نمای آپارتمان مدرن

امروزه نمای آپارتمان مدرن را با استفاده از چوب پلاست که متریالی مدرن و شیک برای پروژه های ساختمانی محسوب می شود می سازند.انتخاب متریال از نوع بهترین کیفیت آن حائز اهمیت فراوانی می باشد.چوب پلاست نما آپارتمان عایق خوبی برای رطوبت و حرارت می باشد و در زمان های اشتعال زایی،آتش و گرما را از خود دور می کند. در فصل تابستان که تابش نور خورشید مداوم و شدید می باشد،چوب پلاست و یا چوب ترمو استفاده شده در نمای آپارتمان باعث خنک ماندن نمای ساختمان می گردد.
همچنین در نمای داخل ساختمان هم زیرسازی هایی با چوب پلاست برای ستون های داخل ساختمان استفاده می کنند تا آنها را در برابر بسیاری از عوامل سرما حفظ کند و از پوسیدگی لایه های چوب پلاست ستون ها ممانعت کند.
553

نمای آپارتمان لوکس

نمای ساختمان اولین چیزی است که برای ما اهمیت دارد و هم از نظر زیبایی و هم از نظر کاربردی مورد توجه قرار می گیرد. از گذشته تاکنون انتخاب بهترین و مناسب ترین نمای ساختمان همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.
نمای کلاسیک یا رومی آپارتمان برگرفته از معماری کلاسیک رومی و یونانی است. سبک های معماری متولد شده در اروپا، می توان معماری کلاسیک در نظر گرفت. طیف وسیعی از نماهای کلاسیک در سراسر ایران و خاورمیانه دیده می شود و ایده های مختلفی از آن گرفته شده و طرفداران خود را دارد. نمای کلاسیک یا رومی یکی از محبوب ترین نماهای ساختمان در ایران است.تقارن یکی از مهمترین اصول طراحی نمای کلاسیک است.

متریال نما مدرن

امروزه از چوب پلاست و چوب ترمو که هردو از متریال مدرن و تازه تاسیس شده در نمای ساختمان به شمار می روند،جز مقرون به صرفه ترین و مناسب ترین متریال برای ساختمان در نمای داخل و بیرون ساختمان به شمار می روند که با داشتن مزایای بی شماری در بین سازندگان و مهندسان متریال محبوبی واقع شده اند.چوب ترمو در نمای ساختمان از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری می کند و همچنین از بین مصالح ساختمانی بتن و سیمان که هزینه های سرسام آوری دارند قیمت ارزان و اقتصادی تری دارد.
یکی دیگر از متریال استفاده شده در نمای ساختمان، نمای کامپوزیت می باشد.از کامپوزیت در اجرای نمای سازه‌های اداری و تجاری به صورت ورق‌های فلزی استفاده می‌شود.
نمای کامپوزیت علاوه بر مزایایی همچون سرعت اجرا و تنوع رنگبندی، معایبی نیز دارد. از آن جایی که این ورق‌های از جنس فلز نرم می‌باشند، بر اثر ضربه دچار دفرمگی می‌شوند. از سوی دیگر مسئله ضد حریق نبودن آن برای ساکنین و کارفرمایان بسیار چالش برانگیز است. زیرا ساختمان اداری و تجاری معمولا محل تردد و عبور و مرور زیادی هستند. به همین دلیل بهتر است به منظور رعایت کردن مسائل ایمنی از این متریال کمتر استفاده شود.
اما نمای ترمووود مناسب ترین و با کیفیت ترین و با دوام ترین متریال برای پروژهای داخلی و بیرونی ساختمان محسوب می شود.

نمای آپارتمان کلاسیک

ساختمان‌های کلاسیک به موادی نیاز دارند که به راحتی در دسترس باشند، مانند آجر و الوار، در حالی که ساختمان‌های مدرن شامل موادی مانند شیشه و فولاد  هستند که صنعتی‌تر می باشند. نمای ساختمان مدرن،با متریال پیشرفته و متدهای جدید برای ساختمان ها به کاربرده می شوند. یکی از اصلی ترین ویژگی ها و مزایای این سبک نما تنوع بالا در مصالح مورد استفاده است زیرا در طراحی نمای مدرن می توان از چوب، سنگ، شیشه، سیمان، کامپوزیت و ... استفاده کرد بدون اینکه از قاعده و قوانین خاص پیروی کرد شاید همین موضوع که نمای مدرن تا حدی قانونمند نیست باعث ایده پردازی و ذهنیت های خلاق وخاص و متفاوت تری باشد.به زبان ساده تر یعنی، نمای آپارتمان کلاسیک بدون ضوابط خاصی طراحی و پیاده سازی م یشود،اما نمای مدرن با ایده های خاص و خلاقانه انجام می گیرد.