روف گاردن و بام سبز چوب پلاست

روف گاردن و بام سبز چوب پلاست، این روز ها با افزایش جمعیت دیگر خبری از خانه های ویلایی با باع و باغچه نیست و اکثر مردم به اپارتمان نشینی روی اوردند.چوب پلاست روف گاردن می تواند هم نمای زیبایی به محوطه پشت بام شما بدهد و هم اینکه به خاطر اینکه عایق خوبی برای رطوبت و حرارت می باشد از پوسیدگی نیز در امان می باشد. به  حتی در حاشیه شهر ها نیز اپارمان و شهرک های مسکونی بسیاری به چشم میخورد. با وجود چنین مساله ای کم کم فضای سبز و باغ و باغچه از زندگی ها حدف شده اما نیاز به طبیعت هنوز وجود دارد. روف گاردن یا بام سبز طرحی است که در آن از پشت بام ها برای اجرای فضای سبز استفاده می شود. وجود روف گاردن و بام سبز علاوه بر ایجاد سرسبزی و ارضاء روحیه ساکنین به پاکسازی هوا نیز کمک می کند.

553

زیبا ترین روف گاردن تهران

برای داشتن زیبا ترین نمای روف گاردن برای نمای ساختمان خود نیاز نیست به فکر تجهیزات پیچیده و گران قیمت باشید فقط کافی است تمام انتظاراتی که از یک روف گاردن را برای نمای پشت بام خود دارید را با المان هایی که می شناسید برای نمای ساختمان خود طراحی کنید تا بدانید مناسب ترین متریال را از کجا تهیه نمایید و با ایده های خلاقانه خود می توانید زیبا ترین دکوراسیون نمای روف گاردن را برای پشت بام و یا خانه های شیروانی خود داشته باشید.
شهر تهران برای اینکه به کوهستان نزدیک می باشد و از شرایط آب و هوایی مناسب برخوردار می باشد می توان با استفاده از فلاور باکس هایی که از بازار تهران می توان تهیه کرد را بسته به فضای پشت بام با هر ابعادی که تناسب با خواسته شما داشت می توانید با قیمت ارزان تهیه نماید و در بودجه های خود صرفه جویی نمایید.

طراحی روف گاردن و بام سبز چوب پلاست

روف گاردن و بام سبز را گذاشتن چند گلدان در پشت بام تا طراحی کلی پشت بام می توان گفت. اما در اصل روف گاردن و بام سبز به پروژه ای اطلاق می شود که در آن فضا سازی به صورت کامل و با پوشش گیاهی مناسب طراحی شود. شایان ذکر است که برای ایجاد کفپوش روف گاردن و بام سبز چوب پلاست ابتدا باید بستر و زیرسازی مناسب ایجاد شود تا از احتمال هرگونه آسیب به سقف جلوگیری شود. ایجاد زیر سازی با پوشش های عایق مختلفی از جمله ایزوگام انجام می شود. روال طراحی و اجرا روف گاردن چوب پلاست بدین صورت است که ابتدا از مکان مورد نظر بازدید به عمل می آید سپس با پیشنهادات مجری روف گاردن و اعمال نظر مشتری طرح اولیه طراحی می گردد. اولزن مرحله اجرا روف گاردن ساخت سازه های موجود در طرح می باشد. پس از آن پوشش گیاهی و سیستم ابیاری تعبیه شده و در آخر کف سازی نهایی انجام می شود.

پوشش گیاهی روف گاردن و بام سبز چوب پلاست

گیاهان مورد استفاده در روف گاردن می تواند انواع درختچه های تزیینی، انواع گل و گیاهان سازگار با آب و هوای منطقه، انواع کاکتوس ، انواع گیاهان رونده و چمن مصنوعی باشد. در انتخاب پوشش گیاهی روف گاردن و بام سبز باید به چند نکته توجه داشت از جمله موارد زیر: 

انتخاب پوشش گیاهی روف گاردن و بام سبز  چوب پلاست

هر پوشش گیاهی نیاز به اب کافی دارد، اما اینکه به چه میزان باشد متفاوت است. قبل از انتخاب پوشش گیاهی ابتدا موقعیت اب و هوایی مکان مورد نظر را بسنجید. اینکه چه گیاهی مناسب فضای باز منطقه شما باشد باید مشخص شود. انواع گل و گیاهان مناسب منطقه زندگی شما در اولویت هستند.

آبیاری روف گاردن و بام سبز  چوب پلاست

پس از انتخاب پوشش گیاهی میزان آبیاری و نحوه آبیاری ان از مسائل مهم در طراحی روف گاردن است. اصولا در طراحی روف گاردن از آبیاری قطره ای استفاده می شود.

 فضا سازی روف گاردن و بام سبز چوب پلاست

برای برخی از پوشش های گیاهی لازم است که ایجاد سایه کنیم، بدین منظور در قسمت هایی از طراحی  ایجاد پرگولا و یا حتی سایه بان ضروری است. از طرفی قراردادن گیاهان رونده در کنار پرگولا باعث تامین سایه مورد نظر می شود. به غیر از آن روف گاردن تنها ایجاد فضای سبز نیست بلکه مکانی برای سپری کردن لحظات خوش ساکنین است. در نتیجه ایجاد فضاهایی برای نشستن از جمله تعبیه انواع نیمکت، مبلمان و یا آلاچیق از واجبات طراحی روف گاردن است.

