نمای ساختمان ویلایی در کلاردشت

نمای ساختمان ویلایی با استفاده از چوب پلاست در بسیاری ازمناطق بارانی و ابری مثل شهر کلار دشت ضروری و لازم است. امروزه از چوب پلاست در بسیاری از خانه های ویلایی و بارانی نشین علاوه بر جنبه زیبایی در دکور داخلی و خارجی ساختمان،برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به داخل پروفیل ها و المان های ساختمان به کار برده می شود.در ستون هایی که از چوب پلاست استفاده می شود در زمان هایی که سیل و زلزله می آید از فروپاشی و خطر سقوط ساختمان جلوگیری می شود.
در شهر کلاردشت بسیار از افرادی که برای گذراندن اوقات فراغت به شهر کلاردشت می آیند معمولا خانه هایی را برای اسکان و اقامت انتخاب می کنند که از جنس چوب پلاست باشد و به خاطر اینکه فضای مدرن تری برای جلوه بخشی بیشتر ساختمان می باشدو علاقه بیشتری به ساختار چوبی ساختمان و خانه ها ویلایی دارند و می خواهند از زندگی شهری خود دور باشند، طبیعت را بیشتر احساس می کنند.
 
553

مطالب مرتبط : چوب پلاست نما ویلایی
 

طراحی نمای ساختمان

بسیاری از معماران و طراحان از چوب پلاست برای دکور بیشتر و برای اینکه حس طبیعت را بیشتر نشان دهند استفاده می کنند و از هر مصالح و سایر متریال ساختمانی ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد و در زمان های دور تری نیاز به بازسازی دارد.
هر سبک  طراحی و معماری ویلا دارای المان  و جذابیت خاص خود می باشد که بر اساس آن،  برای جلوه بخشی و حس خوب وجود  طرح چوب از جزئیات ویژه ‌ای در نمای ویلا استفاده می ‌شود. سبک ‌های مختلف مانند مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک، روستایی و موارد دیگر انواع دکورکه  همگی با انتخاب مصالح، الگوها، فرم ‌ها و جزئیات طراحی خاص خود به کار برده می شود، نمای ویلا را شکیل تر و مدرن تر می سازد.

نمای ساختمان ویلایی

 طراحان،نمای ساختمان ویلایی را به سبک های متفاوتی اجرا می کنند که بسته به علاقه و شرایط سازگاری آن با محیط اطراف دارد :
سبک مدرن در طراحی نما ویلا به استفاده از خطوط ساده، فضاهای باز و بزرگ، استفاده حداکثری از نور طبیعی و استفاده از مصالح مدرن مانند شیشه و فلزات می ‌پردازد. در نمای خارجی از طرح های هندسی و هرمی استفاده می شود که شکل ‌های  در عین حال ساده،به زیبایی و جلوه نمای ساختمان ویلایی کمک اساسی می کند.
گاهی وقت ها طرح های بسیار ساده ای برای پروژه ساختمان هااستفاده می شودکه خود باعث شکیل تر شدن ساختمان می شود. و  برای زیبایی دکور و نمای ساختمان اصلا نیازی به طرح ها ی پیچیده نمی باشد و اکثرآ از طرح های ساده هیچ وقت خسته نمی شوند و همیشه مد روز می باشد.
خصوصا اگر از طرح های روشن و سفید برای ساختمان استفاده شود باعث بزرگتر نشان دادن نمای ساختمان می شود.

نمای خانه ویلایی

نمای خانه ویلایی از اولین اولویت ها برای خرید و فروش ویلا مورد توجه قرار می گیرد و می توان گفت نقش مهمی را در انتخاب ویلا دارد. پس برای طراحی و اجرای نمای ویلا به بهترین طراح و معمار ها نیاز می باشد و بهتر است اکثر خانه های ویلایی دارای حیاط هایی با فلاورباکس های زیبا دیزاین شوند.