ترمو نما ساختمان در مشیریه

چوب ترمو مانند چوب پلاست نما در ساختمان های مشیریه بسیار مقرون به صرف تر از نمای سیمانی و بتنی می باشد.جنس چوبی که به عنوان نمای ترمووود در نمای ساختمان استفاده می شود از پوست درختان مختلف ساخته می شود. بخشی از هسته چوب که دارای حلقه های سالانه است باید در زیر سازی قرار گیرد. زیرا این قسمت نسبت به سطح دیگر چوب نرمتر است. بهتر است طرف دیگر چوب که سخت و مقاوم است در معرض شرایط آب و هوایی و آسیب های احتمالی قرار گیرد.
به خاطر اینکه چوب ترمو از حرارت ساخته شده است در نتیجه عایق خوبی برای حرارت و رطوبت می باشد.استفاده از چوب ترمو در نمای ساختمان علاوه بر جلوه نمایی خاص و منحصر به فرد باعث می شود تا از نفوذ و ورود حشرات و موریانه ها در داخل نمای ساختمان جلوگیری شود.

553

اجرای نمای ترمووود در مشیریه

قبل از طراحی نمای ساختمان در مشیریه، لازم است تا با زیرسازی های درست انجام بگیرد تا در سال های اتی از جا به جایی پروفیل های چوب پلاست جلوگیری شود.زیر سازی نمای ساختمان باید با استفاده از قوطی های فلزی با دوام و مقاوم انجام بگیرد تا درزمان بروز زلزله ساختمان از خطر ریزش حفظ شود.پس از آن مرحله طراحی نمای ترموود آغاز می شود. در این مرحله ابتدا نقشه های سازه ای و معماری ساختمان به طور دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. سپس مهندسان و معماران با استفاده از نرم افزارهای مهندسی و طراحی نمای ترموود را به صورت سه بعدی طراحی می کنند و در نهایت طرح نما به سازندگان ارائه می شود.
جذابیت این نما به دلیل تضاد جنسیت ها، نمای بیرونی ساختمان را جذب کرده و آن را از تکراری و معمولی بودن دور می کند. علاوه بر این، مزایای عملکردی در این دیدگاه وجود دارد. ترمووود خاصیت عایق حرارتی و مقاومت رطوبتی بالایی دارد و سنگ با بافت مقاوم خود ایمنی و استحکام بیشتری به ساختمان می بخشد.

نما ساختمان مدرن در مشیریه

نمای ساختمان مدرن با استفاده از چوب پلاست و چوب ترمو که امروزه جز متریال و محصولات پر کاربرد به شمار می رود، جز گزینه های پر طرفدار محسوب می شود.طراحی نمای مدرن سبکی از ساختمان است که بر خلاف سبک کلاسیک بر عملکرد و یک فرم ساده بیش از تزئینات تأکید دارد. این سبک از طراحی، از خانه‌ های با تزئینات زیاد فاصله گرفته است و معمولا شامل خطوط تیز و تمیز است.همچنین  در طراحی ساختمان های مدرن از ساختار پیچید و شلوغ جلوگیری می شود و با استفاده از متد های جدید شیوه های طراحی مدرن سازی ساختمان انجام می شود.نمای ساختمان تنها جنبه فنی ساختمان را منعکس نمی کند، بلکه سبک و فرهنگ حاکم بر مکان و حتی دورانی که به آن تعلق دارد را در بر می گیرد. بنابراین امروزه مهندسان به شدت برای نوآوری و طراحی نماهای مدرن با هم رقابت می کنند.

طراحی نمای ساختمان در مشیریه

طراحی نمای ساختمان با استفاد از شیوه های امروزی و با استفاده از چوب پلاست از بسیاری از هزینه های هنگفت ساختمانی ممانعت می کند و باعث می شود تا با ساختمان های اطراف متمایز باشد.سیستم های نما شامل عناصر سازه ای است که مقاومت جانبی و عمودی در برابر باد و سایر اعمال را ایجاد می کند و عناصر پوششی ساختمان که مقاومت در برابر آب و هوا و خواص حرارتی، صوتی و مقاوم در برابر آتش را فراهم می کند. استفاده انواع سیستم نما در ساختمان، به نوع و مقیاس ساختمان و نیازهای برنامه ریزی محلی بستگی دارد که ممکن است بر ظاهر ساختمان در ارتباط با همسایگان آن تأثیر بگذارد.طراحی نمای ساختمان دارای اصول و نکات بسیار زیادی است که هرکدام تاثیر خاصی بر روی نمای ساختمان دارند، سه مورد اساسی در طراحی نمای ساختمان سبک، کاربری و مصالح نما هستند.