هزینه طراحی و اجرا روف گاردن و بام سبز چوب پلاست

طراحی و اجرای روف گاردن چوب پلاست هزینه های متفاوتی دارد. این هزینه ها بستگی به عواملی چون، مساحت مورد نظر، نوع سازه های استفاده شد، نوع پوشش گیاهی و نوع سیستم ابیاری آن دارد. هر کدام از این عوامل دارای فاکتورهایی هستند که تعیین کننده قیمت نهایی می باشد. همچنین انتخاب نوع متریال استفاده شده در کف که می تواند : چمن مصنوعی، سنگ و یا چوب پلاست باشد نیز در هزینه های نهایی و دوام روف گاردن تاثیر گذار است.

خرید روف گاردن و بام سبز چوب پلاست در کرج

مجموعه ایساتیس دیزاین ، ارائه دهنده انواع روف گاردن و بام سبز چوب پلاست در کرج می باشد به راحتی می توانید با یک تماس بام سبز و روف گاردن چوب پلاست را تهیه نمایید تا کارشناسان تیم حرفه ای مجموعه ایساتیس دیزاین شما را در این امر یاری رسانند.با استفاده از فلاورباکس های ارزان قیمت می توانید به زیباترین شکل ممکمن نمای روف گاردن خود را با محصولات ما دیزاین کنید.

فرق پنت هوس و روف گاردن

روف گاردن درواقع به ساخت بام سبز و فضای سبز در بام ساختمان‌ها گفته می‌شود. اجرای گرین وال هم مثل ایجاد فضای سبز در تراس، جزء طراحی فضای سبز داخلی دسته‌بندی می‌شود. روف گاردن را می‌توان ترکیب المان کوچکی از طبیعت با معماری آپارتمان‌ها و خانه‌های شهری تعریف کرد و با استفاده از فلاورباکس های چوبی می توان نمای روف گاردن را سبز و دلنشین کرد.
روف گاردن‌های متمرکز یکی از انواع روف گاردن‌ها هستند که نسبتا هزینه بالایی دارند. در این سیستم، گیاهان متنوع و حتی درختان نیز قابل کاشت هستند. البته نکته مهم قبل از پیاده سازی روف گاردن متمرکز، توجه به مقاومت ساختمان است.با این تفاوت که پنت هاوس دارای یک طرح منحصر به فرد است که آن را از سایر ساختمان‌ها متمایز می‌کند. ملکی همراه با واحدی مجزا که زندگی خصوصی را برای شما فراهم می‌نماید.
 اگر تصمیم به طراحی یکی از این نوع نمای زیبا را در فضای ساختمان خود دارید می توانید ارزان قیمت ترین متریال و البته با کیفیت مطلوب را از مجموعه برنا چوب تهیه نمایید و در سال های طولانی از استفاده این محصول پر کاربرد در فضای پشت بام خود لذت ببرید.
اجرای گرین وال در پنت‌هاوس هم می‌تواند علاوه بر افزایش بهای ساختمان، جلوه متفاوتی به طراحی داخلی ببخشد.پنت هاوس‌ها معمولاً با ویژگی‌های لوکس از سایر آپارتمان‌‌ها متمایز می‌شوند. پنت هاوس به شکل ویژه و اختصاصی ساخته می‌شود و دارای امکاناتی مثل استخر، جکوزی و تراس روباز و بزرگ است.

نمونه روف گاردن در ایران

از نمونه های روف گاردن های زیبا در ایران می توان به کافه رکورد تهران ، کافه شمرون بام لند تهران ، کافه رستوران رویال لانژ تهران، کافه ویونا تهران ،کافه رود لواسان تهران و امیر شکلات دارآباد تهران و کافه کیپ سعد آباد تهران و غیره.. اشاره کرد که هرکدام از فضای روف گاردن زیبا و دلنشینی برخوردار می باشند.حتی از این فضای روف گرادن ها در فضای تالار عروسی نیز می توان استفاده کرد.
با توجه به مشکلات و محدودیت‌هایی که محیط‌های بسته از لحاظ بهداشت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارند، وجود سالن عقد روباز و باغ تالار بسیار کمک کننده خواهد بود. علاوه‌بر‌آن، در سالن‌های روباز و روف گاردن‌ها امکانات و تشریفات بیشتری در اختیار عروس و داماد و میهمانان قرار دارند.
یکی از مکان هایی که امروزه برای برگزاری جشن ها بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، روف گاردن می‌باشد. روف گاردن به معنای بام سبز است. در واقع این فضا، بر روی پشت بام و به کمک تکنولوژی خاصی، بنا شده و فضایی بسیار ایده‌آل برای مراسم خودمانی و جشن های کوچک به حساب می آید. برپایی مراسم عقد یا عروسی در روف گاردن به نوعی مراسم در فضای باز محسوب می شود.

روف گاردن پشت بام

روف گاردن پشت بام را می توان به طرح های مختلفی بنا کرد و حتی می تواند از ایده های خلاقانه ای که در فضای طبیعت می بینید استفاده نمایید.روف گاردنوب پلاست انواع متفاوتی دارد که از انواع آن می توان به روف گاردن گسترده و متمرکز اشاره کرد. در روف گاردن گسترده از گیاهان استفاده می شود که ریشه های کوتاه تری دارند و همچنین این گیاهان باید در خاک با عمق کم نیز بتوانند به خوبی رشد کنند ودر روف گاردن متمرکز ازگیاهانی استفاده می شود که عمق ریشه آن ها زیاد و حداقل سی سانتی متری باشد که این نوع روف گاردن مزایایی که دارند می توانید از هر نوع گیاهیاستفاده کنید حتی در آن انواع توت فرنگی، هندوانه و گیاهان دارویی مانند اسطوخودوس و پونه و … را به راحتی می توان کاشت و کاشت گیاهان اپارتمانی مانند گل های شمعدانی و حتی نگهداری کردن از کاکتوس ها می تواند نمای زیبا و منحصر به فردی به  نمای روف گاردن پشت بام شما ببخشد.