عایق کاری روف گاردن پشت بام

عایق کاری کردن  چوب پلاست روف گاردن،یکی از عوامل مهم و حیاتی برای پشت بام به حساب می آید که از اقدامات مهم مجموعه ایساتیس دیزاین است و بسیاری از افراد برای فضای روف گاردن پشت بام خود انجام می دهند تا فضای سبز پشت بام خود را از بروز خطرات آتش سوزی و یا آب بردگی نجات دهند.
برای عایق کاری کردن،بهتر است از وسایل جانبی ایمنی مثل ماسک،دستکش،عینک استفاده شود.زیرا اگر نکات ایمنی را حین کار رعایت نکنیم،صدمات جدی به چشم و دستان ما وارد می شود.
عایق کاری کردن روف گاردن پشت بام،برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل پشت بام می شود.فقط زمانی آبیاری صورت می گیرد که برای آبیاری به خود ریشه گیاهان باشد و از آبپاشی بیهوده آب به داخل پشت بام و از ایجاد خطر راه افتادن سیل جلو گیری شود.
 
553

مطالب مرتبط : چوب پلاست روف گاردن

عایق کاری روی روف گاردن

معنی لغوی عایق کاری کردن همان آب بندی روف گاردن است که زمانی که در پشت بام حضور نداریم کنترل ریزش آب به درستی انجام شود و از پشیدن آب به داخل روف گاردن ممانعت شود.
عایق کاری کردن روف گاردن برای ایجاد فضای خنک به داخل پشت بام است.
اگر می خواهید در فصل تابستان از تابش نور مستقیم خورشید به فضای روف گاردن جلوگیری شود و گیاهان در برابر تابش عمیق و زرد شدن برگ ها و گل های داخل روف گاردن مقاومت کند،با عایق کاری کردن فضای داخل روف گاردن پشت بام هم می توانید از اتلاف انرژی جلوگیری کنیم و هم در فضای روف گاردن یک محیط خنک و دلچسب داشته باشیم. 
پایین آمدن دمای داخل روف گاردن،به رشد سریع و تازه تر ماندن فضای پرصفای روف گاردن کمک می کند.زیرا در زمان و فصل تابستان با توجه به اینکه جنس روف گاردن ما از چوب پلاست است و چوب پلاست عایق رطوبت و حرارت است، اینجا دو مورد یعنی  استفاده چوب پلاست و عایق کاری کردن باعث جلوگیری از نفوذ بی رویه آب و رطوبت و گرمای بیش از حد می شود.

ایزوگام کاری پشت بام

نکاتی که برای ایزوگام کردن پشت بام باید به آن توجه داشته باشیم این است که اولا،قبل از عملیات نصب ایزوگام سطح پشت بام را باید کاملا استریلیزه کنیم و دریچه کولر ها را باز کنیم.
اگر قبل از ایزوگام کنونی،قبلا هم یکبار ایزوله کردیم،زیر سازی پشت بام را انجام دهیم و برای نصب اول از ناودانی پشت بام شروع کنیم.برای ممانعت از ورود آب به داخل لوله های ناودانی،قطعات ایزوگام به طول 10 سانتی متر قرار بدهیم. نکته مهم این است که زمانی که اقدام به حمل و نقل کپسول می کنیم ،شیلنگ و تمام موارد متصل به کپسول جدا نشود.چون زمان ایزوله کردن پشت بام خطر آتش سوزی وجود دارد،حتما از کپسول آتش نشانی و آب جهت خاموش کردن آتش بهره بگیریم.

عایق کاری روف گاردن

چون روف گاردن با هدف  جلوه بخشی و زیبایی به فضای پشت بام و خانه های شیروانی دار ساخته و طراحی می شود،پس حتما نیاز است تا فضای اطراف پشت بام برای جلوگیری از سوختگی و از بین رفتن فضای سبز  چوب پلاست روف گاردن شودرا ایزوله و عایق بندی کنیم.