چوب ترمووود نمای ساختمان

چوب ترمووود مانند چوب پلاست در نمای ساختمان جلوه بصری زیبایی به محوطه ساحتمان می بخشد و هم در نمای بیرونی و هم در نمای داخلی از آن استفاده می شود.چوب پلاست نما آپارتمان که از ستون های چوبی تشکیل شده است این ستون ها با زیرسازی های درست و محکم و با استفاده از قوطی های فلزی پروفیل های چوب پلاست را به هم متصل می کنند اما باید دقت کرد که هرگز متریال به هم نچسبد.چوب ترمووود از درختان برگان سوزنی ساخته شده است و نوعی چوب اشباع شده به شمار می رود و فقط از حرارت ساخته شده است برای همین ضرری برای انسان و محیط زیست ندارد.
چوب ترمو در نمای داخلی ساختمان در دیوارپوش های دکوراسیون داخلی ساختمان کاربرد دارد و با استفاده از لایه های چوبی که با هر ابعاد و ضخامتی که می توان آن را تهیه کرد در نمای داخلی ساختمان بهره گرفته می شود.
در نمای بیرونی ساختمان نیز از چوب پلاست و چوب ترمو استفاده می شود و با زهکشی های دقیق و با دوام و متریال با کیفیتی که در آن استفاده می کنند باعث می شود تا در سال های دور تری از نیاز به بازسازی نداشته باشد.زیرا چوب ترمو به کاررفته شده در نمای ساختمان از نفوذ موریانه ها و سوسک های ماده جلوگیری می کند و اجازه پوسیده شدن به نمای ساختمان را نمی دهد.
 

553

نمای چوبی داخل ساختمان

امروزه استفاده از چوب و انواع مختلف آن در طراحی و دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان به شدت محبوب و فراگیر شده است. افراد زیادی خواهان داشن حداقل یک نمای چوبی یا استفاده از چوب در طراحی داخلی بخشی از خانه یا محل کارشان هستند. به کارگیری و استفاده از چوب در طراحی داخلی و نمای ساختمان جلوه و زیبایی خاصی به ساختمان ها و دفتر کار می دهد.انواعی از چوب هستند که به خاطر دوام و مقاومت زیاد آنها در نمای ساختمان به کاربرده می شود.یکی از این موارد چوب بلوط است که
چوب بلوط باعث ایجاد ظاهری گرم و ط بیعی در داخل ساختمان می‌ شود که باعث آرامش و آسودگی در بین کاربران می‌ شود. همچنین، در نسخه‌ های خام و نازک آن، چوب بلوط می‌ تواند به عنوان یک عنصر زیبایی و دکوراتیو در داخل ساختمان استفاده شود. در نهایت، استفاده از چوب بلوط در نمای داخلی ساختمان، نه تنها به دلیل زیبایی و طول عمر طولانی آن، بلکه به دلیل مقاومت بالا در برابر آب، حرارت و ضربه، یک انتخاب عالی برای طراحی داخلی ساختمان می‌ باشد.

قیمت هرمتر مربع چوب نما

اجرای نمای ترمووود و محاسبه قیمت هر متر مربع چوب نما ترمو، به عوامل زیادی بستگی دارد. همچنین هزینه های طراحی نما، نوع مصالح مورد استفاده، اجرت نصب و اجرا و ... نیز در اکثر مواقع روی قیمت هر متر مربع چوب نما محاسبه می شود.بسته به عوامل متفاوتی مثل ابعاد و ضخامت و کیفیت متریالی که در ساختمان به کار برده می شود و زمانی که برای هرکدام از آن برای نصب صرف می شود مشخص می گردد.

انواع چوب در نمای ساختمان

انواع چوب در نمای ساختمان چوب بلوط ،چوب صنوبر،چوب گردو و چوب پلاست و چوب ترمو می باشد که از بین همه این موارد چوب ترمو به خاطر قیمت ارزان  مقرون به صرفه ای که دارد در بین بسیاری از مهندسان و معماران محبوب واقع شده است،چراکه می توانند در بودجه های خود تا حد توان صرفه جویی نمایند.علاوه بر این، ترمووود یکی از مقاوم ترین چوب هایی است که در نمای ساختمان کاربرد دارد. یکی از ویژگی های این چوب تنوع رنگ و اندازه ترمووود است که این متریال را نسبت به رقیبانش متمایز می کند. ترموود در واقع همان چوب طبیعی است که به وسیله فرایند های گرما و قرار گرفتن در دمای بالا اصلاح شده و در برابر شرایط جوی مقاومت بی نظیری از خود نشان می دهد.