نمای ساختمان ویلایی در کلاردشت

نمای ساختمان ویلایی با استفاده ازچوب پلاست نما ویلایی در بسیاری ازمناطق بارانی و ابری مثل شهر کلار دشت ضروری و لازم است. امروزه از چوب پلاست در بسیاری از خانه های ویلایی و بارانی نشین علاوه بر جنبه زیبایی در دکور داخلی و خارجی ساختمان،برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به داخل پروفیل ها و المان های ساختمان به کار برده می شود.در ستون هایی که از چوب پلاست استفاده می شود در زمان هایی که سیل و زلزله می آید از فروپاشی و خطر سقوط ساختمان جلوگیری می شود.
در شهر کلاردشت بسیار از افرادی که برای گذراندن اوقات فراغت به شهر کلاردشت می آیند معمولا خانه هایی را برای اسکان و اقامت انتخاب می کنند که از جنس چوب پلاست باشد و به خاطر اینکه فضای مدرن تری برای جلوه بخشی بیشتر ساختمان می باشدو علاقه بیشتری به ساختار چوبی ساختمان و خانه ها ویلایی دارند و می خواهند از زندگی شهری خود دور باشند، طبیعت را بیشتر احساس می کنند.

553

طراحی نمای ساختمان ویلایی

بسیاری از معماران و طراحان از چوب پلاست برای دکور بیشتر و برای اینکه حس طبیعت را بیشتر نشان دهند استفاده می کنند و از هر مصالح و سایر متریال ساختمانی ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد و در زمان های دور تری نیاز به بازسازی دارد.
هر سبک  طراحی و معماری ویلا دارای المان  و جذابیت خاص خود می باشد که بر اساس آن،  برای جلوه بخشی و حس خوب وجود  طرح چوب از جزئیات ویژه ‌ای در نمای ویلا استفاده می ‌شود. سبک ‌های مختلف مانند مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک، روستایی و موارد دیگر انواع دکورکه  همگی با انتخاب مصالح، الگوها، فرم ‌ها و جزئیات طراحی خاص خود به کار برده می شود، نمای ویلا را شکیل تر و مدرن تر می سازد.

نمای ساختمان ویلایی

 طراحان،نمای ساختمان ویلایی را به سبک های متفاوتی اجرا می کنند که بسته به علاقه و شرایط سازگاری آن با محیط اطراف دارد :
سبک مدرن در طراحی نما ویلا به استفاده از خطوط ساده، فضاهای باز و بزرگ، استفاده حداکثری از نور طبیعی و استفاده از مصالح مدرن مانند شیشه و فلزات می ‌پردازد. در نمای خارجی از طرح های هندسی و هرمی استفاده می شود که شکل ‌های  در عین حال ساده،به زیبایی و جلوه نمای ساختمان ویلایی کمک اساسی می کند.
گاهی وقت ها طرح های بسیار ساده ای برای پروژه ساختمان هااستفاده می شودکه خود باعث شکیل تر شدن ساختمان می شود. و  برای زیبایی دکور و نمای ساختمان اصلا نیازی به طرح ها ی پیچیده نمی باشد و اکثرآ از طرح های ساده هیچ وقت خسته نمی شوند و همیشه مد روز می باشد.
خصوصا اگر از طرح های روشن و سفید برای ساختمان استفاده شود باعث بزرگتر نشان دادن نمای ساختمان می شود.

نمای خانه ویلایی

نمای خانه ویلایی از اولین اولویت ها برای خرید و فروش ویلا مورد توجه قرار می گیرد و می توان گفت نقش مهمی را در انتخاب ویلا دارد. پس برای طراحی و اجرای نمای ویلا به بهترین طراح و معمار ها نیاز می باشد و بهتر است اکثر خانه های ویلایی دارای حیاط هایی با فلاورباکس های زیبا دیزاین شوند.

نمای ساختمان ویلایی کوچک 

نما نه تنها پوششی برای ساختمان است بلکه از خانه در برابر تاثیرات خارجی محافظت می‌کند. علاوه بر تمامی این موارد، نمای ساختمان وظیفه زیباسازی سازه را نیز به عهده دارد. چه نمای جدید به طور هماهنگ و بدون مزاحمت با منظره ترکیب شود یا قرار باشد به عنصر برجسته یک شهرک مسکونی جدید تبدیل شود، امکانات ساخت و ساز به‌اندازه خود سازندگان متعدد و متنوع هستند.در طراحی نمای ساختمان ویلایی کوچک و ساده، جنس و رنگ مواد ساختمانی، ترکیب و تعادل بین اجزای مختلف ساختمان، شکل و اندازه پنجره‌ها و درب‌ها و نحوه نورپردازی و نوردهی مهم هستند. همچنین، در نمای ساختمان، از تزئیناتی مانند نقوش، مقرنس‌ها، تراش‌ها و … نیز استفاده می‌شود تا ظاهر ساختمان را زیباتر کند.