روف گاردن با چوب پلاست

امروزه پشت بام های خانه ها را با استفاده از چوب پلاست می سازند تا در برابر بسیاری از عوامل محیطی مقاوم باشد.اگر بخواهیم یک تعریف کلی از روف گاردن چوبی کنیم باید بگوییم که در خانه هایی که امکان وجود باغچه نیست می توان در فضای پشت بام یک فضای سبزی به وجودآورد و با استفاده از ساده ترین شیوه ها و با استفاده از فلاورباکس های چوبی نمای پشت بام را به زیباترین شکل ممکن مزین کرد.در بعضی پشت بام ها برای فضای روف گاردن خود سقفی در نظر می گیرند که آن سقف می تواند هم سیار باشد و هم ثابت باشد.در زمان هایی که تابش نور خورشید مستقیم بر فضای گلخانه یا همان روف گاردن قرار گرفته است، از تابش مستقیم و بالا رفتن دمای روف گاردن جلوگیری می کند.
با استفاده از چوب پلاست درفصول سرد سال، از پوسیدگی روف گاردن و یا یخ زدن گل و گیاهانی که در گلدان ها هستند محافظت می کند.در واقع چوب پلاست دمای درون فلاور باکس ها  روف گاردن را متعادل نگه می دارد.
بهترین گیاهان برای روف گاردن، گیاهانی هستند که به نگهداری کم نیاز دارند و قادر به زنده ماندن در شرایط سخت موجود در پشت بام‌ها هستند. گیاهان روف گاردن در معرض حرارت بالایی قرار دارند. این بدان معناست که گیاهان انتخابی باید قدرت تحمل گرما و آفتاب شدید را داشته باشند. معمولاً گیاهان راست ریشه رطوبت را در بافت‌های خود ذخیره می‌کنند. بنابراین بسیار مناسب باغ بام‌ها هستند. گیاهانی که دارای شاخ و برگ‌های خز‌دار هستند، تبخیر کمتری دارند. بنابراین مدت طولانی‌تری آب را درون خود نگه می‌دارند. این خاصیت به آن‌ها کمک می‌کند تا گرما و تابش نور خورشید مستقیم تحمل کنند، بدون اینکه زود خشک شوند.
 
553

مطالب مرتبط : چوب پلاست روف گاردن

روف گاردن پشت بام

در تبدیل یک سقف به یک روف گاردن، معمولاً از سیستم سقف معکوس استفاده می‌شود. یعنی برخلاف یک سیستم معمولی که عایق رطوبتی در بالای لایه عایق قرار دارد، در این مورد عایق رطوبتی زیر لایه عایق حرارتی قرار می‌گیرد. بدین ترتیب، ضد آب بودن سقف از آسیب‌های مکانیکی که به دلیل تاثیر مستقیم عوامل خارجی مثل دما، تابش اشعه ماورا بنفش، نیروهای مکش باد و غیره به وجود می‌آید، محافظت می‌کند. علاوه بر این، دما بدون توجه به شرایط آب و هوایی در سطح ضد آب ثابت می‌ماند.
هدف اصلی یک بام سبز، ایجاد یک سیستم بام با صرفه جویی در مصرف انرژی است. از آنجا که گیاهان روی غشا کاشته می‌شوند چنین غشایی باید ضد آب باشد و با سیستم زهکشی و ایزوله کردن روف گاردن مطابقت داشته باشد. قرار دادن باکس‌های گل و گیاه هم در باکس‌های مخصوص و طبق طراحی قبلی صورت می‌گیرد.

قیمت چوب پلاست روف گاردن

قیمت روف گاردن چوبی به متریال و امکاناتی که در آنها استفاده می کنیم بستگی دارد.گاهی اوقات روف گاردن پشت بام را با استفاده از تجهیزات ساده و کم هزینه طراحی می کنیم تا برای ما صرفه اقتصادی داشته باشد.با ایده های خلاقانه می توانیم به ساده ترین و زیباترین شکل ممکن روف گاردن پشت بام ساختمان خود را طراحی  و پیاده سازی نماییم.