آلاچیق سنتی

آلاچیق های سنتی با چوب پلاست معمولا دارای سقفی شیب دار و سازه ای با هندسه منظم هستند. انواع آلاچیق سنتی بر اساس نوع جنس سقف و سازه دسته بندی می شود و بر اساس تعداد نفرات استفاده کننده یا طراحی مهندس معمار ابعاد آن تعیین و اجرا می گردد. اجرای آلاچیق سنتی در باغ یک فضای مسقف در زمان بارش باران را ایجاد کرده که پناهگاهی امن محسوب شده و بر زیبایی باغ می افزاید. به منظور ساخت و نوع اجرای متفاوت در سقف های این آلاچیق ها باید از سازه هایی با اشکال هندسی منظم استفاده نمود که طول و عرض این سازه ها در ابعاد استاندارد می باشد و ارتفاع آنها نیز بر اساس استاندارد قد انسان و سرگیری تعیین می گردد.
آلاچیق سنتی ها  را می توان با استفاده از ایده های خلاقانه برای محوطه باغ ویلای خود با استفاده از پشتی های سنتی و المان های تاریخی طراحی و پیاده سازی نمایید.

553

مطالب مرتبط : آلاچیق چوب پلاست

ساخت آلاچیق سنتی

آلاچیق ها را می توان از مواد مختلفی تهیه کرد که به سنتی و مدرن بودن آن نیز بستگی دارد.طراحان، سازه هایی که با تزئینات طبیعی و چوب‌‌‌های منبت کاری شده و تراش خورده ساخته شده اند را جزو آلاچیق های سنتی به حساب می‌ آورند. اما در ساخت ویلا آلاچیق سنتی با متریال‌‌‌های مختلفی مثل بامبو یا چوب ترمووود، سفال، شاخ و برگ‌‌‌های نخل، یا گاهی کاهگل نیز درست می‌شود که هر یک از این متریال ها جذابیت و زیبایی خاصی را به طرح سایبان می بخشند.
 یکی از معیارهایی که در انتخاب باید به آن توجه کنید این است که محل نصب آن را مشخص کنید.  با این حال، این امکان وجود دارد که عملکرد مورد انتظار خود را با انتخاب منطقه استفاده مناسب به دست آورید. یک مکان آفتابی ایده آل است، بسته به موقعیت مکانی ممکن است به محافظت در برابر باد نیز نیاز داشته باشد. بدون پایه، چوب می تواند به سرعت پوسیده شود. غالبا به دلیل رطوبت خاک، پوسیده می شود و استاتیک آن به خطر می افتد. داشتن پایه زیر آلاچیق، ثبات و دوام بیشتری را فراهم می کند.

طرح آلاچیق ساده

طرح آلاچیق ساده و کم هزینه با استفاده از ایدهای ساده از نیکمت ها و آلاچیق های پارک ها و چیدمان های ساده و کم هزینه می تواند ساخته شود. امروزه ساخت سازه های چوبی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. سازه های چوبی مخصوص باغ، باغچه، حیاط خلوت و حتی فضای سبز محل کارتان می تواند با دستان خودتان با کمترین قیمت ساخته شود.
نحوه ی قرار دادن پایه های آلاچیق داخل زمین از اهمیت زیادی برخوردار می باشد که باید در ساخت این آلاچیق ها رعایت کنید نحوه ی قرار دادن پایه ها در زمین است. برای این کار ما از پایه های بتنی یا لوله های سیمانی استفاده می کنیم. به این شکل  که پایه ی چوبی به دقت و کاملا عمود درون بتن قرار می گیرد و پس از چند روز که خشک شد آن را درون حفره ای که کنده ایم قرار می دهیم.

آلاچیق سنتی در باغ

سایبان سنتی از انواع طرح های زیبا و پرطرفدار می باشد و اگر شما تمایل دارید فضای باز باغ و حیاط و قهوه خانه جذاب و آرامش بخش تر به نظر برسد بهتر است این نوع آلاچیق را در فضای مورد نظر خود بسازید.
برای طراحی سایبان های سنتی از چوب های تراش خورده و منبت کاری شده استفاده می شود همچنین در ساخت این نوع سایبان از چوب بامبو و شاخ و برگ های نخل و کاهگل و سفال استفاده می شود که هر یک از این متریال ها جذابیت خاصی را به طرح سایبان می بخشند.
آلاچیق ها در همه فصل های سال مورد استفاده قرار می گیرند ومحیط لذت بخشی را در اختیار شما قرار می دهند که می تواند فضای باغ را به مکانی منحصر به فرد و زیبا تبدیل کند.