روف گاردن پشت بام

روف گاردن چوب پلاست از ترکیب از چوب و پلاستیک ساخته شده است. مقاومت خوبی در برابر دما و رطوبت دارد.زمانی که می خواهیم چوب پلاست روف گاردن را روی پشت بام پیاده سازی و طراحی کنیم باید یه مواردی را در نظر بگیریم تا با شرایطی که به وجود میآوریم همه موارد موجود روی پشت بام باهم سازگاری داشته باشند:
اولین موردی که برای طراحی روف گاردن بر روی پشت بام در نظر داریم این است که ببینیم آیا در این فضا ما اجازه کاشت گیاه و درخت های مینیاتوری را داریم یا نه.
دومین موردی که با باید اطلاع راجع به آن کسب کنیم نوع گیاهانی است که تمایل بیشتری به تابش مستقیم نور خورشید دارند مثلا گیاه شمعدانی برای فضای داخل خانه با تابش غیر مستقیم خورشید مناسب است ولی یک سری گیاهانی که به اصطلاح گرما دوست هستند را طبقه بندی کرده و برای کشت در نظر بگیریم.
مورد بعدی این است که ابعاد و سایز گلدان را بسته به فضای پشت بام خود مد نظر بگیریم و همچنین گلدانی انتخاب شود که ظرف دارای زهکشی کافی باشد تا آب اضافی از فضای زیر گلدان خارج شود و موجب پوسیدگی گیاه و نابودیش نشود.
خاکی که برای گیاه انتخاب میکنیم با شرایط گیاه سازگار باشد تا از مواد آلی و زهکشی خوب و غنی آن استفاده کند و رشد خوبی داشته باشد.
و در نهایت میتونیم از یک سیستم قطره ای متصل به یک لوله برای آبیاری گیاهان استفاده کنیم که قبل از آن باید سیستم تعبیه آبیاری قره ای را با روش مناسب راه اندازی کنیم.
 
553

قیمت روف گاردن پشت بام

هزینه ساخت چوب پلاست روف گاردن یا همان بام سبز  بستگی به عواملی چون فلاور باکس ها و تجهیزات و نوع کف و همچنین نوع پروژه و زمانی که صرف اجرای روف گاردن بر روی پشت بام می شود دارد که متغییر است و البته لیست قیمت ها  به دلیل نوسانات بازار و نوع متریالی که برای ساخت روف گاردن تهیه و تولید و مصرف می شود ،  ثابت نیست . اما برای اطلاع بیشتر از قیمت موجود در بازار های فعلی می توانید با فروشندگان این محصول  اطلاع کسب نمایید.
عواملی که در قیمت روف گاردن پشت بام تاثیر گذار هستند،به شرح زیر است:
•    اجرا و طراحی روف گاردن در ایران
•    بعد اقتصادی اجرای چوب پلاست روف گاردن
•    بعد روانی اجرای بام سبز  یا روف گاردن
•    بعد زیست محیطی روف گاردن
•    مکان های قابل استفاده برای اجرای پروژه بام سبز
•    مصالح و تجهیزات مورد استفاده در بام سبز

روف گاردن استخر روی پشت بام

قبل از اینکه بخواهییم روف گاردن استخر روی پشت بام را طراحی و پیاده سازی کنیم باید یکسری موارد بررسی شود:
 باید اطلاعی راجع به وزن استخر روی پشت بام و وزن آب و سن بنا بدانیم تا خدایی ناکرده خسارت جبران ناپذیری موقع نصب و اجرای استخر بر روی بنایی که وجود دارد به بار نیایید، و این کار باید دقیق بررسی شود وتا همچنین از نشست و فرو پاشی  آب به داخل ساختمان نشود.
مورد دیگری که باید به آن دقت داشته باشیم، نوع متریالی است که در آن بکار میبریم باید کیفیتش طوری باشد . هم وزن کمتری داشته باشد هم دارای مقاومت بالا باشد و هم درجه امنیت آن زیاد باشد که بهتر است  با این تفاسیر متریالی از جنس فایبرگلاس  تهیه کنیم که هم مقرون به صرفه است و هم بدون نگرانی با استحکام بالا می توانیم نصب را انجام دهیم.

ساخت روف گاردن

برای ساخت روف گاردن برای پشت بام بهتر است تمام انتظاراتی که از استخر دارید را بر روی نقشه ای بیاوریداگر فضای روف گاردن شما بزرگ است می توانید قسمتی را به ایجاد آلاچیق چوبی بپردازید و برای اینکه از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری نمایید می توانید از سقف های چوبی سیار و یا ثابت استفاده نمایید .همچنین در انتخاب گل و درخت بسته به نیازشان به نور آفتاب انها را انتخاب کنید زیرا برخی گل ها در اثر تابش مستقیم نور خورشید دچار آفتاب سوختگی می شوند پس بهتر است برای این موضوع هم راه حلی داشته باشید و به کمک نرده های چوبی از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید.