پله چوبی ساده

پله چوبی ساده یکی از محبوبترین پله های موجود چوب پلاست می باشد که از سالیان دور یکی از انتخاب های صاحبان منازل و ساختمان ها بوده است. پلکان دارای یک شکل هندسی خاصی است که متشکل از تکرارهای منظم و اندازه گیری شده است. انتخاب طرح پلکان اعم از دوار شکسته , معلق ... در هماهنگی با دکوراسیون داخلی به هر چه زیباتر شدن محیط و فضا تبدیل می شود.
اجرای پله های چوبی فضایی زیبا و منحصر به فرد و پر انرژی را ایجاد خواهد کرد. آنچه حائز اهمیت است انتخاب نوع چوب می باشد چرا که انواع چوب در قیمت های متفاوتی موجود است که انتخاب اشتباه به صرف هزینه های بالا می انجامد و در عین حال ممکن است حاصل کار ناامید کننده باشد به این معنا که هیچگونه هماهنگی ای با محیط اطراف ایجاد نکند. مرغوبیت و کیفیت جنس چوب در نصب راه پله ها بسیار با اهمیت است. چرا که چوب ها در کیفیت های مختلفی وجود دارند. برخی به راحتی شکسته و در مقابل برخی بافت سخت دارند.

553

مطالب مرتبط : پله چوب پلاست

قیمت پله چوبی ساده

برای تهیه چوب های مربوط به کف پله ها باید از درختان بهره برد طبیعی است که اجرای پله چوبی نسبت به سایر پله ها گرانتر باشد. پس توصیه می شود قبل از اقدام به اجرای پروژه به برآورد هزینه ها و قیمت توجه کافی ولازم را داشته باشید. از طرف دیگر کیفیت های متفاوت در چوب ها و همچنین کمیاب بودن نوع چوب نیز در قیمت گذاری تاثیر گذار هستند.

راه پله چوبی ساده

راه پله چوبی ساده یکی از طراحی های عصر حاضر برای ایجاد یک فضای داخلی ساده ساختمان ها  با متد های قدیمی می باشد. سازه های چوبی یکی از مدل های ساده و قدیمی در صنعت ساختمان سازی می باشند.از موارد مورد استفاده از پله چوبی را می توان در هتل ها، رستوران ها، وبلاها، ادارات و یا ساختمان ها نام برد. جنس این پله ها را می توان از چوب، سنگ یا شیشه انتخاب کرد. همچنین اگر مواد به کار رفته در این سازه از بهترین متریال روز باشد می توان در برابر ضربه، فشار مقاومت بالایی داشته باشند.
بعضی از این مدل ها احتیاج به نرده و حفاظ هم دارند. بعضی ها ممکن است از نرده چوبی استفاده کنند بعضی ها هم نرده شیشه ای را می پسنددند و بعضی از افراد هم ترکیب شیشه و چوب را برای راه پله خود در نظر دارند.

پله چوبی قدیمی

پله چوبی سازه‌ای است که افراد از آن برای جابجایی بین طبقات ساختمان استفاده می‌کنند؛ این سازه می‌تواند به طور کامل از چوب ساخته شود یا می‌توان برای ساخت آن متریال دیگری را به کار برد.در دنیای امروز استفاده از چوب در سازه ها بسیار رواج دارد و می توان گفت که یکی از پر استفاده ترین متریال های صنعت ساخت و ساز می باشد.پله چوبی نیز یکی از قدیمی ترین سازه هایی است که در ایران به کار می رود و از قدیم الایام مورد استفاده قرار می گیرد. در ابتدا این نوع پله ها فقط مخصوص کاخ های بزرگ و افراد ثروتمند جامعه بودند ولی با گذر زمان این پله ها گسترش یافتند و در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند