انواع چوب در نمای ساختمان

از چوب های متعددی می توان در نمای ساختمان استفاده کرد. شرکت ایساتیس دیزاین که در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان نقش مهمی را دارد تا کنون توانسته فعالیت ها زیادی را در زمینه تولید و عرضه چوب برای انواع صنایع طراحی و تولید نماید.از انواع 
چوب می توان به چوب ترمو،چوب پلاست که هرکدام به چوب های نرم و سخت تقسیم می شوند می توان اشاره کرد.

بهترین چوب برای نمای ساختمان

بهترین چوب در نمای ساختمان استفاده از ترمووود می باشد که با استفاده از آن از بودجه های مصرفی خود صرفه جویی می کنیم.چوب ترمو نسبت به چوب پلاست کمی از قیمت بیشتری برخوردار است اما از سیمان و بتن قیمت پایین تر و مقرون به صرفه تری برخوردار می باشد.چوب ترمو چون از حرارت به وجود می آید ،عایق خوبی برای رطوبت و حرارت می باشد و در زمان آتش سوزی آتش را از خود دفع می کند. چوب ترمو برای محیط زیست مضر نیست و قابلیت بازیافت خوبی در طبیعت دارد.
افرادی که به طرح چوب علاقه مند هستند ایده بسیار مناسبی برای طراحی نمای داخل و خارج ساختمان می باشد و همچنین از نفوذ سوسک ها و حشرات و خورده شدن چوب توسط آنها جلوگیری می شود.
چوب پلاست و چوب ترمو هر دو از کپک زدن متریال ساختمان ممانعت می کنند و نمی گذارند تا نمای ساختمان دچار زنگ زدگی و تغییر رنگ گردند.
 
553
مطالب مرتبط : چوب پلاست نما

نمای چوبی داخل ساختمان

نمای چوبی داخل ساختمان را از ستون های چوبی می سازند و امروزه به عنوان یکی از مدرن ترین  شیک ترین متریال برای دکوراسیون داخل ساختمان به شمار می رود.چوب ترمو مقاومت و دوام زیادی دارد و در سال های طولانی تری می توان از آن استفاده کرد و در زمان های دورتری می توان به بازسازی و تعمیر آن پرداخت.حتی در برخی ساختمان ها از دیوارپوش های چوبی استفاده می کنند که در جلوه و زیبایی ساختمان نقش بسیار مهم و خوبی را ایفا می کنند.
برای کار با چوب در اتاق نشیمن بهتر است از آن‌ها با رنگ طبیعی خود استفاده شود؛ زیرا بافت و رگه‌های موجود در چوب دارای زیبایی بیشتری است. 
بهتر است برای اتاق نشیمن از رنگ‌هایی تیره و گرم استفاده ‌شود. سخت‌چوب‌ها از نرم‌چوب‌ها سنگین‌تر نیستند؛ از چوب های اشباع شده که جزو سخت‌چوب‌ها هستند بر خلاف جنس سختی که دارنداز وزن سبک  برخوردار هستند. از سخت‌چوب‌ها بیشتر در ظریف‌کاری‌ها و دیزاین داخلی مثلا گل میزهای کنار سالن،مبلمان ،تخت خواب ها و میز آرایشی و غیره.. استفاده می‌شود.

استفاده ازچوب در نمای ساختمان

امروزه استفاده از چوب در نمای داخل و خارج ساختمان نقش بسیار مهمی دارد و باعث می شود تا نمای داخل و خارج ساختمان منحصربه فر د و خاص تر از سایر ساختمان ها باشد. استفاده از چوب در نمای ساختمان به دلیل ویژگی‌های زیست محیطی، هزینه مقرون به صرفه، سهولت نصب و استفاده، انتخابی مناسب برای استفاده به عنوان متریال طراحی نمای ساختمان است استفاده از چوب در طراحی نمای ساختمان به ما این امکان را می‌دهد که نماهایی با ارزش، ماندگار و خیره‌کننده ایجاد کنیم. 
نمای چوبی به معمار اجازه می‌دهد تا جزئیات بسیار زیادی را ایجاد کند که با مصالح دیگر امکان پذیر نیست. این موضوع به ایجاد یک نمای خارجی بسیار حرفه‌ای و چشمگیر کمک می‌کند. همچنین ترکیب نمای چوبی با دیگر متریال‌ها نظیر سنگ و فلز موجب ایجاد یک ظاهر متضاد زیبا خواهد شد.