نمای دور استخر

نمای دور استخر را می توان با استفاده از چوب پلاست نما هایی که ساختار زیبایی دارند در محوطه استخر فضاسازی کرد.چوب پلاست دور استخر متریالی مدرن و زیباست که برای ایمنی و محوطه سازی دور استخر استفاده می شود. یکی از سازه های جدید که در معماری به آن توجه می شود طراحی و ساخت استخر است. دو الی سه دهه قبل استخر فقط در مجموعه های تفریحی و ورزشی ساخته می‌شد که ابعاد بزرگی داشت.
در نمای دور استخر حتما قبل ز طراحی و پیاده سازی استخر باید با زیر سازی محکم و با دوام چوب پلاست دور استخر را پایه ریزی کنیم تا از جابه جایی پروفیل ها چوب پلاست جلوگیری شود.برای نصب چوب پلاست اطراف استخر باید چوب پلاست تا استخر به فاصله 6 میلیمتر تا استخر فاصله داشته باشد تا فرد بداند تا استخر چقدر فاصله دارد.
 

553

مطالب مرتبط : چوب پلاست دور استخر

نمای چوبی دور استخر

طرح مناسب چوب پلاست برای دور استخر برس خورده است، اما از نوع سمباده زده نیز می توانید استفاده کنید. طرح چوب چوب پلاست به مرور زمان ساییده شده و از بین می رود. در نتیجه برای کف مناسب نیست و از آن برای نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود.برای اجرای زیرسازی می توانید از فلز گالوانیزه، چوب یا آلومینیوم استفاده کنید.

طرح استخر باغی سرپوشیده

استخر سرپوشیده می‌تواند در هر فضایی اجرا شود. با این استخرها دیگر محدودیت استفاده نخواهید داشت و می‌توانید در روزهای سرد و گرم سال نیز با استفاده از کلر استخر، به راحتی در استخر حضور داشته باشید و از فواید شنا در آب‌های گرم بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید یک سونای خشک جمع و جور نیز در کنار استخر سرپوشیده تاسیس کنید تا از فواید آن نیز بهره مند شوید.
ساخت استخر در ساختمان هایی با کاربری های مختلف بسیار رایج شده است. انواع ساختمان های مسکونی و تجاری، هتل ها و ویلاهای تعطیلات فضاهایی را برای تفریح با استخر ایجاد می کنند. طراحی استخر بسته به نوع مواد مورد استفاده برای ساخت استخر و اطراف آن متفاوت می باشد. محیط استخر یک محیط مرطوب است و برای ساخت این محیط مرطوب باید از مصالح با کیفیت و مقاوم استفاده کرد که در برابر رطوبت مقاوم بوده و در عین حال زیبا و بادوام باشند.
اگر قصد ساخت استخر به صورت سرپوشیده را دارید، ولی در مورد قیمت آن ابهام زیادی در ذهن شما هست؛ باید بگوییم که جنس، ابعاد استخر مد نظر شما، طرح استخر و ... می‌توانند روی هزینه ساخت این استخرها تاثیرگذار باشند. از طرفی هزینه‌های جانبی مانند ساخت سونای خشک و خرید کلر استخر و دستگاه مربوط به آن نیز روی هزینه‌های اجرای یک استخر سرپوشیده تاثیرگذارند که می توانید بهترین متریال آن را از مجموعه ایساتیس دیزای تهیه نمایید.

طرح استخر ویلایی روباز

بهتراست دور تا دور لبه های استخر رو­باز، با چوب پوشیده شود و در یک سطح پایین ‌تر از لبه ی استخر، در سمت بیرونی و تا روی زمین، یک نیمکت از جنس چوب که برای اطراف استخر قرار داده شود تا تمام امکانات رفاهی برای افراد فراهم باشد.
طراحی استخر ویلا یکی از مهم ترین آیتم ها در محوطه سازی است، به طوریکه یک فضای باز و نسبتا بزرگ که دارای پتانسیل های فراوان محوطه سازی است را به سختی می توان بدون استخر تصور کرد.
به عنوان بزرگترین و شاخص ترین المان محوطه، استخر شنا نیازمند تفکر و طراحی دقیقی برای جانمایی است. آن همچنین باید دارای عرشه و سکوی پیرامونی همراه با چترها و صندلی های آفتابی و دسترسی مناسب به فضاهای جنبی مانند دوش و رختکن باشد. طراحی محوطه و گلکاری های اطراف استخر و همچنین تعبیه مکان های بازی کودکان، به شادابی و پویایی بیشتر آن می انجامد.