می باشد به راحتی می توانید با یک تماس بام سبز و روف گاردن چوب پلاست را تهیه نمایید.

 مدیریت مجموعه سرکار خانم مهندس نازی وحدانی  :  09126617577

  مدیر فروش سرکار خانم مهندس آتنا اکرامی  :  09101645558