ضخامت چوب ام دی اف در تهران

ضخامت چوب پلاست ام دی اف بسته به ابعاد داخلی و خارجی ساختار چوب پلاست و سبکی یا سنگینی چوب پلاست ام دی اف مشخص می شود.قبل از بررسی ضخامت چوب ام دی اف،همان طور که می دانید قرنیز چوبی که خود از جنس چوب پلاست است،انواع مختلف،قرنیز سرامیکی ،قرنیز ام دی اف و قرنیز پی وی سی بود.
لذا اینجا می خواهیم ضخامت چوب پلاست ام دی اف که از بهترین نوع قرنیز ها بود از نظر شفافیت و قابلیت شستشوی بالا می باشد. برای تعیین ضخامت چوب ام دی اف،باید اول مکانی که می خواهیم چوب پلاست ام دی اف را در آنجا طراحی و پیاده سازی کنیم بررسی کنیم.طول و عرض  و ابعاد چوب پلاست را اندازه می گیریم و محاسبه مساحت بعد آن،به ما ضخامت چوب پلاست ام دی اف را می دهد. 
ابعاد تایل های چوب پلاست ام دی اف خام،از نوع دیگر اندازه های تولیدی ام دی اف ها هستند که شامل مارک های داخل و خارج کشور هستند.ضخامت چوب ام دی اف خام بین 3 الی 38 میلی متر است که از پرکاربردترین و مرسوم ترین نوع ها در بین صفحات ام دی اف است.
 
553
 

ضخامت برش ام دی اف

فرایند و عملیات برش چوب کاری اصلا کار طاقت فرسا و سختی نیست.برای ساخت ورق چوب پلاست ام دی اف،الیاف چوب را به خاک ریزه های چوب تبدیل می کنند و آن را به وسیله موم به یکدیگر متصل می کنند و تحت فشار و حرارت دهی به تایل های صادف چوب پلاست تبدیل می کنند.
مقاومتی که چوب اف دی ف در برابرسنگینی و فشار متحمل می شود مناسب و عالی است.بنابراین از شکل های روکش شده برای ساخت کمد ها،کابینت ها و سایر وسایل چوب پلاستیکی (چوب پلاست ) به کار می برند.
حتی دوام و پایداری این چوب پلاست ام دی اف در برابر عوامل آتش و و حرارت فوق العائه است و یا حتی در برابر رطوبت از خود مقاومت نشان می دهد.
از این رو چوب ام دی اف در تهران برای مردم عرضه شده است ک ضخامت انتخابی آن بسته به محاسبات و وجود متراژمناسب قابل دسترسی برای مشتریان است. 

ضخامت ام دی اف کابینت

ورق های چوب پلاست ام دی اف بر روی پشت سازه کابینت مناسب است.چوب ام دی اف برای مصارفی مثل مونتاژ کابینت،کمد دیواری ها،شلف ها و غیره..کاربرد دارد.
ورق های چوب پلاست با ضخامت کم، قابلیت انعطاف بالایی دارند اما این هم باید گفت که بسیار جنس شکننده و ناپایداری دارند.
بهتر است از ضخامت بیشتری برای چوب ام دی اف ها استفاده کنیم تا هم دوام و استواری بیشتری داشته باشند و هم در ساله ها خیلی دور تر نیاز به تعمیر و بازسازی چوب ام دی اف داشته باشیم.

ضخامت تخته ام دی اف 

معمولا چوب پلاست تخته های ام دی اف از چوب پلاست  ورق های ام دی اف ضخیم تر و محکم تر انتخاب می شوند.چرا که برای زیرسازی محصولاتی استفاده می شوند که که سنگین تر هستند و طاقت سنگینی وزن تخته چوب پلاست ام دی اف را داشته باشند.

مطالب مرتبط : چوب پلاست در تهران