فروش و نصب چوب پلاست

فروش و نصب چوب پلاست، در این مطلب می خواهیم مراحل نصب چوب پلاست را به صورت مختصر به شما عزیزران آموزش بدهیم روش های نصب زیرسازی  محکم و اصولی باید صورت گیرد به دلیل اینکه زیرسازی سبب افزایش طول عمر این سازه ها می شود زیر سازی یا شاسی کشی با استفاده از پروفیل هی فلزی و یا پروفیل های مخصوص از جنس چوب پلاست تولید می شوند. نکته مهم در مورد شاسی های فلزی حتما باید در مرحله اولیه برای جلوگیری از زنگ زدگی فلز از ضد زنگ استفاده نمود تا از خوردگی و پوسیدگی فلز جلوگیری شود.
در شاسی کشی جهت افزایش زیبایی و استحکام این سازه لازم است هم جهت با نصب طولی پروفیل ها در محل طلاقی 2 پروفیل به صورت طولی قوطی های زیر سازی دوبل گردد که به صورت معمول برای هر 150 سانتی متر این عمل انجام پذیرد.
در زمان زیرسازی باید به فاصله میان پروفیل ها دقت نمود و این فاصله باید برای کفپوش اکس به اکس 25 سانتی متری و نما حداکثر 35 سانتی متری در نظر گرفته شود.
به منظور نصب چوب پلاست بر روی سازه های فلزی از بست های مخصوصی استفاده می شود که توسط پیچ به سطح زیر سازی جهت مهار متریال مورد استفاده قرار می گیرد. جهت نصب پیچ حتما محل مورد نظر با دریل سوراخ می شود، فاصله طولی بین پروفیل در هنگام نصب باید 3 میلیمتر باشد و نکته مهم پیچ های مورد استفاده باید از جنس گالوانیزه یا استیل باشد.
فروش و نصب چوب پلاست

مرحله نصب پروفیل چوب پلاست

در مرحله بعد از مرحله زیر سازی پروفیل های هر منطقه برش داده شده و در جای مخصوص به خود قرار گرفته این پروفیل ها با بست های مخصوصی به نام کلیپس بر روی زیرسازی محکم می شوند این کلیپس ها سبب می شوند تا در آیند بتوان به راحتی از محل اصلی جا به جا نمود کلیپس ها به دو شکل پلیمری و فلزی در بازار موجود هستند که کاربرد اصلی ای بست ها فیکس شدن پروفیل و تنظیم فاصله بین پروفیل ها می گردد.
نکته مهم در نصب پروفیل ها رعایت فاصله عرضی و طولی بین هر پروفیل می باشد حداکثر فاصله عرضی بین هر پروفیل 6 میل می باشد. همچنین فاصله طولی از راس بین هر پروفیل نیز 3 تا 6 میل است که می توان گفت فاصله استاندارد است این فواصل جهت کنترل انبساط طولی و عرضی پروفیل ها در آب و هوای مختلف است.

نکات مهم در مورد چوب پلاست

قبل از شروع به نصب و اجرای چوب پلاست برای ایجاد دمای مناسب پروفیل های چوب پلاست را با شرایط محیطی موجود آنها در 24 ساعت قبل از نصب در محیطی که قرار است در آن نصب شوند قرار دهید تا با شرایط موجود در آن محیط خود را آماده کنند و هم دما محیطی محیط شوند. 
چوب پلاست ها باید تا زمان نصب دور از تابش مستقیم نور خورشید قرار گرفته شوند.
پروفیل های کفپوش چوب پلاست به طور تقریبی در هر متر مربع قادر به تحمل وزنی برابر با 444 کیلو گرم خواهند بود.
 از این گونه پروفیل نمی توان به عنوان سازه پایدار استفاده نمود و صرفا جهت پوشش سطوح و امور تزیینی استفاده می گردد.